Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 101x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obsah 2 edice

Mimo revidovaný Core Box hra obsahuje tyto komponenty z předchozích expanzích:

TECHNOLOGIES
Soliton Cannon Shadow of the Rift
Sentient Hull Rise of the Ancients
Flux Missile Rise of the Ancients
Conifold Field Rise of the Ancients
Zero-Point Source Rise of the Ancients
Absorption Shield Shadow of the Rift
Transition Drive Shadow of the Rift
Metasynthesis Shadow of the Rift
Neutron Absorber Rise of the Ancients
Antimatter Splitter Rise of the Ancients
Cloaking Device Rise of the Ancients

DISCOVERIES
+3 +2 +2 Rise of the Ancients
Plasma Turret Shadow of the Rift
Ion Missile Supernova
Ion Disruptor Rise of the Ancients
Inversion Shield Shadow of the Rift
Ancient Orbital Rise of the Ancients
Ancient Monolith Nebula
Morph Shield Rise of the Ancients
Jump Drive Rise of the Ancients

HEXES
271-274 (Outpost) Rise of the Ancients
109-110 Shadow of the Rift
214 Shadow of the Rift
25.6.2020 15:13:20

foxthetox
Kdybys umel cist, nemusel jsem vse vysvetlovat, vse mohlo skoncit jednim z mych poslednich prispevku a tato zbytecna debata by byla u konce.

Mas pravdu, jsem zpatecnicky, protoze nevidim uzitek v mobilech se tremi fotaky, mikrovlnkami s IoT, uzasnymi automobili s jednolitrovymi "ekologickymi" spalovacimi motory, aplikacemi tvaricimi se jak mi pomahaji a pritom ze me tahaji data, ktere firmy preprodavaji za velkym ziskem a nebo ze ze me nekdo vytahne penize, abych se dobre bavil, nalaka me, jak je to super, aby to za par let zariznul, protoze mu nejde o me jako zakaznika, ale o jeho kapsu.
To, co tu placas o komunite je uplny blabol, protoze tady neni zadny vztah vydavatel - komunita, ale vydavatel - zakaznik. Kdyby mu zalezelo na komunite, tak jak tu psal totalpan, tak vydaji conversion kit nebo udelaji nejakou zpetnou kompatibilitu. U nekterych her to jde spatne, ale tu je to do oci bijici.

Mozna jsem to nerekl dost na rovinu, ale v zasade mi to je jedno. Jen jsem vyjadril svuj nazor a pozastavuju se nad tim, ze to lidem jedno neni. Ze vlastne vsem vyhovuje zahodit stary mobil, aby si mohli koupit novy a zbytecny se tremi fotaky, ze si poridi IoT mikrovlnku, ktera je v zasade k nicemu, ze onen "ekologicky" automobil je vlastne stejne eko (mozna hur) nez nektere stare dvoulitry, jen s tim rozdilem, ze je mnohem komplikovanejsi, s narocnejsi udrzbou, nachylnejsi na poruchy a ze mi tu vydavatel, ktereho jsem podporil pred x lety hodil klacek pod nohy ve smyslu, ze si soucasnou krabici s hrou muzu strcit za klobouk, protoze mi na to uz nevyda rozsireni, ackoliv bych moc rad a misto toho udela hru znovu (protoze dle meho nazoru tam neni absolutne nic noveho, krom nekompatibility) a "nuti" me si ji koupit vlastne znovu nebo ze mi v nejake kampani vesi buliky na nos, jak je to exkluzivni zalezitost, ktera nikdy nebude v obchode a ona se tam za rok ukaze.

!!!Prosim, neodepistujte dale na tento prispevek. Je to pouze muj nazor (ktery nejsou schopni nekteri pochopit), nikomu ho nenutim a nerikam, ze si tu ci onu edici nemaji kupovat nebo podobne. Jen vyjadruji svuj nazor na rozdilnost hry (ktera je dle meho nazoru zadna) a ze za me takove vydavatele jiz podporovat nehodlam.!!!

27.6.2020 23:38:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Líbi se mi, jak jsi odsoudil konzum a ve stejném příspěvku napsal, že si 1. edici můžeš strčit za klobouk, protože je zastaralá. Podle tvé eseje na téma plýtvání bych čekal, že ti to nebude vadit. Vy mladí jste tak plní názorů, že je chrlíte, aniž byste se nad nimi zamýšleli. Tleskám tvému pokrytectví.

27.6.2020 23:50:46 | Upraveno autorem (porovnej)

foxthetox
Vytrhávaš veci z kontextu - Vojtech Musil napísal že je "zastaralá" pretože ak vydajú rozšírenie, čo pravdepodobne urobia, tak nebude kompatibilné s 1. ed, čím ho nepriamo nútnia ak chce rozšírenie kúpiť novú verziu, nie kvôli tomu, že hra ako taká ja zastaralá...

28.6.2020 10:54:03

Ks eclipse

Ja si vzpomínám na kampaň k novému eclipse na ks. Komunita byla úplně nepricetna a do jisté míry se tu ty názory opakují. Nevím na kolik se na některých rozhodnutích podíleli kolosal games, kteří kampaň na ks zastresovali, ale já osobně jsem z toho byl zklamanej před tím i teď. Myslim, že lautapelit očekávali easy money, ale nevím na kolik se jim to povedlo. Kdyby bejval vyšel big box s redesignem, balancem a plastem, tak myslím, že by jim utrhli ruce. Tak uvidíme s čím, ještě přijdou, já do toho zatím nejdu a budu rád, když zase brzo na stůl dostanu první edici:)

Btw. Miluju hlášky jako "vy co, vám teče mlíko po bradě, byste měli soupat nohama a držet radši hubu", zvlášť když vůbec nevíte, kdo je na druhé straně :)

28.6.2020 11:45:19

Terran Pledge

Jestli to chápu dobře tak Terran Pledge od Tlamy neobsahuje stretch goals. Ty má až Galactic Counselor Pledge. Myslíte že se bude dát - Worlds Afar (Stretch Goal Expansion) a Human Ship Pack Upgrade dokoupit později?

29.6.2020 11:46:34

GeneralX
https://en.lautapelit.fi/category/317/preorder

29.6.2020 12:30:11

foxthetox> Buď překrucuješ Vojtova slova omylem, v takovém případě doporučuju se pověnovat studiu psaného textu, než začneš přispívat do debaty. Nebo to děláš schválně a pak bych tě poprosil, aby ses toho pro příště vyvaroval.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.4.2021 13:54:50

Pepim → “Kdyby bejval vyšel big box s redesignem, balancem a plastem, tak myslím, že by jim utrhli ruce.”

No však tímhle jsi popsal tuhle druhou edici co vyšla ne? Však co je tam novýho? Redesign, balanc a plast ne? :D 

Vojtech Musil → Cena mi taky vadí, ale za mě radši pořádnej pořadač, kterej ušetří čas než unikátní lodičky pro každou rasu. Radši bych měl stejný typy lodí a výslednou cenu menší. 
Třeba pro TI4 pořadač, kterej fakt ušetří čas přípravy stojí víc než komplet celá hra. Kdyby nějakej rozumnej byl rovnou z výroby, tak bych za to těch pár stovek víc klidně dal.

18.5.2021 09:26:22

ano v dnešní době ti stačí udělať druhou edici, dat cenovku 4K a jsi úspěšný. Bohužel přehlížís fakt, ze je nutne udělat krok jedna a tím je vymyslet kultovni hru u které si to muzes dovolit. No a těch moc není, v ty šedi stovek deskovek co na nás chrli. Mám edici 1 a vazne přemýšlím, zda ji neposlat do světa a vzít dvojku s playmatem. Kazdej to má jinak, radši budu mít doma 10 - 20 her, který budu pravidelně točit a budu je mít vymazleny, než sbirku 100 her, kdy se z nich ⅔ nedostanou nikdy na stůl. Takže co člověk to názor a žádnéj názor není špatnéj názor :)

30.11.2022 12:11:44

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Void Seeders
Nemesis Void Seeders
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas