Dune: Imperium – Uprising

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Dune: Imperium – Uprising - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání

Ahoj, nemáte někdo informace, třeba Rexíci @aneken , jestli to tedy neni přísně tajné, zdali vyjde toto určitě dost žhavé a zároveň i ožehavé “rozšíření” v češtině ??

Díky moc za případné info.

26.8.2023 23:25:01

Od Rexher se myslím ještě nikdo nevyjádřil, ale nějaká diskuse je k tomu i zde:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/duna-imperium-10925/diskuse/standalone-expanze-36079/

 

27.8.2023 11:46:39

Ahoj, chceme od Direwolf vzorek, abychom si mohli zkusit, nakolik je to nové a zajímavé a jak to případně může fungovat vedle základu hry. Zatím ho nemáme, takže nedokážžu říct…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

31.8.2023 09:28:19

Jelikož se posunulo promítání filmu na příští rok, tak to ani Direwolf asi nehrotí.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

31.8.2023 17:19:48

Designer Diaries od Direwolf zatím vypadají velmi zajímavě a řekl bych, že Uprising bude dostatečně odlišný a přepracovaný, aby ho stálo ho za to koupit i když má člověk základní hru (nebo rovnou tímhle začít jako “základem”).

Zatím nevypadá, že by posunutí filmu posunulo vydání hry (dnes jsem na BGG viděl, že někomu potvrdili dodání předobjednávky na v listopadu).

Za mě doufám, že to v češtině vyjde :)

1.9.2023 08:01:27

Kdyby uprising vyšel v češtině tak ihned pořizuji. Pevné doufám, že se toho některé z našich vydavatelství ujme.

1.9.2023 08:08:31

Na Rexhry bych nesázel. Už minimálně dvakrát se spálili, když znovu vydali prakticky tu stejnou hru (Břink!/Břink ve vesmíru a Imperial Settlers/Vládcové severu). Potřetí bych už byl dost překvapen.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

3.9.2023 09:49:25

Tu ešte záleží, či bude niečo adekvátne v cene nové pre tých, čo majú už aktuálny základ. Ak by bolo, tak môžu počítať s predajom ako u bežných rozšírení, možno plus niečo navyše a tam mám dojem, že sa duna predáva dobre. Ale ak to je len o rozšírení na viac hráčov a inak nič moc, tak to bude dosť otázne, ako píše Havelock. Snáď bude čoskoro viac informácií o tejto hre.

3.9.2023 11:08:33

@Havelock to je ale trochu jiná situace. Uprising v podstatě vytlačí základní hru, takže místo dotisku už by mohl být jen Uprising, ne?

11.9.2023 13:16:16

@Colby Sawyer to je předpokládaný obchodní model. Ale První Duna ještě není ani vyprodaná, tak mi přijde minimálně zvláštní vydávat prakticky stejnou hru. Ale jestli se nepletu, tak někde padla zmínka, že lokalizace není vyloučená.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

11.9.2023 13:58:41

Z blogu dizajnera to na “prakticky totoznu hru” teda vobec nevyzera. Zlozitejsi herny plan, viac konfliktov, sabotovanie inych hracov spionmi, komplexnejsie factions… 

A Uprising nema preco vytlacat z trhu D:I, budu koexistovat rovnako ako koexistuje Clank, Clank Catacombs, Clank in space atd.

 

 

11.9.2023 14:35:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Podle mě to ale není stejný případ jako Břink nebo Settleři. Tohle pokud vím je tak, že ty komponenty jsou kombinovatelné se základní hrou. Takže se to dá vnímat jako samostatně hratelné rozšíření :-)  a to je zajímavé i pro majitele původní hry. Pro mě :D

11.9.2023 14:37:55

Ano, ved to aj Dire Wolf nazyvaju samostatne hratelne rozsirenie. 

Ale pointa ostava, su to podobne herne mechanizmy ale s inou “prichutou”, rovnako ako varianty Clanku (Brinku) a inych hier ktore bez problemov na regaloch koexistuju. 

11.9.2023 16:31:16

Na druhou stranu, je tu také podobenství MindOk a #Mars: Teraformace a #Mars: Teraformace – Expedice Ares. Tam se jedná o zcela jiné herní mechanismym ale vizuálně velmi podobné hry. A pokud vím, tak Aresu se nedaří a rozšíření nejspíše nebudou.

Tím nechci malovat čerta na zeď. Nicméne sám nevím, jestli bych do Uprisingu šel. Musel bych to nejprve zahrát. Jestli to po zkombinování stojí za to. Bude to vlastně komplet nová hra, tudíž i cena by byla vyšší, než jenom menší krabice s rozšířením. Na druhou stranu třeba to podpoří seriál. To se může podařit lépe než v tom mnou zmiňovaným příkladu s Marsem.

11.9.2023 18:02:25

Za mě to zatím vypadá jako zajímavější verze základu nastavená ještě více konfliktně/zákeřně, a přitom hratelná i s existujícími expanzemi.

A já ji chci 😁

A v češtině, když už jsem pořídil lokalizované i všechno předchozí.

@aneken - kolik by se toho tak muselo prodat aby to aspoň pokrylo náklady? 250? 500? 1000? víc? 

🤔 varianta že si to pořídím všechno znovu v angličtině se mi FAKT nezamlouvá..

4.10.2023 22:33:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Máme slíbený vzorek, ale pořád čekáme. Dělat toho min než tisíc nema smysl, spíš bychom s ohledem na cenu museli udělat víc, není to levné… 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.10.2023 18:02:54

Venku jsou další Design diaries a taky pravidla…

mě to v tuhle chvíli přijde jako velmi dobrá nová verze, nových prvků je rozhodně dost na to, aby se to dalo považovat za samostatnou hru na stejném základě. Obě hry se dají do jisté míry kombinovat (vůdci, některé karty a intriky, předhozí rozšíření).

Českou verzi bych rozhodně koupil.

23.10.2023 13:54:34

Ak nevyjde ceske vydanie, tak to je pre mna jasne znamenie nekupovat lokalizacie hier, kedze skoncim s anglickym DIU a ceskym DU + lokalizaciami. Nema to zmysel ak to nie je konzistentne.

24.10.2023 23:13:18

Myslim si, že milovniku Duny je pomerne hodne a ze v podstate kazdej, kdo tu hru ma rad, nebude zustavat u puvodni verze hry pokud by vysla v cestine tato nova verze, ktera balancuje a prinasi zasadni zmeny. Prirovnavat to k expedici Ares je za me uplne mimo a to hned z nekolika duvodu. 

25.10.2023 13:21:02

Ja si ji treba neporidim urcite, imperium je skvost, mam k tomu i vsechna rozsireni a ve vice nez 4 hracich bych to ani hrat nechtel, na to mam starou klasiku od GF9

25.10.2023 14:16:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja bych ho také chtěl :-) 

25.10.2023 16:35:37

No, tak uz jste 4, co byste to chteli. Tak, co kdybyste prestali tady plakat do diskuze, jak bez Te hry nemuzete zit a zavazali se, ze kazdy z Vas si vezme 500 kusu za 1200. Proste slozite 600 TCZK na ucet Rexiku, oni to pro Vas prelozi a vydaji. Alternativne si mezi sebou muzete 2000 kusu rozdelit jinak a pak je prodat, kdyz jste si jisti, ze to lide koupi. Domnivam se, ze na takovy obchod by @aneken neodmitl.

25.10.2023 18:18:56

@p_lichnovsky A nešlo by to trochu méně ofenzivně? Já s tebou vlastně souzním, ale tu formu bych prosil opravdu výrazně přátelštěji. Díky…

25.10.2023 19:15:24

KKA

Tak už je nás pět, tak každej 400 kusů, to dáme ;-)

25.10.2023 20:20:41

Z tohoto “znovu-vydávání” her se stává zajímavé téma. Vzpomenu na Settlers, Terra Mystica-like hry, Clank, …. Bylo by zajímavé, kdyby to šlo, například právě u té Duny udělat na stránkách klikací anketu ve smyslu: Ano, plánuji / Ne, neplánuji koupit. Popřípadě s možností, zda mám původní verzi. Určitě by se ve výsledku jednalo o zajímavý údaj nejen pro nás, ale třeba pro ty Rexíky :-) (chápu, že místní hráčskou bublinou by to bylo zkreslené). 

25.10.2023 21:15:18

@Zeus  ja si nemyslim, ze by to bylo nejak ofensivni. Koukni na ne, uz je jich 5 😊. Preci dnes staci kliknout na google, napsat pujcka na cokoliv a hned vyjede nekolik vyhodnych nabidek na financovani takove cinnosti za super urok 6% se splatnosti 2-10 let a je jen na nich, zda budou akceptovat toto podnikatelske riziko, ze se jim to neproda a bude se jim valet v obyvaku 200 nebo 300 kusu Duny. Ted se to riziko ovsem snazi prenest na Rexiky s tim, ze se jedna o super kauf.

Chapu, ze Dire Wolf digital snazi zhavit drat a vytlouci z Duny, co se da. Myslim si, ze Rexici hru vydaji, pokud to bude davat pro ne davat ekonomicky smysl. Ale nechapu vykriky do tmy: “Ja hru chci, musim ji mit v cestine” a Vy mi ji vydejte. To mi osobne prijde mnohem vice ofensivni, nez to co jsem napsal. Za me bychom Rexikum meli byt vdecni, ze prinesli Dunu Imperium celou, neboli vcetne vsech rozsireni.

25.10.2023 22:03:15

Vybíráme z Bazaru

13 Days:Cuban misile crises! vyprodaná,k nesehnání
13 Days:Cuban misile crises! vyprodaná,k nesehnání
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas