Duna: Impérium – Nesmrtelnost

xxxxxxxxxo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Duna: Impérium – Nesmrtelnost - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Duna: Impérium
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, má už někdo zkušenost? Dunu miluju a s rozšířením Iks jsem váhal, zda to základní hru nějak zásadně nezmění v tom negativním smyslu, zbytečně nezkomplikuje a celkově nezmění flow. Opak byl ale pravdou a za mě to bylo perfektní rozšíření. Jak je na tom Nesmrtelnost? Opět mám obavy :)

27.4.2023 10:45:02

Zatím přečtena pravidla a líbí se mi, jak smooth vypadá to zařazení k základní hře. Vše dává smysl a díky mutacím vznikne řada pěkných komb. A jsou tam i další intriky za VB, jestli jsem si všiml dobře. Díky nové stupnici pak přibyla další možnost získání nejen bodů, ale i intrik. Takže hurá nové strategie. Pěkně to shrnuli na Dice Toweru ve video recenzi (známky 9, 9,5 a 9,5). Zahraju to brzo, ale asi klasicky v sólo, dojmy přidám.

Btw Iks jsem dostal až teď na Vánoce, taky si říkal, že netřeba a je moc drahej (což je), ale s ním mi hra šla do mé TOP 10, kdy jsem změnil známku z 8,5 na 9,5. Teď čekám 10. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.4.2023 11:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Osobně jsem neváhal ani chviličku.. Stejně jako Iks, i Immortality řeší nějaké drobné neduhy, které se táhnou již od základní hry. Tímto mám na mysli obnovu imperiální řady.. Většinou se to dalo vyřešit pomocí House-rule, ale jelikož nejsem zastáncem úprav pravidel, byť opodstatněných, tak jsem moc rád, že to Immortality vyřešilo po svém. Žeton rodové atomové zbraně je výborná věc.. nejen, že dokáže imperiální řadu refreshnout pro sebe, ale zároveň můžete odpálit nějakou OP kartu protivníkovi, který by chtěl nakupovat dříve. Tématicky to hezky zapadá.

Pokud jde o jiné stránky hry, tak to do hry přináší více možností. Se základní hrou bylo pár dobrých strategií, Iks tyto strategie značně rozšířil a Immortality to posouvá ještě trochu dále. Konečně z toho mám pocit, že člověk prostě nemůže mít všechno. Buď se zaměříš více na to, nebo na ono. Nejvíce se mi líbí, že jde hlavně o deckbuildingové rozšíření a ty nové karty přidávají opravdu odlišné herní mechanismy. 

Někteří vůdci jsou teď silnější, než byli takže se to celkem fajn vyvažuje, protože Baron byl v Iksu až moc silný.. Teď je jen silný :D Jen chudák Memmon je pořád k ničemu :) 

Destička s pokrokem Tleilaxu je fajn.. výborné je, že si volíš kterou cestou se vydáš, takže z toho každý hráč těží jiné bonusy. Oproti Iksu je opětovně posílen význam třetího agenta, i když tedy záleží na počtu hráčů.. ve čtyřech bych ho pořizoval jen v tom případě, že budu mít dostatečný card-draw, protože bez dostatku karet se ti může snadno stát, že ti nezbydou skoro žádné karty na tah odhalení, jelikož do implantátu musíš zahrát kartu navíc… Pokud jsi schopen zajistit dostatečný přísun karet, je Mistr meče opravdu skvělou volbou, hlavně když se ti ho podaří získat hned ve 2. kole.

Osobně to už neplánuji hrát bez Immortality…. (navíc to nemá smysl třídit)

27.4.2023 11:35:13

Za mě 10/10. Bez obou rozšíření bych to už asi nechtěl hrát.

28.4.2023 13:05:10

Základ byl povedený, ale obě rozšířeními tomu přidaly hloubku, více možností, co dělat (a jak získat body) a naopak vyladily nějaké věci (možnost obnovit nabídku pomocí atomovky, využití kostiček armády jinak než rvaním do pevnosti a čekáním na konflikty III. úrovně). Pravidlově přitom vše hezky zapadlo a nemusíte se učit mnoho věcí, infografika je přehledná. V sólo je tolik možností, jak si upravit obtížnost, že to bude pro méně i více zkušené hráče vždy výzva, a to navzdory random tahům, co Automy dělají. A určitě stojí za zvážení hrát sólo na 11 VB a ve více hráčích dávat režim epic na 12 VB. Jinak budete končit dříve, než jste zvyklí.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

29.4.2023 14:49:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky přidám svou zkušenost. S rozšířením Iks a Nesmrtelností hráno jednou ve třech a rovnou epickou variantu. Za mě super. Komplet dává poměrně dost možností a v každém kole se dá hrát zajímavá akce. Implantáty hezky fungují. Ze začátku to na mě působilo už moc překombinované, ale průběhu hry se dojem zlepšil a nakonec jsem spokojený. Herní doba zůstává v podstatě stejná, jen se rozšiřují možnosti, jak získat body. Poměr cena/výkon - za ty peníze to stojí. 

19.6.2023 21:07:43

Zabira to misto na stole. Pridava to moznosti. Potreba to neni. Ix byl prinosnejsi. 

30.8.2023 11:54:28

Vybíráme z Bazaru

Sea of Clouds (vypredaná)
Sea of Clouds (vypredaná)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas