Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 367x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oblíbený duch

Máte oblíbeného ducha za kterého se vám nejlépe hraje ? Mě nejvíc vyhovuje duch Divoce rostoucí zeleň. Velmi brzy umožňuje kontrolu území. Nemusím pak problémy jen hasit, ale můžu dělat i preventivní kroky.

4.4.2022 18:02:44

Zatím jsem hrál jen za dva duchy a to Živoucí síla země a Řeka zalitá sluncem. Za Řeku mám dost výher a hraje se mi za něj dobře. Za Živoucí sílu zatím 2x brutální prohra :D

4.4.2022 18:11:52

“oheň”, “oceán”, “strach” asi díky tomu jak moc odlišně se hrají od ostatních v základu.

4.4.2022 18:51:35

Keeper of the Forbidden Wilds z Branch & Claw rozšíření, robustní duch, s kterým se dá dobře hrát proti libovolnému nepříteli a užívat si odpalování silných karet.

4.4.2022 18:52:01

Zeleň je tuším braný jako jeden z nejlepších duchů, četl jsem i takové názory, že jako jediný je OP, tak věřím, že za něj to jde dobře. Já mám tendence hrávat za spíš ty slabší a zkoušet jejich možnosti, líbil se mi třeba Stíny tančící mezi plameny, který je zaměřený na strach.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.4.2022 21:05:06

Mě hodně baví Nenasytné sevření vln, přijde mi hodně originální, jak se pomocí akcí růstu střídá příliv a odliv (při přílivu se přítomnost vylije na pobřeží, při odlivu se pak vrací zpátky do moře), navíc se dá utopit hodně kolonizátorů a získat za to hodně energie. Sice nemá dosah dál od pobřeží, ale to vyřeší dobře zvolená silná schopnost :) Pak se mi líbila Ta, jež mluví hlasem hromu, sice to s ní bylo trošku těžší, musí se dobře zkoordinovat s přesuny dahanů a nesmí je nechat umírat, ale bylo to taky hodně originální. Posel snů a nočních můr je taky super, nic vlastně za celou dobu nezničí, ale nažene kolonizátorům obrovské množství strachu. Přišlo mi to s ním ale dost jednoduché :)

4.4.2022 21:34:55

Mně se líbí Had dřímající v podzemí případně ten ohňový, jak při přidání přítomnosti způsobí poškození a pak i pohromu. 

U hada je naprosto úžasné kombení v pozdější fázi hry, to je had opravdu silný. Ve spojení s Divoce rostoucí zelení je silný velmi brzy a může snadno kombinovat živly. 

Ten Ohňový dává velké množství poškození a přidává i ničí žetony pohromy… Opět se musí kombinovat živly a pak to stojí za to. 

Obecně u mě asi platí, že čím složitější duch, tím lepší. Ti jednoduší, jako třeba Kamínek jsou pomalí a bezmocní, musí spoléhat na ostatní. 

5.4.2022 11:17:10

Je to možná trochu off-topic, ale když se tu řeší duchové - Liják skrápějící svět (byl v promu) má v českém překladu chybu (respektive tam chybí důležitá věta), řešilo se to už na FB: když chce opakovat efekt karty (za ty živly vody), tak za to MUSÍ platit další energií ("Repeat a land-targeting Power Card by paying its cost again."). A jde opakovat pouze schopnost karty, ne vrozená. Teď, jak to tam je bez tohoto dodatku, je bohužel rozbitý a hraní za něj vám může připadat podezřele jednoduché. Foxíci o tom vědí, mělo by se to opravit do dotisku a být ke stažení nějaké PDF s opravou. Tak na to pozor.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

5.4.2022 11:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatím jsem zahrál jen 11 her a zkusil 7 různých duchů. Nejvíce mě baví asi Ta, jež mluví hlasem hromu. Hraní s Dahany mě prostě baví.

21.4.2022 14:57:18

Já mám rád wildifirea. Dostává poměrně dost energie, takže může používat silné schopnosti v kombinaci šíření o tři, takže přítomnosti po celé mapě…..a když si seženeš nějakou schopnost, která dokáže zrušit pohromu, tak můžeš kobercově ničit kolonizátory úplně všude. 

22.4.2022 12:00:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew Ty vlákna vznikly až následně, vím o nich…

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.4.2022 13:51:32

@Jonash Aha, sry, na časy mě nenapadlo koukat.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.4.2022 20:43:50

Zkusím takřka po dvou letech oživit vlákno a využít četné hranosti díky dotisku + dalším rozšířením. Tedy, jací duchové jsou Vaši nejoblíbenější a proč? 

22.2.2024 11:02:30

Když hrajeme ve víc hráčích, tak mě baví noční můry. Ono ty karty strachu umí nadělat pěknou paseku po celé mapě ;)

22.2.2024 11:40:39

Já mám rád ten Blesk, protože může ty pomalé schopnosti hrát jako rychlé. Je to sice takové ploché, ale oceňuju to, když se mi nechce až tolik přemýšlet. Navíc s rozšířeními má několik dalších karet aspektů, kterými ho jde oživit. Třeba s Pozdvižením může dělat i dost strachu.

Z těch, co jsem zkusil jen jednou, se mi líbil Liják, když se víc rozjede.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

22.2.2024 11:48:34 | Upraveno autorem (porovnej)

V poslední době Dances Up Earthquakes z NI, protože je to prostě silný pohodový Duch na hraní a pak Oceán s Deeps aspektem, který mě baví víc než originál, je fajn ničit kusy ostrova :)

22.2.2024 12:12:58

Vybíráme z Bazaru

hra civilizace
hra civilizace
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas