Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 367x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nature incarnate a další rozšíření?

Ahoj, myslím, že se to tu ještě nikde neřešilo, nebo neřeší, ale chtěl bych se zeptat na eventuální lokalizace dalších rozšíření k Duchům. Co se ví a co ne? Nature incarnate je venku a o dalších rozšířeních se mluví v obecné rovině, že určitě něco bude. Ví se něco? Předem díky…😉

11.2.2024 17:23:30

Nejlepší psát přímo Rexům @aneken nebo Foxům @IN , ale teprve před víkendem vyšly první dvě, tak předpokládám, že počkají na ohlasy a hlavně prodeje. Navíc, co vím, tak to vydání Spirit Islandu bylo vždycky jaksi problematické, však tohle (dotisk+rozšíření) bylo původně plánováno na Q32023…

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

11.2.2024 17:30:56

Za mě je v těch aktuálních cz rozšířeních obsahu až až. Nevím, co přinesou další rozšíření, ale pravděpodobně si je pořizovat nebudu, v současném stavu je hra tak akorát komplexní a variabilita je obrovská. 

11.2.2024 20:38:59

Tak v Incarnate jsou opět zajímaví duchové a u některých se pracuje s konceptem inkarny, jakéhosi zhmotnění, které má různé interakce. A je tam i dost aspektů měnících staré duchy, např. Oceán pak umí erodovat pobřeží a změnit tak celé území v moře. Za mě opět fajn záležitost. Samozřejmě pro lidi co nehrají do hloubky to smysl nemá.

11.2.2024 22:10:32

Horizons of Spirit Island je zase samostatně hratelná levnější verze hry s pěti novými duvhy s nízkou komplexitou. Funguje to dobře i jako rozšíření pro základní hru.

11.2.2024 22:30:14

Horizons of Spirit Island je zase samostatně hratelná levnější verze hry s pěti novými duvhy s nízkou komplexitou. Funguje to dobře i jako rozšíření pro základní hru.

11.2.2024 22:30:22

Souhlas, Horizons mají fajn duchy s nízkou komplexnosti vhodné pro nováčky, celkově je to pak i dobré na oťukaní jestli by člověka  taková hra bavila, nebo pro lidi co nehrají tolik do hloubky.

11.2.2024 23:51:29 | Upraveno autorem (porovnej)

S tou aktuální komplexností naprosto souhlasím. Je toho určitě dost, ale trpím bohužel tím typem poruchy, kdy dokud nemám veškerý kontent, tak v noci nespím.

 

Jinak jak bylo řečeno výše, tak ten samotný koncepte inkarny působí zajímavě. A co se týče doby kdy původní rozšíření vyšlo, tak to bylo v bodě kdy jsme tu zdlouhavě čekali na dotisk a rexíci, do toho nemohli zasáhnout i kdyby chtěli. Na druhé straně chápu taky jejich kritéria opřená o prodejnost a v tomhle směru si asi držme palce .

 

Jinak jsem všemi deseti pro hraní do hloubky a možná jsem právě přišel o chuť dokoupit Horizon. Základní mechaniky jsou určitě dobrý základ, ale když už tomu věnuji večer, tak očekávám nějakou kognitivní výzvu a k tomu jsou slžitější  duchové a víc mechanik jako dělané.

12.2.2024 09:40:51

Horizons i Nature Incarnate máme na zkoušku v kanclu ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.2.2024 13:56:23

@aneken Prima :)

13.2.2024 14:13:59

Obrovské díky za lokalizaci nejen základu, ale i branche a jaggedu. Ruku na srdce, ale s těmito třemi krabicemi se nám do rukou dostává tolik herního obsahu (variability, znovuhratelnosti rikejme tomu jak chceme), ze mě nenapadá hra, která by toho nabízela tolik. 

Na prodejnách je to (kromě planety) od včera, pokud se dnes zajímám o vydání incarny, tak to je opravdu nemoc 😂

13.2.2024 15:34:30

@jerryNBK Je toho hromada, já nezahrál ještě ani všech 12 duchů ze základu + obou prom, protože za některé jsem hrál opakovaně a přes veškerou lásku k SI nejsem typ hráče, co by hrál jednu hru stále dokola. Takže s dalšími 12 duchy a hlavně hromadou nových karet máme už teď téměř všichni znovuhratelnosti do konce života.

Jestli se ale vydá rodinná verze Duchů, tak jedině dobře, přitáhne to další hráče. Podobně jako to je u Terra Novy, která přivádí nové hráče do světa Terra Mystica.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

14.2.2024 10:48:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Najväčšou výhodou Nature Incarnate je to, že tí duchovia sú tam lepšie a zaujímavejšie nadizajnoví, majú viacero valídnych buildov (spôsobov rozvoja), na rozdiel od základu nie je žiaden vyslovene “slabý”, prináša ďalšie národy dobyvateľov, čo je obrovský boost znovuhrateľnosti a aspekty pre už existujúcich duchov, z ktorých niektoré opravujú slabších duchov zo základu/starších rozšírení, aby sa za nich pohodlnejšie hralo na ťažších obtiažnostiach. 

Horizons duchovia sú opäť lepšie nadizajnovaní ako tí základní štyria s ľahkou obtiažnosťou v základe, tak ja držím palce, aby obe rozšírenia eventuálne vyšli, táto hra si to zaslúži. 

14.2.2024 13:17:17

@Jonash “rodinná” varianta není nejlepší popis. Pravidla jsou zcela stejná jako v normálním spirit islandu. Jen tam nejsou scénáře/národy/karty pohromy a hra má nižší cenu/produkční kvalitu. (Místo plasto karton. Duši jsou na papíře tloušťky karty)

Karty schopností jsou podskupinou karet ze základní hry. Nejsou tam žádné nové.

Duši jsou tam ale moc fajn. Je tam vidět zkušenost autora.

14.2.2024 18:59:38

@Houp aha, komplexita dle BGG  koukám přes 3.5/5, tak jsem to blbě pochopil… díky.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

14.2.2024 19:38:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas