Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 367x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Tak mám odohraté dve hry. Kooperatívne hry nie sú pre mňa, nebavia ma, ale toto, tak toto je asi to čo som celý život čakal v rámci kooperativiek. Neuveriteľne ma to baví, nedokážem viac hodnotiť, nakoľko to nemám ešte veľmi nahrané, ale čo je úplna pecka, že každý spirit je maximálne odlišný a hrá sa ináč, synergia medzi nimi je potrebná, komunikácia detto, tým že každý hráč má svoje karty, je eliminovaný aj alfa sumec a koop je čisto len v rovine, dokážeš toto, alebo toto? vieš mi pomôcť s týmto? Perfektný mechanizmus umelej inteligencie, ktorý nepotrebuje veľa obhospodárenia, je rýchly a správa sa logicky (objaví, postaví, plieni).
Po dvoch hrách zatiaľ silné nadšenie.. KONEČNE poriadny koop.
15.11.2018 12:02:56

Froggery
Jj hrávame s rozšírením, určite to oživý hru a dáva to trochu tej nepredvídateľnosti a príjemných/nepríjemných prekvapení. To že na začiatku sa trápime, už myslíme že ideme prehrať sa nám stáva pomerne často, ale tak v polke hry to často už drvíme.
Vidím, že to nemáme len my, pre mňa to je celkom neduh, lebo potom odpadá to plánovanie a taký ten bolehlav. Už vieš čo ti spraví kombo a už len rozmýšľaš kde ho použiť.
Druhý neduh je nastavovanie obtiažnosti, niekedy tú hru rozdrvíme úplne ľahko a v podstate nás to ani nebaví, a niekedy sme úplne bez šance (vtedy to baví viac) a ťažko nájsť ten balance, nakoľko je to ovplyvňované strašne veľa vecami (blight, adverasier, scenáre, výber duchov, tématická mapa..).

5.12.2020 11:42:57

Teda moje dojmy po 5 hrách jsou dost spatne. Mám digi verzi a jsem za to jen rad. hraju za jednoho ducha a všechny hry totální debakl. 
 

mate někdo podobne zkušenosti? 
mě to tu hru absolutně znechutilo. 
 

kdybych měl deskoverzi tak by už letěla z domu. 
 

hravam rad sám třeba TWOM, taky složitá hra. Ale ta mě porad bavi i když prohraju. Ale toto je děs. A nebo jsem holt blbej 😀

28.7.2022 17:28:02

Já si tu obtížnost stupňoval a naopak mi to připadá až příliš snadné, pokud si nevyberu nějakou těžší variantu hry. Naštěstí je kam tu obtížnost ještě posouvat.

28.7.2022 18:08:05

luudva: píšeš že hraješ za jednoho ducha - tzn. že vždy jen s jedním duchem, ale pokaždé s jiným - nebo pět prohraných her s jedním jediným duchem? 

On každý duch se hraje nějak jinak - jakože musíš mít trochu jinou strategii. Čili pokud člověk vezme ducha, prohraje a jde hrát hned jiného, tak si moc nepomůže. Chce to se s každým duchem naučit hrát. Nevím jestli je v digi verzi možnost hrát ty lehčí duchy s předvybranými kartami postupu moci, ale to je právě způsob, který člověka hezky naučí co a jak a naučí ho zacházet s těmi elementy, protože ty karty jsou vybrané tak, aby tam ty elementy toho ducha fakt byly.

A pokud jsi pětkrát prohrál s jedním, tak buď sis hned vzal toho nejtěžšího nebo možná děláš nějakou chybu.

Já když se to učila, tak jsem taky s každým duchem jednu dvě hry projela - nejčastěji že mi došly karty invaze - ale jakmile jsem se s tím duchem naučila, na co si u něj dávat pozor a co umí nejlíp a jak s ním nejlíp postupovat při rozvoji, tak už to pak šlo v můj prospěch.

28.7.2022 20:36:35 | Upraveno autorem (porovnej)

pokaždé s jiným duchem

28.7.2022 21:01:58

hm - no to se tomu debaklu nedivím. To jsi nehledal způsob, jak to s tím duchem zahrát, ale tak nějak jsi se zkoušel do té výhry náhodně trefit.

28.7.2022 21:52:12

Já bych tady vytáhl něco jiného. Měl jsem digi verzi #Konec věků a hrozně mě to zklamalo, vůbec mě to nebavilo. Všude jsem slyšel, jak je to super hra. A tak jsem to riskl a koupil jsem si krabici. A hle, dobrá hra. Beru si z toho poučení, učit se a zkoušet si hru v digitální podobě a neznat ji naživo může vést k jejímu nespravedlivému odsouzení.

K tématu, souhlasím, že je potřeba hrát opakovaně za jednoho ducha (z těch jednodušších), než se začnou zkoušet další…

28.7.2022 22:38:13

Tak ono soudit deskovku jen čistě podle digitální verze je ošemetné… Na názor asi dobrý, ale odsoudit to úplně… 

29.7.2022 06:58:34

@luudva A zkoušel jsi Divoce rostoucí zeleň? Ten mi na sólo přišel dost jednoduchý na zahrání (automaticky se rozšiřuje) a vyhrál jsem s ním celkem v pohodě napoprvé.

29.7.2022 07:53:01

Zkoušel i zeleň. No teď tomu musím dat pauzu. Jsem fakt zklamaný. Pak se k te hře vrátím. 

29.7.2022 11:07:42

@luudva Taky doporucuji hrat pouze za jednoho ducha a nestridat. Kazdy vyzaduje jiny pristup a i za jednoho ducha to muzet trvat nekolik her, nez na to kapnes. Moje prvni zjisteni bylo, ze v tehle hre rozhodne nestaci planovat podle toho, co se bude dit v pristim kole, to jsem byl vzdycky pozadu.. Je treba byt v uvahach aspon o dve kola napred, aby sis treba ochranil domorodce ci je naopak presunul tam, kde budou potreba.

29.7.2022 13:10:30

@kkaarr inými slovami, táto hra ti nič nedá zadarmo :D, Musíš na to proste prísť.

29.7.2022 13:18:42

My mame odehrano zatim tak 10 her a zadnou jsme neprohrali a nebylo to ani tesne. Sice je to vzdycky velky hlavolam, ale da se to. Hra ma neskutecne mnozstvi nastroju jak si zvysit obtiznost. Co pouzivate vy?

29.7.2022 16:02:33

@Ludva hrál jsem několik her v digitální podobě, které mám doma i v kartonové, Catan, Na křídlech, Talisman a dokonce i Spirit Island a musím říct, že ten rozdíl není zanedbatelný, ačkoli se jedná stále o víceméně stejnou hru. I když v digitale je hráč doprovázen kdejakou melodií, zvuky a efekty, nikdy mi ta hra nedokázala nabídnout takový zážitek, jako karton na stole a vlastní atmosféra při hraní. Ta hra je boží, nelam nad ní hůl. Také, když hraju za ducha, kterého nemám zmáklého, vyvažuje jednu výhru pět proher 😁

29.7.2022 18:58:03

Vybíráme z Bazaru

Dva bratři včetně promo pack
Dva bratři včetně promo pack
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas