Duchové Carcassonne

xxxxxxxxxo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Duchové Carcassonne - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 35 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Česká pravidla strana 6 nahoře:

Jak bylo uvedeno, uzavřením mlhy nelze získat žádné body (jen tím uchlácholíte příslušné duchy). Ovšem přiložením kartičky s mlhou je možné uzavřít nějaké území a vyhodnotit ho.

 

To samé v angličtině:

While you can finish mist banks, they never trigger scoring (as described above, you remove ghosts instead). 
However, placing the tile can also trigger scoring in the usual manner.

 

Česká pravidla uvádějí, že pouze přiložením kartičky s mlhou je možné území uzavřít a vyhodnotit. Na dalším řádku je již uvedeno, že se vyhodnocuje jak území s mlhou, tak bez mlhy. Musel jsem pátrat po tom, jak to vlastně je. 

 

Chtěl bych se zeptat k českým pravidlům - na BGG je FAQ, kde je uvedeno, že byla špatná verze pravidel a byl špatně popsán setup pro nejtěžší úroveň 6 a to tak, že se to prakticky nedalo vyhrát:

=======

Je úroveň 6 nemožné dokončit?
Ano i ne. Bohužel jsme udělali chybu v úrovni 6. Za následek to mělo příliš složité dokončení úrovně pro 1,2,4 a 5 hráčů. Za tuto chybu se omlouváme!
Díky této opravě pravidel by měla být šance více vyrovnaná:
Nezávisle na tom, kolik vás hraje, vezměte 3 figurky ve 3 barvách se kterými bude hrát  a umístěte je na počítadlo bodů na políčko 0/50.
Pozn.: Při hře jednoho nebo 2 hráčů si neberte 3 figurky ze své zásoby, ale z krabice.
Pokud bodujete za barvu, která není na počítadle bodů, tak můžete pohnout figurkou na počítadle bodů dle vlastního výběru.

========

Tak daleko jsem se ještě nedostal, ale je tahle oprava už v českých pravidlech podchycená?

Díky :o)

 

EDIT: Odkaz na přeložený FAQ

https://www.carcassonneforum.cz/attachment.php?aid=12266

8.5.2023 17:49:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím, toto má již mindok na svých stránkách opravené. Pokud ale kdokoli kupoval hru brzy po vydání, může mít v pravidlech chybu tak jako ji tam mám já. 

23.2.2024 15:30:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Nevyzpytatelní nové
Nevyzpytatelní nové
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas