Dominion: Alchymie

xxxxxxxooo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Dominion: Alchymie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první informace

Tak jsem se na BGG dočetl nějaké novinky. Bude se jednat o mini rozšíření (11*10 + 1*12 karet), čili 12 kingdom karet z toho jedna bodovací a nějaké potion karty (bude jich 16 a udájně to má být nová treasure karta)
5.2.2010 13:17:49

re
No jsem zvedavy co to bude. Jen at se to nezvrhne tak, ze za dva roky bude vycházet 25 rozšíření.

22.2.2010 23:42:43

Cartmane
to víš že bude, ždímačka na prachy a my se v ní pěkně melem :-))

23.2.2010 06:24:02

nové platidlo
mrkněte na http://www.spolocenskehry.sk/content/view/1211/49/

26.2.2010 11:20:13

nové platidlo
to se mi líbí, nové platidlo=nová mana. Sakra já budu muset nakonec dát PJ za pravdu, když přirovnal Dominion k Magicu. Akorát to přirov nával imho v době, když to ještě tak nevypadalo :)

26.2.2010 11:25:27


Ten alchymista vypadá jako věrná kopie šíleného Orfanika z Tajemství hradu v Karpatech.

26.2.2010 11:27:38

Už jen čekám, kdy Donald vyjede s rozšířením Stone of Thunder, kde bude tajemná jeskyně s příšerama. :D

Ale ne, mně tedy nová rozšíření nevadí, nemusím je kupovat všehny a jsem rád, že bude na výběr hafec různých nápadů.

26.2.2010 13:14:52

husak
myslím, že Donald nemá potřebu kopírovat kopii :)

26.2.2010 13:41:15

Prvni info ze hry
http://www.boardgamegeek.com/thread/515334/quick-impressions-from-2-games

13.4.2010 12:27:11

Efekty karet
Tak na BGG jsou k dispozici efekty vsech karet ve hre. Nektery vypadaji docela zajimave, osobne jsem cekal vetsi vyuziti Potion ve spojitosti s akcnima kartama, prakticky je to az na vyjimky jen druhe platidlo... No a Filozofuv kamen asi budu hrat max online, protoze prepocitavani karet me fakt bavit nebude a navic to bude pekne zdrzovat hru...

15.4.2010 18:18:55

Dojmy
Tak dnes poprve vyzkouseno, v kombinaci pet karet Alchemy a pet karet Intrik. Kamen mudrcu, kterej jsme vylosovali jsem vzhledem k potencialnimu prodluzovani hry zamitl, stejne jako Obsesi. Tezko po jedne hre soudit, na kolik je to michatelne s ostatnima balenima Dominionu, ale asi ne zas tolik, protoze tam musi byt ve hre vzda dost karet s pouzitim potionu, aby to bylo zajimave ho do baliku vubec strkat. My jsme jich tam meli po skromnu, kazdy jeden ci dva... Nektere karty byly zajimave, jako treba Golem, Herbarka (ta jen v kombinaci s kartami, co pridavaji i akce)ci Familiar, treba Apatykare jsme nehrali vubec.
Prvni dojem je takovy, ze je to docela fajn, ale v rozsireni je toho malo a navic se u me dostavuje nejake dominionove otupeni, proste reakce na posledni balik uz neni takova, jako na predchozi...

24.4.2010 22:46:00

Dojmy
Jsem na tom obdobně jako Aneken. Zkoušeli jsme v Podmitrově a přišlo mi, že hra se jen prodlužovala díky možnosti vykládat velké množství akčních karet co se navzájem kombily a doplňovaly, což by normálně nebylo špatné, ale čeho je moc toho je příliš a třešnička nadortu bylo jako poslední kartu zahrát "Posedlost" a hrát ještě za dalšího hráče. Rozšíření je zaměřeno na hraní akčních karet a jejich kombinace a množství v balíku.
Nejsem definitivně rozhodnut rozšíření nekoupím, ale zatím se jeho pořízení odsouvá na vedlejší kolej.

17.5.2010 13:51:44

Lumirius
Moje dojmy z Alchemy jsou podobné, ač jsem nehrál, jen prohlížel, tak to vidím tak, že jde o první rozšíření, které si nepořídím.

17.5.2010 15:50:41

...
Nejhorsi rozsireni pro dominion. Totalne nevyvazene, naprosto k nicemu. Skoda penez.

1.7.2011 12:43:53

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas