Doba Kamenná Junior

xxxxxxxxoo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Doba Kamenná Junior - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Marco Teubner
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

A je to venku

http://www.mindok.cz/cz/hry/pripravujeme-11/doba-kamenna-junior-8595558302512-300
22.9.2016 08:50:06

Junior
Ja jsem teda predem skeptickej. Existuje nejaka hra, ktera ma v nazvu Junior a je k necemu? Ja mam teda doma pro deti jen Dostihy Junior a Ubongo Junior a boji se neda srovnat s originalem.. ani pro ty male deti.

Prijde mi to jako zdimani penez ze zavedene znacky. Coz asi samozrejme ve skutecnosti je ;)

22.9.2016 09:19:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra mě zaujala,
takže jsem ji začal sledovat a myslím, že je to dobré (ještě jsem ji nehrál) - pro děti ideální. Je tam (jak často u dětských her bývá) prvek pexesa a source management v přijatelné míře. Jen co vyjde, udělám unboxing a případě i gameplay.

BTW pravidla jsou ke stažení v uvedeném odkaze, takže úsudek si může udělat každý sám... Nicméně se jedná v podstatě o totožná pravidla, co jsem nahrál zde.

22.9.2016 09:22:58 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

vyzera to fajn
skoda ze to tu nebolo tak pred 7-8rokmi =)

22.9.2016 12:06:51

Nic moc
Priznam se, ze velke zklamani.

Herni mechanismus je nevyvazeny. V okamziku, kdy maji deti alespon trochu dobrou pamet, a to mi verte, ze maji, tak se toci porad dokola stejne vyhodne zetony lesa - vesnice a pes. A zamena s jinym zetonem ma prakticky nulovy efekt. Bez upravenych pravidel je hratelnost minimalni.

Hra je od 5 let, hru zvladne hrat nas 4lety kluk bez problemu, ale nasi 7letou uz zase hra diky zminene "dire" moc nebavi. Navic se ti dva o zetony psa a vesnice jen hadaji. Pokud hru hraje dite a dospely, tak je to asi ok.

Nerozumim tomu, jak tato hra mohla ziskat oceneni Detska hra roku 2017. Mozna byla testovana na diteti, ale ne na detech.

6.3.2018 09:28:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Zetonky

Taky uz jsem premyslel jak to detem stizit. Hra je to myslim dobra. Neuceji se zaklady prace se surovinama, ale otaceni zetonku je opravdu slabina. Snad jen po kazde vesnici zamichat zetony uplne.

6.3.2018 10:51:30

mealy
Nesouhlasím. Hra je opravdu určena pro malé děti ,jak sám píšeš, zvládne ji i čtyřletý.
A takových her moc není.
A co se týče žetonků, vesnice a pes ti nestačí.Potřebuješ další suroviny a zapamatovat si všech 14 žetonků ,tak lehké není.
Také se dají vyřadit dvou-surovinové chýše.
Míchat vždy všechny žetony jde taky,ale pak je to o náhodě ,jako člověče nezlob se.

6.3.2018 11:53:28

Vesnice

Primarne jde o stizeni hledani zetonku vesnice. S dvouma detma 5 let uz bez stizeni sfouknem hru uz snad rychleji nez udelame setup. Prohazovani dvou zetonu mi prijde uplne k nicemu.

6.3.2018 12:20:09

Hra
Však hra má hrací dobu 15min.
Můj syn u ničeho déle jak 30min, nevydrží.
Takže 2 hry a jde se dál :+).

6.3.2018 13:01:42

jen tak mimochodem...
v 7 letech už zvládne obtížnostně úplně jiné hry... Kupříkladu i velkou dobu kamennou...

6.3.2018 13:40:54

zklamání
dětských her máme desítky...
mimo obracení žetonků, kdy prohazování 2 nudí i čtyřletého, jsem si všiml hlavně toho, že tahle hra děti vůbec nebaví... nevím čím to je, ale k řadě her se nadšeně vrací a tuhle vůbec nechtějí hrát, přitom je provedení moc pěkné... na děti prostě nefunguje...

6.3.2018 15:13:24

Ale ale...
Docela generalizace tady :)

Naše cácorky mají Doba kamennou docela rády. A jako u ostatních – 15 minut opravdu stačí. Rozhodně to ale není o tom, zapamatovat si žeton chatrče... musí přeci umět fungovat s tím, jaký žeton zrovna otočí a snažit se pracovat se surovinami, které získají. Jasně, je to z velké části o náhodě, ale v 5 letech chtít po dítěti nějakou "brutální" strategii, kde bude muset řešit milion věcí najednou? Ale no ták...

A taky je baví Domek plný chaosu :D

6.3.2018 15:29:48

já tu žádnou generalizaci nevidím
někdo píše, že je fajn, někdo píše, že se mu nezdá přílišná jednoduchost otáčení žetonů lesa...

já jsem přidal vlastní zkušenost s tím, že děti prostě nebaví...

mě by prostě u téhle hry sedělo, kdyby měla rovnou v pravidlech vymyšlenu větší variabilitu obtížností, aby s dítětem vydržela třeba 3 roky... (od 4 do 7 let) obdobně to má kooperačka Mmm, kde má hrací plán 2 strany pro menší a pro větší a je tam ještě krásný a přitom jednoduchý leveling obtížnosti... k téhle dražší hře by se to prostě hodilo a určitě by to šlo dotáhnout, abych nemusel vymýšlet pravidla doma...

na krabici je napsáno od 5 let, ale mám vyzkoušeno, že 6ti leté děti již opravdu nudí...

PS v žádném případě nejsem příznivcem toho, aby děti hrály náročnější hry - pro děti patří hry dětské...

6.3.2018 16:24:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Dospelacka verze
Take jsem premyslel nad tim zkusit se 7letou dcerou dospelackou verzi, ale chodi teprve do 1 tridy a scitani x-kostek a deleni je na prvni tridu docela brutal :-/.

Deleni se da sice obejit nejakou tabulkou, ale scitani vice nez dvou cisel je jiz docela hard-core. Tady je ten odhad minimalniho veku 10 let uz z tohoto duvodu docela odpovidajici.

16.3.2018 17:04:11

Karetní
Dneska jsem viděl v obchodě karetní verzi ,této junior varianty.

18.5.2018 13:33:32

Vybíráme z Bazaru

Ďábelský profesor a citadela času
Ďábelský profesor a citadela času
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas