Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

3D Open Signs

Neuměl by někdo?
https://www.etsy.com/ca/listing/812349217/multi-color-open-signs-for-everdell-the?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=everdell&ref=sr_gallery-1-19

Ve více hráčích je to celkem potřebná věc řekl bych..

..Deskovky Teplice..
4.8.2020 11:02:47

...
Někde jsem viděl i natuněný že se otáčejí na open - closed :)

..Deskovky Teplice..

4.8.2020 11:04:30

...
Někde jsem viděl i natuněný že se otáčejí na open - closed :)

..Deskovky Teplice..

4.8.2020 11:04:31

Signs
Pokud není vyloženě potřeba 3D tisk, Pearlbrook (1. rozšíření) obsahuje 6 ks kartonových open/closed ukazatelů. ;-)

4.8.2020 12:15:22

Aha
To jsem netusil. Ale preci jen v tomto pripade bych radsi zainvestoval do plastu. Staci ze uz se mi strom pomalu rozpada.

..Deskovky Teplice..

4.8.2020 12:41:08

Open ukazovatele
Áno, tie ukazovatele z Pearlbrooku sú síce relatívne funkčné, ale tým, že sú z kartónu, tak sú zároveň aj hodne krehké, a hlavne tá zvislá časť je dosť náchylná na rôzne zlomeniny.
Ukazovateľ sa totiž skladá z dvoch kusov, ktoré sa vsúvajú do seba (niečo ako ten strom), a tam si treba dávať dosť veľký pozor, aby sa pri tom na tie kusy netlačilo príliš veľkou silou.

Tieto plastové kúsky sa mi teda vidia nielen o čosi krajšie, ale aj praktickejšie a odolnejšie. Takisto výhodou je aj to, že sú o trochu menšie, než tie oficiálne.

4.8.2020 13:29:07

Plast
Jasně, ten plast bude vždycky lepší. Chtěl jsem jenom vypíchnout, že tahle věc je originální součástí (byť rozšíření). :-)

Je fakt, že ten strom dostává docela zabrat. Osobně si nedokážu představit, že bychom ho měli při každé hře skládat a rozkládat, aby se vešel do krabice. Tady půjde ten karton hodně rychle do háje. Oproti tomu ty kartonové skládačky v Pearlbrooku (4 wonders a 6 open/closed ukazatelů) mi pocitově přijdou úplně v pohodě, nikdy jsme s nimi neměli problém. Navíc ta krabice je na ně připravená, takže sice zaberou tak půlku místa, ale zase se nemusí pořád sestavovat (ergo ničit).

Esteticky si ale přesně dokážu představit vytisknout si to na 3D tiskárně a pak namalovat, aby to nějak vypadalo. :-)

4.8.2020 14:33:58

Open sign
Už jsem o tom taky uvažovala. Zkusím to navrhnout a pak když tak pošlu výsledek.
_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

4.8.2020 18:11:58

Open sign
Tak už to mám:

https://www.facebook.com/mysidoupe/posts/173961760912461
_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

10.8.2020 18:05:39

Anyanka
Hezká práce. Budu uvazovat nad koupí :) Kolik je ve hře vlastně karet s možností otevřené akce, nebo kolik těch stojánku je vůbec potřeba?

Open/Close by možná šlo nahradit Volné/Plné (snad dostatečně krátké a výstižné, jelikož se jedná o jakési "využití či obsazení" stavby za účelem provedení její akce...)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

11.8.2020 10:02:18

Stojánky
Open budovy jsou pouze Inn (3 + 1 legendární) a Post Office (3). V Extra Extra kartách je ještě Scurrble Stadium (3) a Pearlbrook obsahuje Ferry (3). Teoretické maximum je tedy 13, ale reálně těch 6 kartonových, které jsou součástí Pearlbrooku, nám vždycky stačilo.

11.8.2020 10:54:17

StaniKubi
OK, díky.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

11.8.2020 13:48:58

Cedulky

Bohužel už nejsou součástí nově natisklé Perlavy...nebo mám jen já chybné vydání.

10.12.2020 10:11:21

Perlava
No já jsem si říkala, na co je ta velká prázdná část toho plastového insertu :D
_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

10.12.2020 15:50:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Cedulky

Zrovna jsem se ptal v tématu Perlavy. Ta cena je docela mazec, a to je ještě záměrně osekaná? Nějaké drby, proč je teď Perlava okleštěná?

22.12.2020 21:23:13

Cedulky
Tak to je docela prů.., asi všichni tak nějak očekávali, že tam budou a ono nic. :(
Já neodolal těm plastovým a pořídil už dřív v Myším doupěti, tak mě až tak moc zase nechybí (díky A. :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

22.12.2020 23:50:07

Cedulky
Je to standardní retail verze Pearlbrooku (bez ohledu na jazykovou mutaci). Ty 3D skládací divy/ukazatele jsou pouze ve sběratelské edici. Jenže nemělo smysl řešit další verzi insertu, takže to v té klasické variantě trochu vypadá, jako by ta krabice byla poloprázdná.

Nicméně tohle je příležitost pro 3D tisk jako ušitá. :-)

23.12.2020 00:02:58

Doplnky k Everdellu
Zaujímavá diskusia na BGG – Starling Games zjavne idú po Etsy predajcoch, ktorí vyrábajú doplnky k Everdellu.

https://boardgamegeek.com/thread/2559430/starling-games-and-tabletop-tycoon-go-after-etsy-s/page/1

23.12.2020 07:49:12

kuboavegeta
Ze začátku vypadalo jako snaha o dosažení toho, aby nebyly DYI doplňky inzerované jako oficiální. Což mi přijde i rozumné.

Po dočtení mám ale pocit, že to tak nějak zapadá do problémů kolem Game Salute/Tabletop Tycoon a jejich CEO Dana Yarringtona.
https://boardgamegeek.com/geeklist/171113/game-salute-cautionary-tale?titlesonly=1

23.12.2020 13:27:38

Vybíráme z Bazaru

Tapestry CZ
Tapestry CZ
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas