Discover: Země neznámé

xxxxxxoooo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Discover: Země neznámé - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Ahoj deskohráči, máte nějaké komentáře k této hře? Je to dobré? Chci koupit pro ženu :)
30.9.2018 13:04:45

...
Až hra vyjde. Tak ti možná někdo své dojmy poví.
___
redaktor Deskofobie

30.9.2018 13:37:25

Abe

Release 25.10.
Vzhledem k tomu, že ta hra vychází celosvětově až koncem října, moc příspěvků do svého vlákna nezískáš. Mohu ti alespoň napsat, že v každé krabici budeš mít 2 kompletní sady prostředí (ostrov, jungle, hory atd.), 12 postav (každá se svou unikátní schopností), 5 scénářů. Na jednu krabici obsahu až, až


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.9.2018 13:37:39

černý vlk
Vyjde to cca o mesiac.

30.9.2018 13:37:44 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ak sú v jednej krabici dve sady prostredia, znamená to, že ak chcem ostatné dve sady, buď si ich budem musieť s niekym vymeniť alebo dokúpiť z otvorenej kópie v bazáre, alebo v horšom prípade kupovať novú kópiu a dúfať že v nej bude to čo nemám?

Aké komponenty okrem prostedia sú v rôznych kópiách ešte variabilné? Je vzadu na krabici presne uvedené, čo obsahuje aby to ľudia nekupovali naslepo ako Kindervajcia?

24.10.2018 15:37:30 | Upraveno autorem (porovnej)

?
Ta hra je na tom postavená - proto Unique games. Žádné dvě hry nemají stejný obsah. Pochopitelně, určitě by se dali najít podobné, protože se budou lišit jen v drobnostech. "Nalosováno" je tam vše - prostředí, postavy, úkoly, předměty...

24.10.2018 15:41:09

Pelly
Takže je to vlastne taká "tradable board game". No poteš...

24.10.2018 15:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

trochu, ale ne tak uplně
protože u TCG se liší síla karet a je to v podstatě vytvořená burza. Tady budeš mít ucelený obsah hry a díky zvídavosti hráčů se tak hra udrží déle na vlně popularity. Nepředpokládám, že by tu někdo někdy obchodoval s jednotlivými komponenty hry. "Pouze" se budou měnit krabice kus za kus jako celek a o tom to je...

edit: akorát kluci s BF si to budou moct zahrát celé, protož jako jediní (z Čechů) mají přístup ke kompletnímu obsahu hry ;-)

24.10.2018 15:47:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Choď sa pozrieť na ebay ako tam niektorí ľudia obchodujú so samostatnými komponentami. =) A to sú normálne stolovky a nie hry s variabilným obsahom. Takýto typ hier si iste prirodzene vytvorí "blšákové" komunity kde si budú ľudia vymieňať komponenty, na akciách, na conoch, turnajoch atď.

24.10.2018 15:52:26

Výměna
Tak já za sebe budu určitě upřednostňovat výměnu/zápůjčku celé hry. Těším se na to.

Dobrá duše v domovher.cz

24.10.2018 19:26:45

je to dobré
včer jsme zahráli dva scénáře, a je to skoro takové TIME stories s mapou

24.10.2018 20:21:03

iwen
Tak celosvětová premiera je 25.10. a vy to už hráli 23.10. :+)
Že by protekce u BF :+)

24.10.2018 20:35:36

Abe

Je to fantastický
Hrál jsem už 6x v různém počtu hráčů a hrozně mě to bavilo. Je to mix příběhové hry a únikovky, s volným pohybem po mapě a možností vytvářet předměty, které pak usnadňují přežití. Nejenom, že má ta hra úžasnou atmosféru a nápad, ale i skvělý smysl pro humor. Kdo má rád T.I.M.E Stories bude nadšený. Tady je však super znovuhratelnost. Karty není potřeba sbírat. Hrál jsem samostatně 2 krabice a nebylo potřeba nic kombinovat. Síla té hry spočívá v tom, že jakmile po čase omrzí, stačí dokoupit novou krabici, popř stačí si vyměnit scénáře s kamarádem (popř předměty) a rázem je tady zase nová hra. Jedna krabice bude představovat při jednom zahrání každé kombinace prostředí a scénáře cca 9-10 hod. Při kombinaci 2 krabic se pak zážitek nezdvojnásobí, ale rovnou ztyřnásobí (36-40 hod, opět při různých kombinací prostředí a scénářů)


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.10.2018 20:52:37

První dojem
Hru jsem si zahrál na nočním hraní na Deskohraní. Myslel jsem, že ji stihnu zahrát víckrát, ale když jsme měli i po 4 hodinách hraní konec v nedohlednu, tak jsme to zabalili a šli se trošku vyspat do služby :)

Hra sama o sobě se mi líbila moc. Pravidla jednoduchá a intuitivní, hraje se to moc pěkně a že jsme u toho strávili tolik času nám ani nepřišlo. Nevím, jestli jsme hráli něco špatně, ale nepřišlo mi, že bychom se nějak zdržovali, takže mě ta herní doba dost překvapila. Ale to se pravděpodobně změní dalším hraním. V této situaci by mě totiž velmi děsila představa toho, že nějaký hráč v půlce hry umře a pak už zbytek hry bude jen koukat na ostatní.

Takže zatím nehodnotím, určitě to chci zahrát ještě alespoň jednou.

24.10.2018 21:40:53

Abe

4 hodiny?
Proboha co jste u toho dělali? V průměru 1 scenář trvá cca 1,5 hod. Včera jsme příběhový, závěrečný hráli 2 hod a to jsme si říkali, že to už moc protahujeme


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.10.2018 21:47:29

12to12 v sobotu a další
Moje a Abeho dojmy jsme s předstihem v pondělí natočili a video vykde na našem FB a YT v sobotu před polednem. Ale už ráno vydá své video Kubrt a měly by následovat první recenze.

Ad délka hry... 4 hodiny musí být error:) Nějakej utajenej ultra scénář. 1-2 je normálka.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.10.2018 23:16:57

Délka hry
Tak jsem nad tím přemýšlel a po ověření ve videu od jouobcastu jsem asi objevil co jsme hráli špatně.

Tak prosím o potvrzení: Značka, která se umisťuje po prozkoumání zajímavosti se umisťuje po použití akce "průzkum", ať už byla zajímavost nějak vyřešena, že?
Hráli jsme to totiž tak, že když nám zajímavost říkala: Pokud máš něco, udělej něco a my to něco u sebe neměli, tak jsme značku neumisťovali s tím, že daná lokace není prozkoumaná.

25.10.2018 22:15:30

Symboly

Ahoj, asi jsem to někde přehlíd, ale kde jsou vysvětleny symboly, které se nachází na hexech? Třeba kouřící hrnek kafe, nebo co to je.

26.10.2018 20:24:44

Břéťa
Na ty odkazují jednotlivé scénáře. Než se tak stane, tak je ignoruj.

26.10.2018 20:54:17

Břéťa
Pokud bude mít symbol využití, bude to uvedeno někde na kartě.

26.10.2018 20:55:22

Jak to napsat a neurazit.
Včera jsem odehrál jeden scénář a stalo se to, čeho jsem se bál. Jelikož jsem vlastníkem hry 7 continent, tak můžu s čistým srdcem říct, že Discover je vykradený 7 continent. Autor si nedal moc práce s vymýšlením. Na druhou stranu, některé ostré hrany zakulatil. Hexy jsou lepší než karty, hráčská deska také super, souboje výborné a hlavně herní doba je skvělá. Top hra to není, ani z daleka. Pro hráče neznalé 7 continentu, tak určitě dobrá volba. Ti co ale 7 mají nebo ji hráli, tak tohle pro ně bude slabý odvar.

27.10.2018 12:51:34

D.A.M.
A podobnost některých mechanik s This War of Mine, tam je také ?

27.10.2018 13:16:45

D.A.M.
esteze pises, na 7th Continent cakam ze dorazi na jar 2019.. a uz som pomaly zacal byt nadrzany aj na toto, pri tom vsetko hype okolo toho.. takze toto pustam z hlavy a pekne v klude si pockam na 7thC
:)

27.10.2018 18:48:40 | Upraveno autorem (porovnej)

7th continent
7 Continent se mi libí víc a kdyby vyšel v češtině tak do toho jdu :)

27.10.2018 19:06:08

7th continent

Taky bych sel urcite do 7th continent v CZ, ale to asi neklapne:( A tak zkusim Discovery a budu doufat v 7th...

27.10.2018 19:32:59

....
Ja teda hrál oboje docela dost a se 7th Continent kromě téma toto nemá společného nic. Herně to jsou zcela jiné hry.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

27.10.2018 19:41:08

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail CZ + rozšíření + insert +obaly
Great Western Trail CZ + rozšíření + insert +obaly
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas