Diplomacy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
Avalon Hill
Editrice Giochi
Gibsons Games
Igra
Jumbo
Parker Brothers
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1959
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ini

dojmy

ahoj, hral uz to nekdo? je to dobre i ve dvou hracich?
26.3.2010 11:09:06

ini
Už název hry hru ve dvou vylučuje :)

26.3.2010 11:15:26

ini

dojmy
mas pravdu koukl jsem na video na youtube a tam jsem videl, ze cim vic lidi tim lip, je to hlavne o komunikaci.

26.3.2010 11:56:58

ini
Idealni stav je 7, tedy tolik lidi, co je narodu. Ostatni jsou kompromisy a plati, ze cim vice lidi, tim lepe.
Jinak nic nevylucuje hru ve dvou, hrat se to da a nekolikrat se to da, ale pak je to o tom, ze jen odhadujes, jak bude hrat protivnik, preskupujes armady, chybi tomu ta socialni stranka. Ale nezabavne to urcite neni:)
Mas-li zajem si to zkusit, da se to hrat pres mail, je to vyborne. Vse najdes na http://diplomacie.valka.cz/.

26.3.2010 12:13:46

To ini
Ptát se lidí tady na to, jestli hráli Diplo je tak trochu "nošení dříví do lesa" :-)
Jak psal Aneken - v jiném počtu lidí než 7 hra ztrácí mnoho ze svých kvalit.....
Nicméně je potřeba si na ni dát pozor, protože má 2 nevýhody:
1) První 3 (někdy i 4) hráči vypadnou hodně brzy a pokud nemají náhradní program, dost se nudí - a zvláště, pokud jsou to začátečníci, nemají moc chuť pozorovat ty zrádce, jak pokračují ve hře.
2) Hra je o tom, zradit v ten pravý čas - tento aspekt hry si všichni sice uvědomují, ale teprve když ti kámoš, se kterým máš 4 roky úspěšnou alianci, vrazí kudlu do zad a zařízne tě se pozná, jaké máš nervy - ne každý to unese.
Navíc při počtu 7-mi hráčů je potřeba si uvědomit, že než vyhraješ, uplyne opravdu hodně partií - rozhodně to není hra pro každého.
Ale pokud si ji oblíbíš, je to špička.

26.3.2010 21:12:50

Kolouch
Ad tvoje druha poznamka-nejenze uplyne mnoho partii, ale zalezi taky na startovni zemi, vyhrat s nekteryma (Nemecko, Italie) je IMHO vyrazne tezsi a vyzaduje vice diplomatickeho umu:)

28.3.2010 09:40:23

Hral som to, osobne si myslim ze je to perfetna hra, vdaka diplomacii ina ako ostatne... Hral som ju aj vo dvoch ale to nie je ono, nic nedohadujes...straca to prave tu Diplomaciu.

30.11.2010 16:41:25

Diplomacie
Zdar chlapi,

když tohle čtu, tak mě něžně hladí paní Nostalgie. Tuhle hru jsem ve svých 14 letech překresloval právě ze v recenzi zmiňované knihy Velká kniha deskových her. A pak jsem k tomu dokupoval čínské plastové vojáčky, abych měl pro hru nějaké jednotky. Paráda. Díky!

24.8.2011 21:32:42

Deja vu
Zdravim (jsem tu nove a pritom bych rekl za pametniky-co uz si nic nepamatuji, tak prosim nekamenovat). Mam totiz jednu radu jak si hru skutecne uzit. Hravali jsme ji na Brontarnach (kdo nevi-najde si) Byl z toho totiz vzdy spolecenskjy vecer. Uz odpoledne se vylosovali zastupci ke statum (diky mistu hrani nebyl problem zastupci statu udelat 2-3 osoby - samozrejme pro vsech 7 statu). Udelal se nejdrive"diplomaticky" vecirek, kde jednotlivi zastupci (v ramci moznosti obleceni a chovajici se podle "sveho" statu) propagovali svou zemi, vznaseli sve uzemni naroky atd. A pak jsme se teprve pustili do hrani. A hrani v takovych 16-20 lidech je skutecne zabava, protoze diplomacie (rozumej dohadovani) probihalo nejdrive i uvnitr kazde zeme a pak se slo teprve dohadovat ven. Moc rad na tyhle tematicke hry vzpominam. Na konci 80 let vysla hra EVROPSKA DIPLOMACIE 1900. Coz byla vice mene presne obslehnuta Diplomacie (delalo se to tak s vice hrami). Samozrejme, ze ji mam doma a hrali jsme ji parkrat. Ale vsem hracum odsud bych pral poznat ten rozdil normalniho hrani vs. ten tematicky diplomaticky vecer. Jinak z meho pohledu byla hra nastavena velice realisticky. Pokud nebyl nejaky neknuba v jednani tak nam v naproste vetsine vychazelo, ze: 1)Britanie, jako plovouci pevnost je skoro nedobytna (nikdy se nepodarilo dalsim spojit pro jeji dobyti). Asi proto, ze 2) Nemecku pro zacatek i z hlediska geogr. umisteni vychazela vzdy expanze, ale nakonec dostavali pres cumak 3) Rakousko-Uhersko se snazilo, ale jeho umisteni mezi velkymi ho nakonec drtilo a bojovalo o preziti 4) Rusko vzdy nakonec i pres uvodni ztraty bylo v exoanzi ... vic si nevzpominam. Snad jen pamatuju na kolegu co hral za Rusko a sehnal si monterky, baret a holinky, vypadal jako burlak od Volhy a do toho nam spustil Kaťušu a vznesl naroky - tak to jsme vsichni padali na zem :-)

14.10.2012 00:48:51 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: Deja vu
Ano, Dippy ve 20 a více lidech je záležitost, na kterou se nezapomíná. Ten aspekt, jak je nejdříve nutné vyjednávat a domluvit se v rámci státu, a pak až se jde za ostatními :-)

Nicméně nesouhlasím s nabízenou výsledkovou tabulkou. Dvakrát jsme to dokázali vyhrát za Francii a Londýn byl pokaždé náš :-)

3.12.2012 17:18:52

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod imperia
Settlers: Zrod imperia
Akt. cena: 5200 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas