Cyclades: Titans

xxxxxxxxxo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Cyclades: Titans - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cyclades
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál už někdo? Stojí to zato? Dá se hrát ve dvou?
16.10.2014 13:56:12

hracik
Hrál jsem asi třikrát. Určitě je to lepší rozšíření, než Hades, který hru poměrně výrazně zesložiťoval. Titáni přivedli Kyklády zpět k původní jednoduchosti, hru příjemně urychlili a přidali konfliktnost. Vlastnosti metropolí motivují hráče v jejich stavbě, ne jako v základní hře, kde se vyplatilo vyčkávat a pak si metropole dobít od protihráčů. Ve dvou se ale Titái hrát nedají, leda by si každý vzal dva národy a hráli jste týmovou hru. Osobně považuji čím více hráčů, tím lepší.

16.10.2014 16:40:09

PJ

nevím...
...dojmy po první hře spíš rozpačité. Zdály se nám zbytečně přesilněné nové artefakty a skutečnost, že díky titánům lze hýbat armádami i bez Árése. Smysl bych viděl po první hře spíše ve větším počtu hráčů...

16.10.2014 16:40:49

PJ
Mne z tech artefaktu prijdou presilene pouze letajici sandaly. Pohyb pres titany zvysil konfliktnost ve hre. V nasich hrach jsme je vyuzivali ale jen zridka, protoze tento zpusob pohybu je drahy. Hodne to ale nuti soupere k obezretnosti, protoze nebezpeci napadeni hrozi ze vsech stran. Za me super rozsireni.

16.10.2014 20:05:07

Djmy
Potvrzuji, pritlacilo se na konfliktnosti a za mne tedy super. Jedine co si nedokazu predstavit je hra se vsemi rozsirenimi. Presto Titany doporucuji uz jen kvuli tem figurkam titanu ktere bych klidne vyzkousel i v zakladni hre s ostrovy, i kdyz tam by byl ten pohyb mene vyuzitelny. Za mne presto super.

17.10.2014 02:51:19

dojmy
Ac Cyclades mam velmi rad a rozsireni Hades je, dle meho skvele rozsireni, Titani me zklamali. Hral jsem 1x ve 4 hracich v kombinaci s rozsirenim Hades. Pridalo se na konfliktu (prislo mi, ze byla snaha priblizit konflikt urovni Kemetu).Artefakty pekny napad, ale silu maji ukrutnou. Nove mapa Poseidona tlaci hodne do pozadi a nezachranuji to ani atraktivni morske obchody.V kombinaci Hades a Titani jdou souperi hooodne spatne uhlidat. Proste 1 velka mela. Hrali jsme to 2 hodiny a sance na vyhru se prelevaly kazdym tahem. Pro me je tam ale prilis velke odchyleni od puvodnich Cyclades a nova mapa + ani volny pohyb s Titany mi nesedl. Nektere bytosti z puvodnich Cyclades bud ziskaly nebo naopak ztratily na sve sile a celkove mi prislo, ze se to proste dostalo nekam jinam. Jiste si to vsak sve priznivce najde.

17.10.2014 16:53:05

porovnání
Zvažuji zakoupení tohoto rozšíření(Titans) a nemůžu se rozhodnout zdali zvolit toto či Hades. Poradíte či porovnáte někdo v kostce tato rozšíření?

24.12.2014 15:31:26

Slayter
Těžko porovnávat. Pravidla jsou u obou dost krátká, takže to možná stojí za přečtení.

Nicméně v rozšíření Hades považuji za naprosto klíčový modul s Hrdiny, jelikož ti omezují moc Dia, který mi přišel dost přesílený. (Zamíchají se do balíčku monster a když přijdou na řadu tak je Diem nemůžeš vyměnit). Je tam nový bůh Hádes, který je, ale takový zvláštní jelikož s ním můžeš obsluhovat jak lodě tak armádu takže se to změní na čekání na Hada. Hra je každopadně o moc rychleji ukončena. Pak tam jsou další 2 moduly.

Titani jsou super v tom, že přidávají 6. hráče, novou mapu a týmové hraní. Kromě toho je tam nový bůh Kronos, který může posouvat a nakupovat titany spolu s armádou. Navíc jsou přidány artefakty, s nimi jsem nehrál, ale přidávají další výhody, takže se pak boj dost točí kolem nich.

Hades hru dost zrychluje, ale za mě nepřináší tolik nového kdybych měl vybrat jedno beru asi Titany.

25.12.2014 16:37:44

Slayter
Taky bych se priklanel spise k Titanum. Hra je vice o konfliktu a zrychlena. Pro me nejdulezitejsi je vsak zachovani jednoduchosti pravidel a hlavne pridani sesteho hrace. Drobnou nevyhodou je to, ze nektere artefakty jsou fakt presilene, napr. sandaly, ktere pro vybranou armadu funguji prakticky jako Pegas.
Rozsireni Hades take neni spatne, ale jeste nikdy jsem ho nehral se vsemi ctyrmi moduly dohromady. Hru vice zeslozituje, cimz ji trochu vychyluje z puvodniho konceptu.

26.12.2014 10:48:21

díky
Díky přátelé za doporučení, dám na Vás. U titánů mě hlavně láká možnost přidání šestého hráče. Trochu se ale bojím nové mapy, která se mi zdá, že svým rozložením změní původní koncept hry k horšímu. Ještě si to důkladně pročtu a uvidíme. Všem přeju hezké svátky.

28.12.2014 13:21:41

Slayter
Je pravda, ze v Titanech uz neni Poseidon co byval. Uplne ho ignorovat ale nelze, leda ze by to tak udelali vsichni hraci. Namorni obchod je zde totiz klicovym zdrojem prijmu.

28.12.2014 15:39:42

vypadá zajímavě
Hra mne zaujala a přijde mi i dle vašich dojmů jako vemi dobrá a zábavná.
Zajímalo by mne, ale srovnání s Kemetem. Kemeta sem hrál už několikrát a baví mě. Tahle hra mi přijde docela podobná, možná až na to budování měst.

Která z her vám přijde zábavnější...tedy pokud tu je někdo kdo hrál obě :-)
Díky za odpovědi.

26.2.2016 22:32:53

Hm
Ty hry, Kemet Cyclades, jsou uplne jine a vcelku nesrovnatelne. Pocinaje celkovou mechanikou, podminkou vitezstvi, zpusobem boje a podobne. Kemet je dle meho nazoru primocarejsi a hlavne vice agresivni. Ve hre jde hlavne o boje a zajimave je v tom pripade je jak k tomu clovek dojde. Cyclades je vice blafovaci a neni tak agresivni. Obe hry maji u mne na polici urcite cestne misto a obe jsou opravdu jine. Cyclades ma i tu vyhodu, ze je pravidlove jednodussi takze si ho zahraje vic lidi.

28.2.2016 11:04:00

srovnání
Popravdě řečeno mi není jasné, kde vznikla domněnka, že tyhle hry si jsou podobné. Jediná spojitost je asi velikost krabice, vydavatel a možnost si s rozšířením půjčovat potvory :) Hry mají velice rozdílné mechaniky - akce skrze anhky u Kemetu a peníze / přízeň bohů v Kykládách. V Kemetu mají všichni dostupné stejné akce, v Kykládách záleží jakého boha vydražíš. Boj v Kykládách se řeší částečně přes kostky, v Kemetu kartama, které se hráči v ruce protáčí. V Kykládách je cílem postavit Metropole, v Kemetu nasbírat vítězné body skrze kombinaci výher v bitvě, ovládání chrámů a budování pyramid. Feeling ze hry je úplně jiný. Samozřejmě, že titánské rozšíření posiluje ve hře válčení (v kombinaci s Hadem se z toho může stát opravdová mela), ale pořád to jsou diametrálně odlišné hry. Vyzkoušej a uvidíš, co ti sedí. Já hraji obě a u obou se velice dobře bavím.

28.2.2016 12:00:36

Paběrkování
Zkoušeli jste někdo hrát se základem (resp. základem a Hádem) jen některé části Titánů? Dopadlo to nějak?

19.5.2016 13:58:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Paberkovani...
Mna by tiez zaujimalo to iste, co kolegu predo mnou, ci je mozne pouzit len niektore casti z Titanov do zakladu. Ak ano, ktore?

12.3.2017 10:02:51

chochones
Tak ono jde použít jen některé. Otázka je jak to zafunguje. Autoři hry doporučují hrát jako celek (obdobně jako u Háda).

12.3.2017 12:33:46

#5C4RL37
Dík. A daju sa k zakladnej Cyclades pridat napriklad len figurky titanov a doska Krona? Alebo bajne artefakty? Fungovalo by to?

12.3.2017 17:26:34

chochones
Přidat se snad dá. Jen nevím jestli by to fungovalo. On se k tomu nikdo nechce vyjádřit.

12.3.2017 19:37:28

...
Tak jo, musim to teda vyskusat sam... dik.

12.3.2017 19:41:01

Odpovědi na otázky
Základním předpokladem pro hru s rožšířením Titans je využití desky, která v rozšíření je. Bez ní hrát nejde - jinými slovy: nelze hrát na základní desce s titány.

Jinak poté můžete volně přidávat či ubírat jakékoliv moduly z Háda i z Titánů.

Stačí tak?

12.3.2017 19:56:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Neo1tex
Tak nejak som to aj predpokladal. Islo mi prave o tu novu mapu a ake su moznosti bez nej.

12.3.2017 20:14:50

Neo1tex
A opačně? Tedy co lze/jde přidat na základní desku? A jak to funguje?

12.3.2017 22:22:17

moduly
Potom už zbývají pouze moduly božské artefatky a speciální metropole. Oboje lze přidat do základní hry a kombinovat s Hádem. Týmová hra je pochopitelně možná jen s novou deskou při hře šesti (je povinná).

13.3.2017 13:17:38

Neo1tex
To, že lze přidat, píšou v pravidlech. Ale jak to zafunguje? Má to smysl? Nemá to smysl?

13.3.2017 17:36:23 | Upraveno autorem (porovnej)

I po mnoha letech vytecna hra a skvele rozsireni! Dynamicke, konfliktni, rychle a nutici byt stale ve strehu. Za me osobne cim vic hracu tim lip, v sesti skvely narez (coz je vzacne, v sesti ve vetsina veci dost tahne)! Kyklady budou na polici kvality jeste peknou radku let :)






"I want to play a game." Jigsaw

2.5.2021 11:44:05

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 999
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze Skýtie
Nájezdníci ze Skýtie
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas