Castles of Burgundy: Special Edition

xxxxxxxxxx hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Castles of Burgundy: Special Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alea
Awaken Realms
Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozsireni

Ahoj, ktere uz jste vyzkouseli? My jsme jeste neinkorporavali - vinice, stity a obchodni cesty. Koukal jsem se na stity a prislo mi to jako super napad, ale rikam si, ze jeden stit je zjevne rozbity - ten ktery umoznuje vyuzit souperovy klastery bez omezeni - co Vy zkouseli jste jej?

6.10.2023 15:10:44

Zkoušeli jsme vinice a štíty - vinice jsou super, nabízejí možnosti, jak se dostat ze špatných situací. Štíty byly zajímavé - zrovna ten, co říkáš, jsme neměli, ale přesílený mi nepřijde - také je oceněn 12b, což naznačuje, že je spíše slabší. Musíš si vybrat jednoho soupeře a pokud ti jde o bodování, tak s ním přímo soupeříš o dílky, což není dobré. Ale jinak obecně jsou docela silné, i když třeba někdy situačně, a člověk prostě může hodit dobře na správný štít a pak se to veze.

6.10.2023 16:22:58

Štíty jsou rozbité všechny. :-D Nejvíc je rozbitý ten, co ti umožňuje nastavit kostku jak chceš a potom ten, co ti umožní stavět kdekoliv. S tím vyzobeš většinu malých oblastí ještě v prvním kole za 10 bodů. 

Vinice jsou v pohodě, ale musí je hrát všichni. Pokud na ně hraje jen jeden hráč, tak ostatní totálně převálcuje. 

Jsem nebyl v group pledge, takže mi přišlo už v létě a celý prázdniny jsme tudíž pařili, máme nahráno 30+ her. 

Nejvíc nás nadchla automa, která většinou hraje jako opravdový hráč a hry ve dvou, kdy simuluje třetího si bez ní nedovedu už představit. 

6.10.2023 17:03:52

štíty mi přišly slabší. Vnáší to do hry zvláštní element náhody, který zrovna v Burgundech nevyhledávám (prakticky ve dvou hráčích když jsme hráli se štíty, tak dost často šlo o to, kdo bude schopen vzít první štít, který zpravidla poskytne nemalou výhodu v celé další hře a další štíty byly dost “meh”)… Takže se štíty si asi klidně ještě zahraju, ale nebudu to iniciovat já :D

Vinice mi na druhou stranu přišly super. Trochu to rozmělní přetahovanou o doly/lodě na hlavním plánu a zároveň to přidá možnosti s kostkama, takže jsem si méně bral pracanty, protože kostky šlo vždy nějak využít. Zároveň je zapotřebí trochu více plánovat práci s dílky díky tomu,že vinice blokují dva sloty…

6.10.2023 17:05:07

Dik za tipy, 

my hrajeme ve 4, takze se dostane vetsina klasteru do hry a myslim, si ze kdyz spravne pouzijes ten stit na nekoho, kdo jede na klastery, tak muzes mit mega kombo. Tech 2 stitu, ktere umoznuji placnout dilek kam chces nebo natocit kostku na libovolne cislo jsem si nevsiml. Mozna ty 3 vyradime. Jeste uvidim. Na vinice se dost tesim.

8.10.2023 14:41:23

@p_lichnovsky No, ale podle jeho kláštera boduješ svoji desku. Nebo máš jeho výhody, ale ve výsledku soupeřite o stejné věci, což mi zvlášť ve 4 nepřijde super. Nebo uvidíš, až to s tím zahrajete. My jsme ve hře měli umisťování zbyleho běžného dílku na konci kola a zisk stříbrných navíc za každé prodané zboží.Oboji je od prvního kola fakt brutální, zvlášť když ti hráči hráli jako 1. a 2. a s vinicemi se dá vykrýt nedostatek stříbrných.

8.10.2023 15:16:05

@UmmA tak jsme vcera hrali hru ve 4 se stity a cestami + vsechny male rozsireni. Uplne rozbita hra diky stitum. Zena si vzala 1, ktery dava pracovnika, kdykoliv si nekdo jiny bere pracovnika. Mela jich tolik, ze vlastne nemusela hazet kostkami a stacilo ji nastavovat kostky na hodnotu, jakou chce. Normalne nam uplne dosly. Uplne zkazena hra. Pak uz si je sama prestala brat, protoze ji to nebavilo. Ja jsem si vzal v poslenim kole stit, ktery dava klastery jineho hrace = + 35 bodu. Nejake idee, jak to omezit a nerozbit hru? Protoze zakladni myslenka, delat neco, kdyz Vam padnou 2 stejne kostky mi neprijde spatna, ale provedeni za 5.

Treba ten stit s workry - vzit si maximalne jednoho workera za kolo, pokud nekdo prodava kostky. 

Stit s klastery - vybrat si maximalne 2 klastery od jineho hrace.

17.12.2023 09:04:42

tak ale to je chyba hráčov že ste hrali do výhody daného štítu (treba sa snažiť brať pracovníkov čo najmenej?) určite to nebol jediný štít ktorý dával nejakú výhodu nie? + musíš platiť za ne mince - pred tým ako ich dostaneš z baní - a minieš na to celé jedno kolo - hrali sme už niekoľko hier v troch a áno, majú silné schopnosti ale neprišlo mi že by niektoré z nich vyložene zaručili výhru ak si ich zoberieš

17.12.2023 12:54:01

No problém je, že některé štíty jsou fakt hodně silné a některé pouze situační. A je dost náhoda, když ti padne ta správná dvojice. A jedna mince je za některé štíty prostě výsměch. My už s nimi nehrajeme, protože tu hru to navíc prodlužovalo.

17.12.2023 16:58:56

Vybíráme z Bazaru

Brian Boru Velkokrál Irska
Brian Boru Velkokrál Irska
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas