Bulánci: Odpočívej v pokojíčku

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Bulánci: Odpočívej v pokojíčku - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Kikimora team
Autoři: Diuk
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dobirani počtu karet

Zdravím,


mohli by mi (ideálně autoři hry) poradit, kolik karet dobiram na začátku svého tahu, pokud hrajeme ve 4? V pravidlech jsou napsané dvě karty, v jedné lama kartě 2, ale v druhé lama kartě jsou uvedeny 4 karty. Nevim, která z těch lama karet je ta co se má používat. A jestli se spíše řídit pravidly. 

EDIT: Pardon. Z černé karty jsem pochopil ze se dobira dle počtu hráčů a tedy na lama kartě a v pravidlech je chyba. Potom jak jsme hráli ve čtyřech znovu a dobirali si 4 karty tak hra byla mnohem lepší, takže dává smysl. 

Jeff

3.9.2023 13:07:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj.
Skutečně jsme referovali v Erratech a na černé kartě, že máme v lamakartě chybu. Proto do hry přidáváme navíc nové čtyři karty, aby se vyměnily za ty zabalené.

Hráč si na začátku tahu bere 2 karty nehledě na množství hráčů, ale (jak referuje karta), je možné si až třikrát za svůj tah karty směnit.

Poprvé vyměňujete jednu kartu za jednu z balíčku Náhody, podruhé je nutné vyměnit dvě karty za jednu, potřetí tři za jednu (nejhorší volba, ale někdy přinese štěstí). 

Brát čtyři karty ve svém tahu je dobrý způsob, jak hru zrychlit, a jsem klidně pro, zároveň to ale nese dva problémy:
a) Balíček Náhody se dobere rychleji, což není problém znovu otočit
b) může to vytvořit řetězec, kdy v každém kole díky většímu množství karet hráč na tahu někoho zabije, aby byl dalším tahem zabit zas on. Což může pokazit hru, takže proč ne, ale pokud Vám to fungovat nebude, vrátil bych se k původnímu dobírání dvou.


Díky

Za Kikimora Team

Diuk

4.9.2023 13:06:20

@KikimoraTeam diky za reakci. Dobirani dvou karet bylo strasne málo za nás, pokud někomu chodili třeba jen povlečení nemohl prakticky nic dělat (což se stát muže). Když někdo umrel, umístil se logicky k spawnpointu daleko od hráčů. Nikdo z nás nebyl “kempnuty” u spawn pointu. Zda sw mi ze se to nevyplatí, hned vás muže někdo zabit. 

Jeff

8.9.2023 18:14:08

Vybíráme z Bazaru

Smoky Valley
Smoky Valley
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas