Blitzkrieg! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Paolo Mori
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo hra a losování taktických žetonů

Přijde mi trochu matoucí, že v pravidlech sólo hry je u Přípravy hry uvedeno: “Pro první tah vyložte lícem nahoru taktický žeton „Žádná změna“ (nebude mít v prvním tahu žádný efekt, ale nepřijde do hry v druhém tahu)”

…a následně pak v sekci Průběh hry toto: “Náhodně vylosujte z banku nový taktický žeton platný pro daný tah a starý zamíchejte zpět do banku. POZOR – v prvním kole hry jen zamíchejte „Žádná změna“ do banku, nový vylosujte až v druhém kole.

Přijde mi, že tučně uvedená věta celou situaci jen komplikuje. Lepší by bylo říct, že se tento krok v prvním kole úplně přeskočí. Ve druhém by se pak automaticky žeton Žádná změna zamíchal mezi ostatní po vytažení žetonu platného pro druhé kolo.

Na obranu překladatele musím zmínit, že i originál to zbytečně komplikuje: “Draw a stratagem, then discard the previous stratagem back into the cup. (This can be skipped on your first, learning game.) Note: On the first turn, this means putting the “Steamroll” back in the cup.”

Tak jen, ať nad tím nedumáte tak, jako já :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

5.9.2021 16:51:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě spíš přijde že toto hrát v jednom hráči je o ničem… je hromada her kde solo mód má smysl… ale tohle je… ani nevím. Ve dvou pochopíš. Sorry za OT.

6.9.2021 01:13:22

Proč je tam ta poznámka, že nepřijde do hry v druhém tahu? Právě když se v prvním tahu vrátí, tak může být vybrán v druhém ne? 

U popisu žetonů u “Žádná změna" je uvedeno, že se vracejí oba, proč? A když si v dalším kole vytáhnu zase “Žádná změna”? 

6.9.2021 08:26:05

@Golom Normálně sólo nehraju, ale mám to na recenzi, takže bych to měl nastudovat i z téhle stránky. Aspoň zjistím, jestli to obstojí oproti hře ve dvou. :)

@Bastacka Žeton se do banku vrací až po vylosování nového. Takže pokud se dodrží standardní postup, tak ve druhém kole Žádná změna do hry opravdu přijít nemůže. Ale jak říkáš - neměl by se v prvním hodit do banku, jak radí pravidla, protože pak může opravdu ve druhém znovu přijít. Co se týče dvou žetonů, jde o to, že Žádná změna jen prodlužuje efekt toho prvního. Takže příklad:

  • kolo X: Platí nějaký žeton.
  • kolo X+1: Vylosuje se Žádná změna. Původní žeton se tedy nezahodí do banku a ve hře jsou oba (platí efekt toho z kola X).
  • kolo X+2: Je tažen nový žeton a původní žeton i s Žádnou změnou jsou vhozeny do banku.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

6.9.2021 09:49:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew ano, s těma dvěma žetony je to kvůli přehlednosti. Zahodí se v dalším kole po vybrání nového oba. 

6.9.2021 10:29:09

@Kew 

Máš pravdu, ten text tučně od “Pozor…” je matoucí a má tam být “V prvním kole tento krok odpadá.”

To jsme nedovychytali, sorry. Na webu by se mělo objevit opravené znění. 

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

8.9.2021 06:35:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak na web Mindoku už kolegové pověsili pravidla sólové hry s tou drobnou opravou :-).

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

8.9.2021 16:49:36

Vybíráme z Bazaru

Root (CZ)
Root (CZ)
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas