Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

neda se sehnat

Chtel jsem si poridit do zacatku core a alespon jeden cyklus, ale vypada to, ze mimo core boxu se neda sehnat skoro nic. Ani kdyz poskladam dostupne veci ze tri eshopu, nedam z tech cyklu dohromady ani jeden. Je to kvuli covidu, nebo je to politika hry, ze se uz starsi baliky nedaj sehnat?

Kdyby mel nekdo nahodou na prodej nejaky full-cycle, at mi napise do posty ;)
22.9.2020 10:42:33

louza
Uz to u nas bylo v prodeji, ale asi nebylo moc kusu, pravdepodobne uz to je vsude pryc, zas snad casem.

12.10.2020 15:51:09

Barkham
Co říkali na streamu Team Covenant tak FFG to hodně podcenily a vytiskly jenom snad nějakých 100-200 kusů pro celý svět.

12.10.2020 17:01:18

re : VitekS
Tak málo? To by bylo tak na čechy. Mě to připadá už jako sabotáž vlastního produktu. Když vidím co se děje kolem Marvel Champions, tak mi přijde, že už to snad dělají schválně nebo co....

12.10.2020 17:38:41

100-200 kusu
Se zblaznili, ne? Vzdyt to by prodali v jednom vetsim US meste...

12.10.2020 20:44:58

naskladňování
Ode dneška je v ČR znova na skladě celý Dunwich! (zrovna když mi dorazil z Amazonu o 10% dráž). Barkham se nedá sehnat nikde, ale dotisk údajně bude taky. V U.S. teď ve velkém znovu naskladňují Carcosu, Hotel Excelsior a další, tak to snad dorazí i do Evropy. Zrovna ta Carcosa by fakt bodla.

14.10.2020 16:16:52 | Upraveno autorem (porovnej)

naskladnění
No já čekám na hotel a druhý mythos pack k Dream-Eateru abych pak mohl dokoupit Cosmos a Dark side moon.

14.10.2020 17:27:37

Forgotten age
Ahoj, dorazil reprint Forgotten age cyklu, obbjednával jsem na https://www.svet-deskovych-her.cz/

Před asi měsícem jsem kupoval Dunwich legacy, veliká spokojenost.

25.11.2020 21:00:40

Dunwich uz zase fuc
Zdravim,
vypada to, ze po nekterych mythos baliccich se jen zaprasilo. Tak nevim, jestli ten zajem byl tak obrovsky, anebo do CR doputovalo jen par packu. Kazdopadne takovek Where Doom Awaits je vsude v CR beznadejne vyprodany, i zahranicni obchody maji s dostupnosti problem. Teda ne ze by se mi chtelo platit tolik penez jen za dovoz ze zahranici. Je to takova politika FFG delat reprint jen omezeny pocet kusu a narazove, ze bud clovek musi koupit vse hned nebo ma smulu? Nelibi se mi, ze bych mel ihned po reprintu skupovat vsechny chybejici packy. Je to celkem napor na finance a taky rad dokupuji balicky s odstupem casu,treba po par mesicich. Zel tomuto zpusobu nakupovani neni FFG asi nakloneno. :( Kdy a jestli muzeme asi ocekavat dalsi reprint?

4.1.2021 17:43:27

Komplet na prodej
Ahoj, mam na bazaru k prodeji core + komplet Dunwich.

4.1.2021 23:23:18

je to tragédie...
Některé packy jsou nedostupné už půl roku (nebo jako v případě Carcossy skoro rok), po nových balících aktuální edice se do týdne zapráší a pak nejsou k mání. Chápu, že covid a tak dál, ale tohle je ze strany FFG už docela slušnej fail, když zrovna deskovky jsou zboží, který za covidu jede snad ještě líp než před ním (to je můj odhad, ne fakta).

12.1.2021 15:12:35

Asmodee
Ono to vypadá, že se Asmodee rozhodli FFG pomalu úplně zlikvidovat. Postupně jim berou různé produkty, které buď přímo ukončují a nebo dávají jiným společnostem v "holdindu".

Teď nedávno ohlásili, že vypnou FFG fóra a to na konci ledna, tam přitom chodilo spoustu lidí a mají tam mraky různých materiálů k FFG hrám, jak k těm co jsou v produkci, tak k těm starším.

Takže to s FFG vypadá všelijak.

13.1.2021 08:34:00

Asmodee
Co jsem koukal tak Arkham je snad jedna z mála věcí do který Asmodee kecat nemůže, tady bych to viděl spíš na problém na trase FFG - Čína. Ono už jenom to že někoho napadlo vytisknout Barkham v nákladu 100ks(na druhou stranu byl to tisk "in house") tak to o něčem svědčí.

13.1.2021 09:00:21

Miner
Tak nepřijde mi, že by šlo o likvidaci, spíš optimalizaci v rámci korporátu, FFG v minulosti nabobtnalo do šířky a dělalo spoustu věcí (figurkové wargames, deskovky, karetky, obaly, RPG) Asmodee je evidentně chce víc specializovat a přesouvá věci, které zvládnou jiné její firmy a zaměřují se na tuhle oblast víc jako třeba ty obaly, případně ruší to co negeneruje zajímavé zisky.
Ad dostupnost LCG, přijde mi, že to provádí u všech svých LCG, těžko říct jestli je to nějaká strategie, budeme toho dělat raději výrazně méně, ať je po tom na trhu velký hlad nebo je za tím něco jiného.

13.1.2021 09:02:26

@Froggery
Ano, korporátní optimalizace. Mimochodem vzali jim i třeba i X-Wing miniatury, které jeli super a hodili to úplně jinému studiu, které s tou hrou nemá žádnou zkušenost.

Takže bych nebyl úplně překvapený, kdyby na konci té optimalizace žádné FFG nebylo a nebo to bude torzo společnosti, která v deskovkách nastavovala trendy (to už možná platí).

13.1.2021 09:22:36

Miner
Tak jasně ten výsledek bude asi takový, že pro nás co pamatujeme staré FFG to bude k pláči, ostatně ono už nějakou dobu to je slabota, aspoň, že ta karetní část se hlavně díky Frenchovi a Calebovi drží.

13.1.2021 09:29:43

dostupnost
Někteří prodejci s nimiž jsem mluvil opatrně zmiňují, že jim to přijde, že to FFG "dělá schválně". Ale osobně bych za tím velkou konspiraci nehledal. Podle mě jde o efekt covidu, který vidím i v jiných oborech, protože před jeho nástupem se normálně bez problémů dotiskovalo. Barkham beru jako apríl, který se vymknul z kloubů. Singl scénáře měly delší intervaly dotisků už před tím. Komerčně zajímavé to asi moc není. Třeba Marvel byl dlouhou dobu rarita a teď před vánoci byla velká emise, která se zatím na trhu drží. Dokonce i Lotra dotiskli i když už ho spoustu lidí má a přiznejme si to, noví se do něj asi moc nehrnou. Ta hra má své roky a je právem ve stínu novějších LCG. S Arkhamem to bude složitější, protože má přece jen trošku větší rozsah než Marvel a má evidentně i přes uvedení Marvelu stále co říct. Ale dotiskují ho. V půli roku byl dotisk Dunwitche a FA i některých chybějících balíků Carcosy. Znám člověka, který celou carcosu loni od jara do léta s nějakými prodlevami postavil z českých krámů. Podle mě je jen otázkou času, než se krámy naplní Arkhamem tak jako před vánoci Marvelem.

13.1.2021 09:55:47 | Upraveno autorem (porovnej)

dostupnost
Mám nastavené hlídací psy ve všech českých eshopech a od října se mi povedlo sehnat 2 balíky z deseti chybějících. Nedávno třeba eshop naskladnil Hotel Excelsior v bombastickém počtu 2ks, tak jsem rád, že jsem stihnul alespoň jeden. Že bych někdy sehnal poslední pack Dream Eaters nebo půlku Carcosy, si ani nedělám iluze, když vidím že naprosto nelze sehnat ani aktuálně vydávaný cyklus. V českých eshopech bych chvilku první pack a od tý doby "předprodej prosinec 2020" beze změny.

Když zvládnou zásobovat a tisknout jiný firmy, nevidím důvod, proč by s tím měl mít problém zrovna moloch FFG.

18.1.2021 13:16:19

a trpělivost došla...
Po půl roce intenzivního hraní a shánění už mě to nějak nebaví, takže bazar a mohu někomu ušetřit dost trápení: https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/138446/ :)

12.3.2021 12:16:19

re : Dansemacabre
A není to škoda? Sehnal jsi toho docela dost. Několik celých cyklů, máš pocit, že nemáš co hrát? Podle mě tři cykly, zvlášť když tam máš FA ti vydrží na opravdu hodně hodin hraní.

12.3.2021 17:04:16

louza
Pokud se podaří prodat s max 20% ztrátou oproti pořizovací ceně, nebudu muset litovat ničeho, zahrál jsem si dost a dost :)
Navíc se už nadále nechci podílet na zcela hovadské obchodní politice Asmodee/FFG (vědět už tehdy, co vím teď, tak do toho sbírání ani nejdu... ale jak se říká: cesta je cíl)

12.3.2021 18:49:03

Politika FFG
Je fakt, že dostupnost je tristní, za rok jsem sehnal jen cykly Dunwich Legacy, Forgotten Age a 3 samostatné scénáře. A to jsem docela sledoval co je kde skladem.

Ale ne, nepoučil jsem se, teď jsme se synem objednávali Marvel Champions, že to zkusíme. Tam vyšel základ a velké rozšíření česky. Tak jsme k tomu hned vzali ještě 3x anglická malá rozšíření.

12.3.2021 20:12:55

re : Dansemacabre
Když tam vidím ten Carnival tak mě štve že to prodáváš jako celek :D

12.3.2021 20:36:42

re :
Nechci obhajovat FFG, jehož prodejní politika je na samostatné téma. Ale já furt prostě nechápu, co je jako na cyklu málo. "Jen" dva tři cykly ročně. Jako byly doby, kdy byl vydaný jen core a třeba Dunwitch...to byl jeden cyklus ročně a ta hra jako nebyla nějak výrazně špatná a hrálo se to. Jasně scénáře jsou +- stejné. Ale mohl bych se ptát...za kolik frakcí jste to dohráli, s jakými postavami, v jakém počtu hráčů, zachránil někdo Petea Clovera...jako...hele, hrajem všichni tu samou hru? Nebo jsme jí někteří prosvištěli jednou a už to všechno víme?

13.3.2021 10:22:13

louza
Příliš nechápu tvůj povzdech. Na kvalitu ani výtěžnost hry si tu nikdo nestěžoval a kolikrát si zahrát scénář nebo cyklus než nás to přestane bavit je snad věc každého z nás. Nikdo se přece nemusí obhajovat, proč dal hru na bazar, i když ji hrál jen 10x, zatímco tobě třeba 50x přijde málo. Jsou lidé, kteří potřebují vytěžit hry na maximum, jsou jiní, kterým stačí odehrát párkrát příběh a nemají už potřebu se k tomu vracet.

13.3.2021 12:52:53

re : Dansemacabre
Nevim no. Arkham hraju/em pravidelně. Týdně nám tři až čtyři sezení. A možná že jsem nějakej zabržděnej, ale přijde mi, že celý cyklus zabere tak cca půl roku aktivního hraní tímhle tempem, než ho budeš mít rozumně najetej s různými postavami a strategiemi a to tam pořád ještě zůstanou hluchá místa. Jak by se za tu dobu dala pořádně odehrát celá tvoje sbírka je mi záhadou. Ale jako ok, když ti to takhle stačí...proti gustu. Jen mi to přijde jako škoda. Ta hra nabízí o dost víc. A fakt to není v tom, že to do sebe hráč musí nezřízeně cpát cyklus za cyklem.

13.3.2021 14:05:47

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas