Arena (Morituri te salutant)

xxxxxxxxoo hodnoceno 89x (Seznam vlastníků)

Arena (Morituri te salutant) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vlastní kampaň

Kdysi davno jsem si pro hru vytvoril system vlastni kampane s odmenovanim gladiatoru, vytvareni gladiatorske staje, ktere se kazda bitva pocita. Proste chtel jsem do toho vnest urcity prvek vyvoje, ne aby to byla jen jednorazovka kdy odkroutime bitvu a tim to hasne. Stihnul jse mto udelat, ale bohuzel mi postupne odpadli hraci, kteri se mnou Arenu hravali a ja to nemel s kym vyzkouset. hrava to nekdo aktivne jeste tedkom? Kdyby mel nekdo zajem, mohl by provest betatest funkcnosti. Prepsal bych to do elektronicke podoby (Arebna byla prvni moje deskovka vubec s Talismanem a koupil jsem si ji nekdy pred 11 lety a tehdy jsem to psal jeste rucne na papir:-) a hodil to sem. docela by me zajimalo, co jsem to pred temi 11 lety vymyslel azda to je funcni. Neni to totiz ozkousene praxi. Kdyby to chtel jeste nekdo vylepsit, mohli bysme na tom spolecne zamakat a dotahnout to k dokonalosti:-)
7.2.2009 18:33:56

2 Elenistar
vsak ja to tu hodil jako nastrel a zbytek doufam ze dame nejak do kupy. Kazdopadne kdyz jsem to prepisoval, tak mi to v hlave srotilo a opravdu jsem musel RPG prvky vypustit v ramci vyvazenosti hry. Do samotne Areny by podle me nemelo byt zasahovano, zatim to chce vyzkouset, jak bude fungovat nastavba, kdy souboje varene tak jak ji stvoril Chvatil budou proste ovlivnovat nejaky globalni prvek. Ten by se mel teprve vyvijet, proto jsem spise sel do RPG do toho mesta. Tuhle budovu muzes postavit az po te, co vylepsis tuhle a tuhle atd. Samozrejme jestli mas dobry napad, sems nim zkouset muzeme lecos. Klidne to muzeme rozsirovat, modifikovat a vylepsovat dale, proto jsem to tu taky hodil.

11.2.2009 20:10:44

2 Elenistar
kazdopadne pozor na lakadlo ve smyslu vylepsovani mece +1, vylepsovani sily modifikujici utoky na kartach a rust HP, tohle uz mam promysleno, ze nemuze fungovat bez modifikace karet a spise to nemuze fungovat vubec. Kdyz se nad tim zamyslis, zjistis, ze bys vytvoril partu gladiatoru, ktere bys defakto nikdy nemohl porazit, to je jedno hledisko, druhe hledisko je to, co by to udelalo s psychologicky hadacim systemem hry, kdy hadas co ma dotycny natoceno na kostce. Podle me by se rust jakekoliv statistiky gladiatora nevlezl do hadaciho rozmezi, nektere utoky by to automaticky uplne anulovalo, rovnez nektere obrany by to anulovalo. Mec + 1 by si koupil uplne kazdy, tomu ver, nikdo by nepremyslel jestli jo nebo ne, ty prachy by za t ostaly ,nebot system odmenovani za vitezstvi mam nastaveny tak, ze jit do vitezstvi se proste vzdy vyplati.

11.2.2009 20:14:36

Kdo nema hru
narazil jsem na zajimavy odkaz, doufam ze to neni nejakym zasadnim porusenim nejakych prav (i kdyz ono samozrejme je:-). Jsou tam scany vsech karet a proste vsechno kolem toho jak Arenu udelat po domacku. Kdyz uz to chvatil nechce prodavat dal, ta kse snad nic nestane:

http://rapidshare.com/files/30686419/Arena.zip

11.2.2009 20:21:13

to Ringo
Ringo, když fotíš karty, tak ať už bleskem nebo světlem to nasvětli pod jiným úhlem jak 90°, abys tam neměl ten zpětný odlesk.

12.2.2009 11:50:33

2 kren
ja vim, snazil jsem se, ale pod uhlem nebylo karty videt poradne, tak jsem obetoval jednu s odleskem a ostatni at jsou vice videt. Ty fotky se chystam opravit a nafotit to pres den. Bohuzel mam na takove prkotinky vzdy cas akorat vecer, takze s bleskem za osvetleni lampoy. Fotky pak nic moc. Napisu pak Diovi, at ty fotky da pryc az mu poslu lepsi, detailnejsi a se zaberem na mene karet, ale o to s vice detaily.

12.2.2009 12:01:24

Aktualizace fotek - pro Ringa
Tak mi je pls pošli emailem, bude to jednodušší, než kdyby jsi to přidal přes formulář (když to chceš vyměnit).

BTW pro obrázky čistě karet je nejlepší scanner :-)

12.2.2009 12:14:08

to Ringo
Pokud fotíš zrcadlovkou, tak foť bleskem odrazem třeba od stropu. Pokud fotíš kompaktem, tak zkus překrýt blesk nějakým difuzorem. Jinak nejlepší je ten scanner jak říkla Zeus.

12.2.2009 12:20:25

Scanner
nj, ale jsou to pak jeste fotky?, to pak zavani matrosem pro domaci vyrobu, poruseni prav a mimo to na vsechny nascanovane karty z Areny jsem tu dal link:-)

12.2.2009 14:06:08

Tak ja to myslel trochu jinak :-)
Když nascanuješ od každého typu karet pár zástupců a hodíš to sem, tak to projde stejně kompresí na velikost, která je již pro tisk ne úplně vhodná. Takže na vytvoření kopie hry to je dost nedostačující a nebál bych se toho (sám to tak dělám :-).

12.2.2009 14:22:55

2 ZEUS
ja bych to teda musel tahat ale do prace, doma scanner nemam:-)

12.2.2009 14:37:57

ringo
neslibuji kdy, ale eventuelně bych to taky zvladl. mam scanner i arenu

12.2.2009 14:51:14

zdravim...snad nerusim..:)
..ak je to este aktualne : http://rapidshare.com/files/206805043/ARENA.rar.html .. snad nacita a bude aj v polozke Ke stazeni ;)

(inak skvela hra, mam krabicu..zial som zatial nestretol nikoho s dalsou-spravit riadnu melu v tom kotli;) ...a tiez uz hodne rokov nikoho,co by to fakt vedel, resp. chcelo by sa mu to naucit..:)

..a nedostojne chyba obrazok:P tu je napr jeden, ak sa to da zmenezovat(ja nemozem ani avatar:))) .. http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/38/l38139.jpg
a dobry veb, zda sa,ze to tu zije;))

Morituri te salutant!

8.3.2009 15:29:11

Smysl kampaně?
Kampaň tak trošku zavání Warcraftem, případně Heroes a tím, jak ze souboje gladiátorů udělat ekonomicko - tahovou strategii... Úvaha je to šikovná - jakmile ale není princip výcviku implementován přímo do schopností postav (např. Dorn, i když to je hodně vzdálená paralela), nemají takovéhle dodatečné nástavby podle mého moc velký smysl.
K čemu pak vyhrávat souboje, když vítězství je jen a jen o penězích? :)

12.1.2011 13:21:52

Vybíráme z Bazaru

Fantasy Coins: Barbarian
Akt. cena: 26 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas