7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Tak KS je pro hru již uzavřen, ale pokud by měl někdo zájem dostat se ještě ke KS exkluzivním věcem, šlo by se domluvit a mohl bych ho přihodit ke svému příspěvku. Maximum je 7 lidí na jeden příspěvek.
20.1.2016 12:27:53

solo
Ta hra na mě působí jako "sliterní" ale je hrána i ve více hráčích.

Jak je to v solo módu, je to k něčemu, nebo je více hráčů podmínkou pro dobrý zážitek?

3.7.2018 19:24:24

Korenar
Ano, je to v podstatě sólo hra. Hraní ve dvou je v pohodě, jinak nevím. S rostoucím počtem hráčů se omezuje počet předmětů na ruce, takže třeba ve 4 je pak lepší se držet ve dvojicích, což mi přijde omezující, ale k tomu ať se raději vyjádří někdo, kdo to hrál ve 3 či 4.

3.7.2018 20:09:04

cena
Poslední otázka....stojí ta hra za bezmála 8K? Trošku mi z té ceny (beru all-in včetně obalů a doplňků) vstávají chlupy na těle :D

Nebo které doplňky nebo rozšíření se ukázali jako zbytečné? Ty rozšíření se přidávají do celé hry průběžně, nebo jsou to samostatné úseky hry s vlastním úkolem?

3.7.2018 21:30:01

Late pledge
Bude někdo objednávat něco v late pledge, že bych se přidal a ušetřili bychom za poštovné?

4.7.2018 07:15:26

rozšíření
To rozšíření je jen o cestování v balónu ? Nebo se tam děje i něco na zemi ? Je tam nová lokace ?
Díky za info. Jestli je to jen balon, tak na to prdim a beru základ + addony v podobě cursees a červy.

4.7.2018 08:42:19

Gromthar
Trochu mě překvapuje, že se na to ptá někdo, kdo che hru, která vyžaduje dost slušnou znalost AJ, takže veškeré informace si může pohodlně přečíst:
https://the7thcontinent.seriouspoulp.com/
A hlavně (stačí jenom omrknout obrázky...):
https://www.kickstarter.com/projects/1926712971/the-7th-continent-what-goes-up-must-come-down

Ale v rychlosti: +250 nových karet. Cestování balónem a podzemím, kniha na uložení karet hráčů, 2 rozšíření (Flying roots a Comfort creatures). Jo a samostatná krabice s oddělovači, aby se veškerý obsah dal uložit a roztřídit.

4.7.2018 09:25:23

peca007
momentálně to nestíhám ani přečíst angliky, a vždy je jednodušší se zeptat :).
Děkuji ti.

4.7.2018 10:14:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Late pledge
Tak jsem to vše celý den včera studoval, viděl gameplay, oba díly Kubrta, nějaký audio debatní záznam, snad všechny diskuze na CZ kanálech a BGG...

a nakonec? Jsem vzal úplně vše :D

Cena za vše včetně poštovného myslím 415$ docela randál, ale na druhou stranu u této hry bude celkem slušná prodejnost...čekám, že bude hra na dvě hraní. Jednou já solo a pak po pár letech s malým :-)

Navíc to vypadá, že jde opravdu o poslední šanci a už nebude další KS, neboť tvůrci prý chystají podobný herní systém, ale v jiném světě.

PS: Kubrte díky! Nejvíc za to herní video, které slušně prezentuje tuto hru

4.7.2018 10:57:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nemáš zač. :D

Já si dnes slavnostně přiobejdnal všechna rozšíření k základní hře (bez toho bílého velkého). :D
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

4.7.2018 13:00:29

Kubrt

no to si právě taky řikám, že bych asi vzal spíš než tu základní bílou krabici. Čas asi ani nechci, ale červy, počasí a ty další tři kletby asi vezmu.

4.7.2018 13:04:12

Gromthar
Pak se ale dostaneš do situace, že stejně za tu hru dáš randál peněz a máš ji "téměř" kompletní a až ji dohraješ, budeš litovat, že ještě nemáš alespoň jednu další kletbu...ještě trošku více zábavy.

No a ve výsledku si to bílou krabici bere docela málo lidí v ČR...což znamená? Snadný prodej, protože ji časem budou chtít dokoupit.

Proto jsem vzal prostě all-in včetně těch pár karet z BGG promo.

4.7.2018 13:45:01

ktore rozsirenia
Ak si musíte vybrať, ktoré rozšírenie áno a ktoré nie, určite by som uprednostnil tie s kliatbami, lebo to sú vlastne jednorázové scenáre hry. Červy, počasie, hodinky, rastlinky a vajíčka vám len spestria jednotlivé kliatby, sem-tam si pri prieskume vytiahnete kartu, ktorá bude z týchto rozšírení, ale hlavné sú kliatby :).

6.7.2018 08:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly
Psal jsem vydavatelům ohledně množství karet, ve kterém jsem neměl jasno hlavně kvůli počtu obalů.

za 69$ je hromadný pack obalů s nápisem 1400+ a pak prodávají samostatně za 10$ 200 obalů.

Člověk v tom má trošku zmatek, když si objednává all-in a výrobce tvrdí, že máme koupit za 69+10=79$ tedy 1600+ obalů.

Bál jsme se, že třeba je to na vše kromě toho speciálního packu promo karet z BGG.

Nicméně obalový pack 1400+ je ve skutečnosti cca 1750 obalů. Hra v all-in má něco lehce přes 1900 karet.

Tedy za 79$ 1600+ znamená cca 1950 obalů.

To jen pro všechny, kteří v tom také měli chaos, nebo zvažují, zda se obaly vyplatí.

6.7.2018 11:18:18

KS exklusive

Koukám konečně hra která nemá KS exklusive a dá se dokoupit celá i časem nebo se pletu?

29.7.2018 16:55:39

GeneralX
Co myslíš tým časom ? 7th Continent nebude nikdy v obchodoch. Buď si ju objednáš cez kickstarter, alebo potom ju už len budeš musieť hladať po bazároch za pravdepodobne ovela vyššiu cenu. Do konca júla je zrejme posledná príležitosť si 7th Continent zohnať.

29.7.2018 17:36:08

:-(

Aha to jsem netušil že nepůjde vůbec do distribuce. Takže tím pádem je překlad nereálny :-(

29.7.2018 20:45:09

KSE
Samozřejmě překlad je ofiko nereálný a backeři, co si hru zakoupili většinou počítají s EN, takže ani amaterský překlad bych nečekal.

Navíc už výrobci píší, že maloobchodní distribuce vzhledem k ceně není vůbec reálná.

To Kickstarter exkluzivní je ošemetné, protože řada backerů z 1. nebo 2.kampaně se může cítit poškozeně, že hru backnuli a teď ji lze zase koupit.

Na druhou stranu je toto prý poslední KS pro tuto hru a jen díky tomu, že se udělá produkce v jednom tisku s rozšířením.

Další počin autorů už bude prý jiná hra v jiném prostředí a s jinou tématikou s podobným mechanismem...ale termín zatím žádný není

29.7.2018 22:37:30

KS last chance
Pokud někdo nevíte, tak KS late pledge na poslední možnost objednání této hry vůbec bude ukončen zítra! Takže běží poslední hodiny

29.7.2018 22:38:31

KS last chance
Nakonec počkám, zda to někdo po dohrání nehodí na bazar.
*-*

30.7.2018 08:59:21 | Upraveno autorem (porovnej)

.

Já nakonec v poslední den do toho půjdu. Všechny kletby bez ostatních rozšíření.

30.7.2018 15:46:09

BladeBrown
Pokud o tu hru stojíš a dříve nebo později bys ji chtěl koupit, tak si troufám říci, že toho budeš litovat.

1) Bude trvat docela dost dlouho, než se hra ohraje. Ale možná ji nekdo prodá, protože zjistí, že ho hra nebaví
2) Prodejní bazarová cena by mohla být díky jedinečnosti i vyšší, než cena pořizovaci - už to tady ukázala řada vyprodaných titulů

30.7.2018 16:43:43

Korenar

Přesně takhle k tomu přistupuji. Akorát jsem si neobhajil ty rozšíření s elementy atd. bez extra kleteb.

30.7.2018 16:52:02

Kliatby

Tiež zoberiem len tie tri kliatby navyše.
Takže budem mať základ s kockami a obalmi na akčné karty.

30.7.2018 18:06:35

KS
Je to otázka peněz...pokud si to člověk může dovolit, tak si myslím, že ta hra je natolik komplexní, že bude každé i menší rozšíření nakonec chybět.

Právě ta malá rozšíření bez kleteb budou extra ceněna, protože je většina nevzala :-) Což bude i dobrý prodejní bonus později.

Já nakonec vzal úplně vše, co šlo :-) a už se moc těším až si dám první hru :-)

30.7.2018 21:43:13

Korenar
Bohuzel je to otazka penez 4k za hru je opravdu hodne.
To stejne sem si rikal i s Thunderstone Quest, ale ten aspon pujde do retailu. U 7th Continentu mohu jeste sahnout v krajnim pripade po PnP verzi.
*-*

31.7.2018 08:55:48

Vybíráme z Bazaru

Trailblazer the John Muir Trail Kickstarter
Trailblazer the John Muir Trail Kickstarter
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas