6: Siege - The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

6: Siege - The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Carlos G.Q.
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Klasická otázka, hrál už někdo? Mě to dorazí dnes, už se nemůžu dočkat a doufám že bude stát za to.

22.4.2024 06:11:53

To se máš. Mě tahle zlodějská firma okradla o 500$ a neuvidím ani hru ani peníze :(

22.4.2024 09:35:46

Tak mě to vyšlo nakonec celkem za 343 za Trooper pledge + STL soubory základních operátorů + 2 mapy navíc (celkem tedy 8 map), tak doufám že to bude stát za to, momentálně jsem herně, ale jen herně nadšen z # Invasion: Free State (produkčně je to hrůza) tak doufám že tohle bude lepší jak produkčně tak i herně (taky teda Invasion bylo 10x lacinější :))

22.4.2024 10:11:10

@GeneralX jak to, vzali peníze a ani nedodají?

22.4.2024 11:04:34

@totalpan A kolik po tobě chtěli dodatečné poplatky? Po mě chtěli dalších 180 USD a to nebyla vůbec jistota že to vyrobí. A dávat za hru teda 680 doláčů a nemít ani jistotu že dojde nejsem blázen. Už dát jim těch 500 USD za allin byla chyba. Prostě prošustrovali prachy ještě před výrobou.. a vrátit je taky nehodlají. Co jsem četl tak z některých se ty poplatky navíc snažili vymámit i víckrát. Poslední rok na emaily nereagují vůbec. Když jsem jim psal teď kdy už hru rozesílají že se můžeme domluvit a kolik tedy by ten případný doplatek byl (protože je v tom neuvěřitelný bordel a každý to měl v podstatě vypočítaný jinak) tak naprosto žádná odezva. Nekomunikují.

22.4.2024 11:10:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, mě to nakonec dorazilo ve čtvrtek s docela hořkou pachutí. Odmítl jsem jim poslat další peníze, takže jsem osekal svůj pledge jen na core box (vyhodil jsem map pack, jednu sadu operátorů a druhou sadu kostek). Takže mě core box vyšel cca na 4000,-. No a teď se i u nás dá sehnat core box za cca 1500,- z jednoho eshopu. Takže Mythic to sehrál úplně na zmrdy. Refund naposledy dostal někdo s žádostí z 6/2022 údajně. Spousta lidí nedostala hru i když zaplatili dvakrát, zrušili jazykové mutace (je pouze EN a FR) a četl jsem, že někomu přišla anglická hra s francouzskými komponenty a tak podobně. A hry, co vyrobili navíc za peníze lidí, kteří zaplatili jen jednou, teď prodávají na svém eshopu. Takže slušnej masakr kolem toho, snad konečně zkrachují, šmejdi.

 

A teď teda ke hře, přes tohle všechno hra dorazila v pořádku a se vším. Je tam navíc jeden bonusový map pack a mam i toho ks only operátora navíc. Taže i v tom základu je ta variabilita obrovská, 4 mapy, 3 herní mody na každé a cca 24 operátorů. Včera jsme hráli první dvě partie. Učící a bez časomíry. Rulebook vcelku komplikovaně strukturovaný, ale pěkné podané, spousta příkladů a žádné velké nejasnosti. Jak se to rozhybe, ošahají se ty pojmy, co je co a jak fungují mechanismy, tak je to paráda. Naprosto jiný styl, než klasické deskovky. Napínavé, atmosferické a po naučení svižné. A ať jsou to šmejdi největší, tak produkčně je ta hra nádherná! Komponenty, figurky, všechno. Jak se to da do pohybu na mapě, tak to opravdu je luxus. 

 

Za mě, krom toho všeho kolem a čekání víc jak 2 roky, to za to stojí. Výborná dvojkovka, která se dá se vším otočit klidně dvakrát za 1,5h, když už se ví co a jak.

 

Edit: 

@GeneralX  Absolutně nekomunikují přes maily, ani fóra na KS/GF, nikde. Jediná možnost je discord, kde je nějaký Marco z pr oddělení a tam se dá něčeho dokomunikovat. Ale pochybuji, že bez doplacení druhého příspěvku z nich něco dostaneš. Ani to nejde proměnit na kredity na jejich eshop.

To jsou poznatky, které jsem nachytal za poslední měsíc dva, když jsem to zase sledoval. Blížil se shipping a zajímalo mě, jestli hru vůbec dostanu:).

22.4.2024 11:28:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jimmy_T Nechtěl jsem v té době, když z lidí tahali dodatečné peníze platit další stovky dolarů když ani nebyla jistota že tu hru vyrobí. Už jen to, kolik rozjeli projektů a zároveň se mluvilo o tom že je firma před krachem. Teď když hra už fyzicky existuje bych i byl ochotný se s nimi nějak domluvit třeba i za cenu nějakého doplatku. Jenže nikdo prostě už měsíce nikde nereaguje. Když jsem před rokem a půl zažádal o vrácení peněz tak mě ještě napsala nějaká Amanda, že jsem ve frontě která bude na roky = už nikdy ty peníze neuvidíš. Když se začalo rozesílat sem do EU zkoušel jsem napsat nějaké emaily, ale prostě jako bych psal do zdi žádná reakce. Takže nemám hru ani prachy :( A teď jsem dokonce viděl že Mythic děla vyprodej zásob pod cenou.. přitom jsou po světě tisíce backerů který nedostali ani odškodnění ani jim nestojí za slušnou odpověď. Prostě tohle je totální podraz. Včera jsem na discordu našel nějakého MarcaC a napsal mu ale ani nevím jestli je to ta zmíněná osoba. Do teď neodpověděl. Takže prostě i když bych chtěl situaci nějak řešit a domluvit se není ani s kým…

22.4.2024 12:09:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jimmy_T díky za stručný popis, na se to hodně těším, už na BGG byly po zahrání první kladné ohlasy, ale chtěl jsem to slyšet i od někoho tady kdo už má, jo a to že se core dá u nás sehnat vlastně za původní cenu bez doplatku dopravy a VAT mě taky dost vytáčí. Uvažuji že si z toho shopu tady u nás doobjednám kostky navíc, aby měl každý tým svoje.

@GeneralX já měl Trooper pledge za 199 a chtěli po mě doplatek 99 + 45 doprava včetně VAT, cukal jsem se, dokonce komunikoval i přímo s nima a na poslední chvíli mě zlomili a já zaplatil, dokonce mě i dali měsíc času navíc na rozmyšlenou, po doplacení mi napsali že platbu přijali a určitě nemusím mít strach že bych hru nedostal (i když úplně přesvědčený jsem nebyl a jen tiše doufal).

22.4.2024 12:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Nenechte se nabídkou na eshopu zmást - je to jen “předobjednávka”, která má předpokládané dodání q4/2022:-) Core box lze sehnat u Mythicu i s daní a poštou za 199 dollarů (zkoušel jsem to naklikat) - takže pokud vás core i s bonusy vyšel na 4000, tak je to pořád ta nejlepší cena. Ale samozřejmě ty nervy musely být veliké, nicméně té druhé platbě bych věřil víc, jelikož přeci jenom to byla transakce typu - pošlete peníze → dostenete zboží, mnohem více právně napadnutelné, než jaký je vztah mezi tvůrci a podporovateli KS projektu. 

22.4.2024 14:07:02

Ahoj, sháním na hru ten set plastových žetonů. Kdyby někdo měl, rád koupím. Díky.

29.4.2024 20:32:44

Mythic má problémy opakovaně, osobně už od nich nic brát nebudu. Jednu dobu to vypadalo, že za MBR takhleh budou chtít doplácet…

30.4.2024 12:11:26

Xdante: MBR jestli myslíš Mythic Battles Ragnarok tak ten dělal Monolith. Kdysi spolu začínali, ale pak se lidi z Mythic trhli a dnes spolu nemají nic společného. Monolith pokládám za důvěryhodný, chopili se dokonce Orcquest WarPath, kterou za původní zkrachovalou společnost vyrobili a doručili původním backerům.

Což se o Mythic říct nedá. To je banda podvodníků (resp. dnes asi jen Leo Vesperini). Okradli lidi, vybrali peníze za DPH a poštovné u her, které nikdy nemají v plánu doručit (Anastyr, HEL), prodali jejich licence, spoustě lidem nic nedoručili ani nikdy nedoručí a ještě v rozhovorech kvičí, jak jsou k nim backeři nehodní a že kvůli tomu nejspíš zavřou krám. Já bych se bál u nich kupovat i přes ten jejich shop, už si v komentářích na KS a BGG pár lidí stěžovalo, že něco u nich takto před rokem, dvěma koupili a stále jim to nebylo doručeno a nikdo s nimi nekomunikuje. Jak píše Umma je to víc napadnutelné, ale co si vezmete na společnosti z cizí země, která ukončí činnost…

2.5.2024 07:19:23 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee: Nemyslím si, že jsou to podvodníci, jenom neschopní tragédi, které navíc zařízl covid a zvyšování cen. Na jejich eshopu jsem kupoval několikrát a v pohodě. Oni dokonce procesují i nějaké refundy, jenomže s víc než ročním zpožděním, protože nemají lidi. Podvodníci obvykle nekomunikují, třeba jako Alex Lim z Blacklist Games. S Mythic Games se dá komunikovat na Discordu, což rozhodně není standard.

2.5.2024 07:57:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Alazin: Do Covidu se možná chovali normálně, ale potom už jen lhali, mlžili a podváděli. O HEL pořád tvrdili, jak je to hotové a teď po prodeji licence CMON oznámil že to rozhodně hotové není. Po kampani Anastyr jim muselo být jasné, že to hru nikdy nevyrobí a přesto po nás chtěli zakrátko zaplatit DPH a poštovné. Hned pak ubezpečili že Anastyr bude vlajková loď jejich portfolia. Prodejem licence (pro backery kteří brali víc než základ silně nevýhodné) získali další peníze a vůbec nemají v úmyslu původní backery nijak odškodňovat nebo vracet DPH + dopravu. Další historky by mohli vyprávět backeři 6 siege. Já si stojím za tím, že od Covidu už to jsou jen podvodníci a 6 siege se snaží dotáhnout jen kvůli tomu, aby nebyli soudně popotahováni kvůli licencím. To že se dá s Mythic na některých kanálech diskutovat - vyřešilo to někdy něčí problémy ? V ošemetných případech vůbec nereagují, jak tvrdí jiní backeři… Nakupování v jejich shopu bylo předtím opravdu bezpečné, ale bál bych se tam cokoliv koupit teď…

2.5.2024 08:14:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azalin kdyby tě obrali o 500$ jako mě mluvil by jsi jinak. To že od lidí vybrali peníze a přestali komunikovat. To že neustále tlačí nové věci a vybírají další peníze ale nejsou schopni dodržet slíbené závazky je pak co? Hele lidem jako mě nechtějí vrátit ani peníze ani poslat hru.. A pak se díváš jak dělají výprodeje pledgů (které evidentně patří backerům kteří si za ně zaplatili) a kam ty peníze zase jdou? Je to je prodej už jednou kradené věci a nic jiné…

2.5.2024 09:36:52 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX: To je samozřejmě blbý, neříkám, že ne, ale dalo se to řešit, ponížením pledge nebo zaplacením navíc. Já jsem zaplatil za Darkest Dungeon taky skoro tolik a navíc už dvakrát výpalné.. kdybych se na to vykašlal, taky bych nedostal nic. Mám ještě prachy v Hel, takže to taky nic moc.. ;)

2.5.2024 10:26:36

Mě došel mail o navýšení ceny jen jednou bohužel jsem ho přehlídl byl jsem v zahraničí takže jsem na něj prostě včas nezareagoval. Časem když se rozšířila zpráva že má Mythic problémy jsem psal dotaz na který už ani nikdo neodpověděl. Tak jsem zažádal o vrácení peněz. Do dnes nemam ani hru ani peníze a nikdo.. nikdo neodpovídá na mé maily. Takže prosím ty slova o tom že se dalo něco řešit si vykládej někomu jinému :) 

2.5.2024 10:46:02

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 666
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Pilgrim
Pilgrim
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas