Klub deskových her DoUPě Olomouc

Klub deskových her DoUPě Olomouc - logo

Otevřeno: pravidelně v úterky a čtvrtky, vždy od 16:30 cca do 22:00

Obec: Olomouc

Adresa: učebna 1.037, Tř. 17. listopadu 12, 771 46, Olomouc

Odkaz: www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/

Popis: Hrajeme v přízemí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. V klubu jsou trvale umístěny hry nakoupené přímo do klubu. V seznamu Sbírka her jsou navíc (s patřičným popiskem) uvedeny také soukromé hry, které jsou momentálně k dispozici ve skříni. Jejich dostupnost se průběžně mění – omlouváme se za případnou neaktuálnost.

Veškerá hraní se nově domluvají na Discordu: https://discord.gg/vCg3WdHpZR

Seznam her hraných v roce 2024: https://bit.ly/doupe2024

Diskuse u klubu

Ostatní

debaty ohledně čehokoli jiného než domluvy pravidelných hraní (zavedeno kvůli zjednodušení diskuzí)
1.12.2012 00:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Ecan
Ahoj,
chtěl jsem se jen zeptat zda nemáte nějaký kontakt na člena s přezdívkou Ecan?
Máme spolu domluvený jeden projekt na Kickstarteru, ale už přes čtyři měsíce nekomunikuje. Doufám, že je v pořádku.
Předem moc díky za info.

Rpecko

21.1.2021 12:21:58

Ahoj, za rohem čouhá Ježíšek a co by to bylo za advent, kdyby se nenakupovaly hry. Tradičně vyhlašuju hromadnou objednávku na www.svet-deskovych-her.cz a www.imago.cz (bývalý Fantasyobchod). Uzávěrka je v neděli 5. prosince, aby se to stihlo zprocesovat a doručit. Vyzvednutí u mě v práci (PřF). Můžu slíbit dopravu zdarma a pokud se sesbírá dost objednávek, třeba i pár kaček slevu. Pokud byste měli zájem, ozvěte se s tím, co a odkud byste chtěli - ideálně do soukromé zprávy 

Omlouvám se, že nepokrývám víc obchodů, ale ty dva jsou tak max., co se mi chce logisticky řešit.

29.11.2021 21:26:53

Zdravím pořídil jsem si armádu do W40 a chtěl bych si s ní zahrát poradíte my kde by to bylo mimo přerova na Olomoucku možné? 

Díky

24.3.2022 08:14:06

Ahoj, už jsem to psal na Facebook, ale ten nemá každý, takže to stejné napíšu i sem.

Hledám dobrovolníka (či dobrovolníky) na občasné testování karetní hry, kterou vyvíjím. Jde o strategickou duelovku, ve které si hráči nejprve nachystají armádu (karty bojovníků a karty podpůrné) a poté se střetnou v souboji. Ten probíhá na podložce s vyznačenou mřížkou, do které se karty vykládají. Bojovníci si utržená zranění přenášejí mezi koly bitvy, na rozdíl třeba od M:TG, ze kterého jsem původně vycházel.

Při tvorbě hry a světa, do kterého je zasazena, jsem si dával záležet na uvěřitelnosti a realismu. Vlastnosti a možnosti bojovníků vychází z toho, koho ztvárňují. Zároveň jde o bitvy mezi vojsky, ne jednotlivci. Proto karta bojovníka, na které je nakreslený chlápek s dvouruční sekerou, nebude mít plošný útok, kterým smete vše před sebou (jako v každém druhém fantasy RPGčku). Takové možnosti může mít čaroděj.

Hra má tři režimy hraní. Rychlou smrt, kdy si každý hráč náhodně potáhne deset karet a jde se na věc. Draft, ve kterém si hráči z limitovaného výběru karet musí sestavit balíček, se kterým se musí vlézt do určité celkové ceny karet. A do třetice kampaň, primární herní režim. V tom si hráči tahají karty po jedné a za herní mince kupují to, co zrovna potřebují. V tomto režimu musí hráč vyhrát dvě bitvy, aby se stal vítězem hry.

Frakce - balíčky - mají odlišné karty i kouzla a zvláštní schopnosti. Prozatím jsem nachystal dvě, ale rozpracovaných mám dalších šest.

24.10.2022 17:18:52

Za klub chystám předvánoční objednávku s deadlinem 30. listopadu: pokud byste měli zájem o něco ze Světa deskových her, Imaga nebo Tlama games, dejte mi vědět do soukromých zpráv. Případně můžete zkusit dotaz i na jiný e-shop. Hlavní motivací je spojení objednávek kvůli ušetření za poštovné (ale případně se dá využít třeba i probíhající akce MindOK 3+1 - třeba se vás sejde víc na hry od MindOKu a bude možné rozpočítat slevu mezi všechny).

7.11.2022 17:57:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dead of Winter: A Crossroads Game ENG
Dead of Winter: A Crossroads Game ENG
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas