Úprava formátu

Zkušení grafici a překladatelé, jak mám upravit dokument .doc, aby byl jen pro čtení a přitom se zachovala velikost stránky? Když konvertuji do pdf., tak se mi to pak zobrazí na A4...
Jde o to, že překládám pravidla menšího formátu a nechci tedy mít nahoře na A4 pár řádek a pak nic, ale dejme tomu stránku 15 x 15 cm.
Díky
28.11.2010 23:04:33

PJ

ikri
Já používám Word 2007, ten umí ukládat přímo do PDF a zachovává formát stránky. Pokud máš starší verzi, zkus jiný PDF převaděč... DOC jde skoro vždycky odemknout pro zápis...

28.11.2010 23:22:46 | Upraveno autorem (porovnej)

formát
Co používáš na konverzi?
Většina programů ti při konverzi umožní vybrat si velikost stránky, zkus se při exportu do pdf podívat na nějaké "options" a "page size".

29.11.2010 00:05:05

chyba je
pravděpodobně mezi židlí a klávesnicí (nic ve zlém) - pokud se ti vůbec nic nechce "studovat", nainstaluj si PDF Creator, což ti vytvoří ve Windows tiskárnu - na tu pak z Wordu vytiskneš co potřebuješ, výsledek se uloží na disk a je hotovo.
Pokud se ti s tím chce hrát, možností je velmi velké množství, začal bych strejdou googlem a dotazem doc2pdf.

29.11.2010 08:15:01

formát
Tak to je divné, mám Word 2000 a takovou možnost tu nevidím :(
A k tomu PDF Creator. Nějaká možnost předvolby tam je, jenže jde zaškrtnout jedině současně "použít předvolenou velikost" a "použít vlastní velikost",což nechápu.Navíc "jednotka je 1/72 palce - to mě dorazilo, to fakt nepřevedu :-D Navíc ať tam navolím cokoli, výsledek je pořád A4.
Existuje tedy nějakej funkční freeware?

29.11.2010 08:26:20

PJ

Kolouch
No nevím. S počítačem dělám cca 21 let a např. v Bullzip PDF Printeru, který používám, všechno vyjede jako A4, i když změním výstupní formát. Takže buď mám taky v hlavě chybu, nebo se koukej mladé paní omluvit ;-)

29.11.2010 08:28:33

Kolouch
Ano, kde je ta chyba, to vím, proto se ptám. Než jsem to stačila odeslat, tak koukám žes mi doporučil zrovna to, co mám. Nemůže být problém v tom, že nemám tiskárnu? :)
Hrát se mi s tím nechce, proto jsem doufala v nějaký návod...skáče mi tu po hlavě malej lump a co vám píšu, už mi stačil i vypnout počítač. Nemám možnost nic studovat :(

29.11.2010 08:30:11 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
:-*

:-)

29.11.2010 08:37:53

Velikost papíru
Použité programy: MS Office 2010 (ale podobné to bude i v nižších verzích) a PDFCreator 1.1.0

Postup:
1) ve Wordu si nastavíš vlastní velikost stránky, třeba těch 15x15 cm
2) napíšeš, co potřebuješ
3) Dáš "Tisk" případně CTRL+P
4) jako tiskárnu vybereš PDFCreator
5) klikneš na "Vlastnosti tiskárny"
6) vybereš záložku "Rozložení"
7) klikneš na "Upřesnit"
8) rozbalíš menu "formát papíru" a vybereš "PostScript Custom Page Size"
9) Ve čtverečku pod "Unit" (pravý horní) si vybereš "Milimeter"
10) Ve čtverečku pod "Custom page size dimensions" zadáš velikost stránky, první je šířka, druhá je výška
11) Párkrát klikneš na "OK", aby ses dostala zpátky k tisku
12) Zadáš tisk a pokračuješ jako normálně (název souboru, místo uložení...)

Tenhle postup mi na výše uvedeném softu perfektně fungoval.

29.11.2010 09:39:40

aradrauq
Zlatý, zlatý příteli! Děkuji za podrobný návod!
Udělala jsem to přesně tak, bohužel výsledek pořád stejný :(
Ach jo :(

29.11.2010 10:02:19

ikri
Rats!

Máš PM

29.11.2010 10:05:28

Tak jsem kvůli tomu schválně spustil Windows :-)
a mně to funguje takto:
- Word, dokument velikost stránky A5
- CTRL-P
- vyberu PDF Creator, nic neměním
- stisknu "Uložit"
a zobrazený dokument má velikost 5,83x8,26", což je formát A5, pokud umím dobře počítat.

Podotýkám, že tam opravdu nic neměním, PDF Creator mám nastavený přesně tak, jak se nainstaloval.

To PJ: nebudeme si tady porovnávat velikost... ehm, zkušenosti z oblasti PC, oba moc dobře víme, že co funguje na jednom PC, nemusí fungovat na jiném.
To Ikri - viz SZ

29.11.2010 10:05:45

Kolouch
Když já ale nechci formát A5 :-O

29.11.2010 10:09:34

re
Ja skladam pravidla v : Infix PDF Editor

a tam muzes mit uzivatelskou stranku treba 15x15... jemu je to jedno a rovnou to uklada do pdf :)
http://www.ulozto.cz/hledej/?q=infix

29.11.2010 12:05:26

rbx

ikri
ktery z tech kroku, co napsal Aradraug, ti nefunguje? Ja ti moc neporadim, mam Adobe Acrobat a nikdy jsem s tim nemel problem. A kdybych mel, tak Acrobat umi oriznout stranky celeho dokumentu na pozadovany rozmer, takze i kdyby se mi to vyexportovalo blbe, tak si to pak v Acrobatu oriznu jak chci.

Jinak co se tyce zabezpeceneho read-only dokumentu, tak to taky umi Acrobat, ale je to celkem na kocku, protoze si muzes behem vteriny stahnout z webu X utilit, ktere ti tu ochranu odstrani. Takze je to k nicemu.

Jediny problem je, ze Acrobat je dost drahy :-(

29.11.2010 12:18:23

Díky
Habrik
Díky, vyzkouším

rbx
Kroky mi jdou všechny, ale jakmile se to konvertuje a otevře, je to opět na A4.

Do pdf to dávám z různých důvodů, např. proto, že tam mám neobvyklé písmo, tak aby tam zůstalo. Že si to někdo upraví, to už tak neřeším.

29.11.2010 14:53:25

rbx

ikri
poradit nedokazu, protoze asi delas vse dobre, ale nekde mas nastaven defaultni output na A4. Kdyz mi to ale posles, tak ti to oriznu a poslu zpet, je to na minutu.

29.11.2010 16:55:19

všem
Děkuji všem, musím se to pro příště nějak naučit.
Obětavý aradraug ale už udělal práci za vás :)
Ještě jednou díky. Pravidla jsou na světě! Juhůůů!
A tím asi s překladama končím :)

29.11.2010 19:54:50

Vybíráme z Bazaru

Cyberpunk 2077: Gangy Night City
Cyberpunk 2077: Gangy Night City
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas