living rules

Mám jede dotaz. Co jsou přesně living rules? Teď jsem na ně narazil u Successors a řeším zásadní problém. Zda dle nich upravit původní verzi pravidel (v ní například označit nové pasáže, tak jak to je v originále), která je již zde na webu, nebo vytvořit nový soubor nazvaný Living rules? Existuje nějaký precedens? Řešil to už někdo z vás?
14.11.2010 17:16:10

sasa
Vzhledem k tomu, že díky existenci Living Rules jsou původní pravidla zbytečná, přijde mi lepší upravit původní verzi a označit barvou změněné/doplněné pasáže.

14.11.2010 18:37:10

potřebuji poučit
Co jsou přesně living rules? Oficiální pravidla autora, pravidla upravená hráči.... Mě není jasné proč, pokud se jedná o oficiální úpravu pravidel, proč se to nejmenuje např. pravidla v.1.1. apod.

14.11.2010 19:24:46

sasa
Living Rules se to jmenuje proto, že jsou ta pravidla "živá", tzn. pokud se v budoucnu objeví nějaká nesrovnalost či nutná úprava, ihned se do těch pravidel implementuje. A aby tam pak nebyla pravidla 1.1, 1.2, až kdovíkolik, jsou tam pořád ta updatovaná Living Rules. Jinak se jedná o oficiální pravidla.

15.11.2010 07:46:05

ad Living Rules
Neverzovaná pravidla jako living rules se mi vůbec nelíbí, protože nejsem schopen sledovat změny. U těch verzovaných 1.1, 1.2 vím na čem jsem a když mám třeba vytištěná 3.4 a někde se objeví 3.8, tak vím na čem jsem.

15.11.2010 08:28:59

kren
To, že se tobě něco nelíbí, už je celkem standard :)

15.11.2010 08:32:44

GMT stanadard
hra která nemá living rules, se nehraje a nebo je brzy mít bude..
a teď se bojím, že tímto příjdeme o překladatele krena, a tím o překlad HiS, PoG, PuG, Pax a další GMT klasiky...

15.11.2010 08:43:27

co s tím
Takže problém zůstává. Sydo radí nahradit stávající soubor s pravidly u Succesors za Living rules. Problém je v tom, že původní pravidla mají cca 32 stran, včetně popisu historických postav (ty jsem nepřekládal, nechávám si to na důchod) a Living rules pouze 20, tj. pouze čistá pravidla. Já stále s tou náhradou nejsem nějak vnitřně ztotožněn, ale asi to tak dopadne.

15.11.2010 08:46:46

to sydo
O mě nejde, ale jak si u living rules můžu ověřit, že se něco změnilo aniž bych použil nějaký software pro porovnávání textů. Prostě se mi to zdá ohromě nepraktické. To se taky můžou sejít tři hráči a každý bude mít jinou verzi pravidel aniž by to věděli.

15.11.2010 08:49:33

rbx

sydo
v tomto ma kren pravdu a jeho duvody jsou logicke. Ale to mi nebrani, abych se pod vousy nezasmal tomu, co jsi napsal :-))

15.11.2010 10:03:45

to Sydo a Rbx
Nespokojenost je motorem pokroku. Kdyby se pořád všechno všem líbilo a všichni byli spokojeni, tak by se nic nevylepšilo, nevynalezlo a lidstvo by asi ještě žilo na stromě :).

15.11.2010 10:23:48

no
musím říct, že představa neustále se měnících pravidel někde na webu je mi taky krajně nesympatická :-( Doufám, že na to nepřejde i FFG, to bych se asi vykašlal na překlady, páč by to nemělo moc smysl...

15.11.2010 12:31:22

ad Merlin
Výstižně řečeno.

15.11.2010 12:59:13

kren
Myslím, že motorem lidského pokroku byla hlavně lenost:-) Každopádně taková představa pravidel se mi taky nelíbí.

15.11.2010 13:03:36

pravidla
Zajímavé je, že tímto způsobem je publikována většina wargame pravidel :) Bývá zvykem, že jsou na konci uvedeny změny oproti předchozí verzi, takže to není těžké vysledovat.

15.11.2010 13:12:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sydo
No jo no, ale jak mám vědět, která byla předchozí verze, když to kontinuálně nesleduju a nevím, jestli byla předchozí verze jedna nebo jich bylo když to přeženu 8 ? Verzování se mi tedy zdá mnohem rozumější a přehlednější. Nicméně pláču asi správně, ale na špatném hrobě a těžko s tím něco udělám.

Rozčiluje mne to hlavně proto, že teď už delší dobu pracuju na překladu a sjednocení pravidel pro Axis and Allies a pro člověka, který nesleduje celý vývoj téhle hry od počátku je v tom dobrej hokej. Nová vydání s úplně novými pravidly jako ta Evropa a Pacific 1940 a základ 1942 ještě jde. Ale dřívější pravidla Revised edice, tak to je opravdu horor. Existují totiž základní pravidla revised edice. Něco tam bylo pozměněno pro turnajová pravidla (LHTR pravidla). Jenže ta LHTR pravidla nejsou doplňkem nebo přepracováním původních pravidel, ale jsou napsána úplně jinak a znovu, jinak strukturovaně, v jiných blocích a jiných kapitolách i když pojednávají o tom samém. A k tomu ještě existují Enhanced pravidla, která jsou napsaná zas úplně jiným způsobem. Já se snažím dostat tyhle tři zdroje dohromady, ať člověk nemusí v jedné brožuře kouknout semhle, v jiné brožuře támhle a opravit si pak výsledek ještě ve třetí brožuře. Pak člověk nedělá nic jiného než, že furt jenom listuje ve třech sešitech, kde každý je strukturovaný úplně jinak.

15.11.2010 13:34:28

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas