GURPS Discworld - Zeměplocha jako DrD

Nedávno jsem to objevil, ještě jsem to ani nečetl. Znáte to někdo, máte s tím nějaké zkušenosti, pokoušeli jste se sehnat (resp. vyrobit si) překlad do češtiny, apod.?
29.9.2009 23:24:44

GURPS
Myslím, že to je dost mimo hlavní záběr těhle stránek (bohužel?). Já už roky nemám na RPG čas a herní skupinu, tak se utěšuji věcmi typu Descent.

Ale k tématu - taky jsem to nečetl, nicméně co se týče překladu, tak jsem velice skeptický - jde o knihu s 240 stránkami, což je rozsahem trošku někde jinde než deset stránek pravidel deskovky. Pokud vím, existuje z GURPSu jen překlad lite i full verze, ovšem poněkud historické, o ničem dalším nevím.

Předpokládám, že modul Zeměplochy bude založen především na příběhu a atmosféře, což vyžaduje dobrého PJ i poměrně "ukázněnou" skupinu, takže bude i náročnější na hraní.

30.9.2009 00:15:54

Fallout
Možná je to hodně od věci a možná taky ne - před cca 5 lety jsem hrával s partou Fallout PnP. Jak známo, Fallout je postaven v zásadě na GURPS pravidlech... a český překlad Fallout PnP se někde na netu povaluje. Discworld GURPS jsem nikdy nečetl, takže ani nevím, jestli obsahuje nějaké styčné body... Ale viděl bych to stejně jako Merlin, tj. že to bude asi spíš o vlastní fantazii a atmosféře než o pravidlech. Několik posledních her, které jsme hráli, byly spíš takovým stylem, že jsme měli základní pravidla přejatá z příručky PnP, a zbytek jsem jako Gamemaster vymýšlel za běhu (ve stylu "Může to tak fungovat? Jestli jo, co bychom se omezovali pravidly") :)

30.9.2009 10:41:57

Vybíráme z Bazaru

Tainted grail: pad avalonu cz
Tainted grail: pad avalonu cz
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas