Grafika

Uz jsem na to parkrat v diskuzi narazil a i v nekolika prekladech videl, jak delate to ze prelozena pravidla se vam dari dat do grafiky originalnich?

To se da v pdf, nejak vygenerovat pozadi jako vrstva? Nebo jak na to? Nejaky photoshop? Zatim jsem udelal jenom male preklady u Cosmic Encounter, ale libilo by se mi casem udelat i pravidla a tak aby vypadala jako original. PDF pravidel je volne ke stazeni u vyrobce (FF).
2.5.2009 20:34:55

rbx

original
Ja to delam tak, ze v Acrobatu (full verze) vymazu veskery text prostym selektovanim textovych objektu a naslednym Delete. Tim ziskam cisty dokument, ktery v InDesignu dam jako podklad do ktereho nasazim prelozeny text do chlivku tak, aby to vypadalo stejne jako original. Vlastne cely ten dokument znovu zlomim. Hodne pouzivam styly, aby pripadna zmena byla snadna. Z toho posleze vyexportuju pdf, ktere je ale zbytecne velke, takze ho jeste v Acrobat zoptimalizuji na prijatelnou uroven. A ti nejvetsi frajeri si jeste pocesti fonty, pouzite v origos pravidlech, ktere jsou v 99% bez ceskych znaku.

2.5.2009 21:07:15

původní grafika
1) Si dokreslím české znaky do potřebných fontů.
2) Původní PDF otevírám po jedné stránce v Adobe Illustratoru a přeložený text pozicuji přesně na pozici původního anglického textu, který při tom odstraňuji.
3) Po přeložení celého dokumentu to ještě v Adobe Acrobat Professional proženu optimalizací, protože Illustrator si v tom PDF nechá spoustu pro prohlížení nadbytečných informací (ale důležitých pro dodatečné úpravy).

2.5.2009 21:22:34

PDF2InDesgin
Ja teda prvne zjistim fonty pres CTRL+D v Acrobat Full, pocestim pres FontCreator, pak otevru pres plugin do InDesignu (PDF2ID) otevru PDFko a upravuju. Neni to uplne presne formatovani, proto je treba vytvorit jednotne styly a sablonky. Ale pak uz to jede samo.

9.2.2010 08:34:13

moje začátky
V Acrobatu (full) jsem vyhazela text. Z Wordu jsem udelala PDF. Z nej jsem pak jednotlive bloky textu prehodila do toho PDF, kde jsem mela puvodni grafiku. Ulozit a jedem...

9.2.2010 08:59:37

Joe

Ja používam
Scribus. Predtým si ale samozrejme musím vyčistiť PDFko - pri jednoduchších, kde nie sú žiadne tieňové efekty a podobné srandy, použijem Foxit PDF Editor a vyhádžem textové rámce, následne to buď nechám ako PDFko, ale častejšie to vyexportujem ako PNGčko a nahodím do Scribusu, kde to nanovo zalámem (kto by nevedel, Scribus je Open-source DTP program, funkčnosťou sa už dúfam približuje takým značkám, ako InDesign - aj keď mu ešte veľa vecí chýba).

Fonty občas počešťujem, keď nie sú dostupné (alebo často používané) vo FontCreatore.

9.2.2010 09:11:09

Ořezy v PDF
Doufám, že tenhle dotaz nezapadne. Chtěl bych se zkušenými zdejšími grafiky lokalizátory konzultovat jeden problém. Teďka v Adobe Ilustratoru přímo do pdf, které jsem si stáhl ze stránek DOW překládám pravidla Mystery Express. Stránky v původním PDF jsou normálně ořezané, takže když si to člověk vytiskne na A3 jako brožuru, tak to může sešít jako složky. Když ale přeložím stranu v Adobe Ilustratoru a uložím ji do původního PDF, tak tam mám rázem stranu zvětšenou i o okraj s ořezovými značkami. Nevíte někdo co s tím a jak to lze přeuložit už ořezané? Myslím, že velké zkušenosti tady má rbx a Zeus. Takže na vás pánové?

20.4.2010 11:12:26

rbx

kren
V Illustratoru mas u exportu do PDF volby a tam si zaskrtavas, co vse se ma zobrazit ve vyslednem souboru. Tak to tam proste odskrtej a je to. Nebo to nefunguje?

20.4.2010 11:30:05

to rbx
No jo, to je ta stará písnička. Já ale neexportuju z Ilustrátoru. Já v Ilustrátoru přímo ukládám z PDF do PDF a tam se mne to na nic neptá a nikde nejde nic nastavit.

20.4.2010 14:15:29

rbx

kren
otevrel jsem si v Illustratoru pdfko, nejaky stazeny manual z netu, a kdyz dam Save as..., tak tam mam vsechny ty volby, o kterych jsem mluvil. Ty asi nemyslis tento postup, co?

20.4.2010 15:55:32

to rbx
1) Když dám uložit jako, tak se mi ta měněná stránka neuloží k ostatním stránkám v PDF, ale vznikne pouze jednostránkové PDF
2) Ani tak mi ty okraje se značkami nezmizí. Nemám tam zaškrtnuto nic a přesto to ve výsledném PDF je.

Pokud by to někdo chtěl otestovat, tak tady jsou ke stažení moje rozpracovaná pravidla pro Mystery Express, kde je jasně vidět na 1. a 2. stráncy ty ořezy a spadávky a na stranách, které jsem ještě needitoval nic takového není:
http://www.zatrolene-hry.cz/temp/me_rules_cz.pdf

20.4.2010 20:41:16

rbx

Kren
No tak potom není nic snazšího než tomu dat v Acrobatu crop na všechny stránky naráz a nemusíš se starat o to, jak se ti to ukládá.

20.4.2010 21:15:40

to rbx
Aha, to mě nenapadlo. Asi proto, že Acrobat nevlastním dlouho. Díky za pomoc. :)

20.4.2010 21:27:47

Vybíráme z Bazaru

The South Shall Rise Again - raritka
The South Shall Rise Again - raritka
Akt. cena: 699 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas