Dou Di Zhu

Je tady někdo, kdo ví něco o téhle čínské karetce?

Kolega zoufale shání (nevím proč, ale zjistím) české termíny k anglickým výrazům

Doubles
Rockets
Bombs
Landlord
Non-Landlord

Popis hry najdete http://en.wikipedia.org/wiki/Dou_Di_Zhu

Díky moc - tvrdila jsem, že mám kontakt na nejlépe informovanou herní komunitu v ČR, tak ne abyste mě zklamali. Díky.
28.11.2009 11:05:01

;-)
Hru neznám, ale hodně mne v té wikipedii zaujaly ty "references" :-))):
晶合时代. "联众"斗地主"同场竞技人数突破10万大关

28.11.2009 13:53:09

škoda ...
... Zeus nepodporuje v textech rozsypanou rýži ;-)

28.11.2009 13:54:12

to křen
A já už se těšila, že mi někdo fundovaný konečně radí.

Kdyby to bylo tak snadno vyhledatelné, tak už by to dotyčný vyguglil:-) Jinak na ty reference jsem taky klikla, abych zjistila, že tudy cesta nevede....

Očekávám brainstorming a návrhy českých výrazů:-)

28.11.2009 13:57:17

pravidla
Pravidla v civilizované řeči jsou tady včetně vysvětlení uvedených pojmů. Jelikož jsou to abstraktní označení různých kombinací žolíkových klasických karet, je překlad na překladateli.

http://www.pagat.com/climbing/doudizhu.html

28.11.2009 15:25:54

Pokud jsem to správně pochopil, na začátku se hráči nějak rozlosují na 1 Landlorda a 2 protihráče, čili non-Landlordy. Hraje se cikánská férovka dva na jednoho.

28.11.2009 15:28:31

To Husák
Jo, dík, to jsem taky vyguglila a dotyčnému to předám. Ta bomba je bomba i u Tichu, což je (myslím) taky čínská hra.

Co s tím Landlordem - Správce? A Non-landlord - ostatní hráči? Protivníci?

Označení cigánská férovka dva na jednoho se mi velmi líbí, akorát to raději přeformulujeme na "semikooperativní karetní hru", než náz Zeus vymaže:-)

28.11.2009 15:34:33

Sodovka
Jestli chceš, můžu se přeptat přímo v čajně, ale až zítra. Teď už se všíchni chystají na kutě.

28.11.2009 15:43:50

Husák
Jo, zeptej se, dík.

Na německé wikipedii je Landlord přeložen jako Kapitalista, tak nevím:-)

28.11.2009 15:50:07

Se mi to předtím neuložilo, snad to tu nebude dvakrát
Zakládám nový cikánsko český slovník, protože tohle mně fakt dostalo:

"cigánská férovka dva na jednoho" = "semikooperativní karetní hra"

:-D Kladno je hodně cikánský město, ale tohle jsem tady ještě neslyšel. Zato jsem viděl asi 1000 tlustejch cikánskejch dyskrymynovanych spoluobčanů, kteří si v nových kárách s anglickýma značkama jezdí vedle na poštu pro sociální dávky... A světe div se, oni je dostanou. Nechápu, proč báby ze sociálky si nestoupnou v den výplat před poštu a proč hned dávky takovým chudákům neodeberou, protože očividně je nepotřebujou... Ale to bych asi chtěl po našich úřednících moc... Moc osobní statečnosti a moc smyslu pro spravedlnost.

28.11.2009 16:18:41

Vybíráme z Bazaru

Archa nova + opravené karty a promo mapa
Archa nova + opravené karty a promo mapa
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas