Chyby v oficiálních materiálech

Napadlo mě, zda by nešlo u her vytvořit rubriku, kde by se jednak soustřeďovala errata, jednak třeba chyby v oficiálních překladech - sám jsem je našel asi u 4 her.
29.12.2008 11:11:32

Chyby v oficiálních materiálech
Bylo by to fajn, akorát pokryjeme asi jenom věcné chyby (např. "a/nebo" místo "nebo", "může" místo "musí" nebo 4 karty místo 3 karet).

Kdybychom upozorňovali na všechny gramatické a stylistické chyby a překlepy, tak by rubrika asi nestačila.

30.12.2008 11:41:06

re
Přijde mi to zbytečné, vždycky je možné založit diskuzi u hry a tam to řešit... možná by stačilo, kdyby Zeus dodělal jen nějakej špendlík, kterej by se k těmhle diskuzím dal, aby byly pořád navrchu ... ale dělat na to spešl systém mi přijde jako mrhání tvůrčím úsilím ...

Upozorňovat zde na gramatické a stylistické chyby a překlepy je nesmysl, u komerčně překládanejch her je to k ničemu (albi a podobně většinou neudělaj reedici daný hry jen kvůli opravě pár překlepů v pravidlech) a u volně šiřitelných překladů je lepší upozornit přímo autora, který to jistě rád opraví a nahraje novou verzi ...

30.12.2008 11:48:40

Špenlík
Špendlík k diskusím není problém. Mám dokonce pocit, že už to hluboko v systému je hotové, jen to není viditelné na stránkách.

Stačilo by to takto i ostatním, mě to přijde jako nejrozumnější řešení...

30.12.2008 11:56:31

Vybíráme z Bazaru

Sabotér: Ztracené doly
Sabotér: Ztracené doly
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas