Gamebooky

Zdravím všechny,
sháním gamebooky Fighting Fantasy od Jacksona a Livingstona, případně i Lone Wolfa od Joe Devera, ale jen ta původní vydání. Pokud byste nějáké měli doma a byli ochotni prodat, tak se prosím ozvěte do soukromé zprávy a určitě se dohodneme :)
Na stavu gamebooků mi zas tak nezáleží...
Dal jsem to i na bazar, ale rozhazuji sítě co nejvíce :) :D

Předem moc díky
25.8.2018 05:12:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Ahoj zkusil bych tohle: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/adventure-games-zalar-10370/
blíží se to hodně hraní gamebooku, více jak hraní deskovky.
Jinak doporučuji Detektivky od Albi. Nikdy jsme podobné "únikovky" apod nehrál, ale tohle je dedukční věc s parádním nápadem vytvoření místa činu.

26.6.2020 07:28:19

Havelock
Zkus mrknout na Legacy of Dragonholt.

EDIT: OK, ted čtu přesněji, že se ptáš po češtině ... tak to zase klidně zapoměň. Na druhou stranu, použitá angličtina není zase tak moc složitá.

26.6.2020 08:54:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock

Mytago chystá Lone Wolf adventure game...

https://www.mytago.cz/chystame/lone-wolf-hra-na-hrdiny/
https://www.fantasyobchod.cz/lone-wolf-adventure-game

Není to úplně multiplayer gamebook, ale bude to dost podobné. Jen je tuším minimálně pro tři - hráči + vypravěč.

A hlavně... je to Lone Wolf :)

26.6.2020 09:12:49

...
Když už tu máme vlákno o gameboocích, tak si dovolím uvést gamebooky, které zmínil uživatel UmmA v jiné diskuzi:
- kooperativní gamebooky Bloodsword
- Malice from the Middle Vale (jak jsem se díval, bude překládat Mytago)
- A Road Less Traveled

má s nimi někdo zkušenost a dokáže porovnat např. s Lone Wolfem nebo G. Knoxem ?

26.6.2020 09:36:59

MikeDundee
Přesně právě proto se ptám :D

Vím, že cizojazyčný je i Multiplayer Lone Wolf, ale to si mytago asi nelajsne. Přeci jen Gamebooky mají už svůj zlatý věk za sebou.

26.6.2020 12:27:49

Havelock
Zlatá éra gamebooků asi minula, ale mně se stále velmi líbí. Je to ale spíše taková sólo zábava (s určitými výjímkami). A proto se v poslední době poohlížím po deskovkách, které jsou z velké části právě gamebooky s nějakým konzistentním příběhem (nemyslím tím hry s knihou příběhů jako Tales of Arabian Nights nebo Near and Far, kde jsou setkání náhodná bez vazeb na to co se odehrálo přetím). Z tohoto pohledu mi zatím nejlépe vychází Tainted Grail. Jsem velmi zvědavý na Isofarian Guard a pak na Oathsworn, Aeon Trespass, Waste Knights 2ed, i na Roll Player Adventures.
Já tyto hry považuji za Gamebooky 2. generace. Ale jasně, není to pro každého fanouška starých gamebooků - nevezmu si na cesty, jsou tam navíc úkony, které asi nemusí chytnout každého (shánění zdrojů, potravy, mnohem více bojů než v klasickém gamebooku...). Ale naopak je tam velká výhoda, že se to dá hrát ve dvou a více hráčích... Ale česky z toho zatím bude jen Tainted Grail...

26.6.2020 15:37:46

moderní gamebooky
Tak já budu pokračovat dále o moderních gameboocích. Ty gamebooky, co jsem nadhodil, mám vyzkoušené (bohužel nemám zkušenost s Lone Wolfem, tak nemohu porovnat):

Bloodsword - jediný multiplayerový gamebook, co znám, dá se hrát až ve 4ech - má 5 knih, postavy získávají zkušenosti, dají se přenášet mezi knihami, takže jsou pořád lepší a lepší; boje probíhají na minimapě, soubojový systém je trochu náročnější; knihy 1-4 mají reedici, dají se tedy dobře sehnat, reedice 5. knihy měla cca před rokem KS - autor říkal, že to musel trochu přepracovat, první vydání dělal ve spěchu, prý tam bylo hodně chyb; mám zkušenost jen s prvním dílem, je to super, Dave Morris píše opravdu dobře, mohu také doporučit jeho "nebojový" gamebook Heart of Ice.

A Road Less Travelled - 3 gamebooky - volně příběhově svázané, ale pokaždé člověk hraje za jinou postavu - 1. kniha Westward Dystopia začala jako appka, vydal to nakonec i knižně, 2. kniha Spire Ablaze je také appka i kniha. Doporučuji k vyzkoušení, každá kniha je systémově trochu jiná (1. kniha je hodně jako FF, 2. má méně soubojů a zavádí klíčová slova), soubojový systém je velice svižný. 3.kniha je dostupná jen jako kniha či e-kniha - je největší a nejlepší - pro hráče prvních dvou knih nabízí příjemné příběhové odkazy, ale první dvě knihy k pochopení rozhodně nepotřebujete. Kdo se v gameboocích tolik nevyzná, tak ho může překvapit, že 3.kniha má volnější strukturu - člověk může plnit i vedlejší úkoly než se vypraví zase na hlavní příběhovou dráhu, je tam tzv. hub (pro znalce - inspirace je ze série Fabled Lands od již zmiňovaného Dava Morrise). Měla vyjít ještě 4. kniha, nicméně série neměla velký úspěch - zlatá éra gameboků je opravdu pryč (až na jednu výjimku viz konec...:-)) - autor se teď věnuje gamebooku na mobil (lze i na Steamu) od vydavatele Choice of Games - Werewolves: Haven Rising, dopisuje pokračování.

Malice from Middle Vale - je fakt bomba, je super, že vyjde česky - zajímavý soubojový systém, k zaznamenání rozhodnutí používá klíčová slova, originální svět. Ještě jsem nedokončil. Měla to být původně trilogie, bohužel to opět nemělo velký úspěch, 2.díl se na KS zafinancoval, nicméně autor si musel najít pořádnou práci, takže už na dokončení lepších edic (s ilustracemi) nemá čas - vrací teď lidem peníze, nicméně by to snad mělo být napsané a bude si to možné pořídit aspoň jako e-kniha a pak třeba vytisknout. Zatím tomu tak není.

Koukal jsem ještě na ediční plán Mytago:
Tales of Quahnarren: Beyond the Morning Mountains je pěkné, dobrý systém, daleko jsem zatím nepokročil, takže nemohu úplně poreferovat - autor je také autorem největšího blogu o gameboocích - vydání druhého dílu se zatím táhne.

Oz - ještě jsem také moc nenakousl, ale recenze to má dobré - Jonathan Green je stálice gamebookového světa, napsal několik posledních FF gamebooků, teď jde po vlastní ose.

Jediný autor, který se zdá, že si gamebooky dokáže dobře vydělat, je Michael J. Ward (bohužel 4.kniha měla problém s vydáním kvůli vydavateli, vygooglete si Megara) - jeho série DestinyQuest je takový gamebookový World of Warcraft, když to vydal, tak to fakt rezonovalo - série obsahuje zatím 4 knihy - 4. kniha by měla být duologie s 5., kterou píše, jinak to na sebe nenavazuje. Soubojový systém je jednoduchý a komplexní zároveň - je tam mnoho různých aktivních a pasivních schopností, zároveň se jako ve FF dost hází kostkama - výsledkem je, že jeden souboj může dost trvat a vyžaduje to hodně zaznamenávání. Nicméně je to pěkné (mám první knihu), má k tomu i PnP dobrodružství stáhnutelné z jeho stránek. Z ohlasů se zdá, že 4. kniha se opravdu povedla, rozdíly mezi prvními třemi prý nejsou velké.

26.6.2020 16:46:52

KS
Zajímavý projekt:
https://www.kickstarter.com/projects/1665800942/myrrk-book-one-the-blighted-well/description
Zdá se to hodně grafické, tak by to nemuselo být tak náročné na jazyk. Poštovné je vysoké (10L), za to se to asi spíš vyplatí vytisknout a nechat svázat.

23.7.2020 10:40:06

UmmA
Tak toto asi podporim. Vypada to velmi pekne a neotrele.

edit:
Tak uz je to tam... doufam, ze se to malemu bude libit a uzijeme si nejeden vecer u toho. :-)

23.7.2020 10:58:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Sherlock Holmes Baker Street Irregulars
Síce kickstarter už skončil, ale tento multiplayer gamebook vypadá veľmi originálne

https://www.kickstarter.com/projects/vanrydergames/sherlock-holmes-baker-street-irregulars

Prípadne aj iné od rovnakého vydavateľa
https://boardgamegeek.com/boardgamepublisher/38353/makaka-editions/linkeditems/boardgamepublisher?pageid=1

26.8.2020 10:46:14

Fighting fantasy
Válí se mi tu kousek, pro který nemám upotřebení jelikož ho mám 2x.
Nechcete ho někdo? Třeba jen na vyzkoušení gamebooků. Nic za to nechci ;)

Jedná se o:
13. Fantom ulice

K vyzvednutí na Vyšehradě (Praha 2).

2.10.2020 17:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Fighting Fantasy
Tak po XX letech nám série pokračuje. Vyšel česky 40. díl :)
Doufám, že to bude pokračovat a dočkáme se všech (myslím) 60ti dílů. Jen je škoda, že kniha má jiný formát a pevnou vazbu (jinak je to ale plus), takže nebude v poličce pasovat ke zbytku...

18.10.2020 20:21:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Rytíř temného slunce
Mám tu tento gamebook navíc. Je úplně nový, nehraný.
Nemáte někdo zájem?
Ideálně vyměním za nějakou "malou" hru nebo nějakou drobnost (figurky apod.).
Případně prodám za nějakou přátelskou cenu ;)

Kdyžtak SZ

Edit.: rezervace

6.11.2020 09:13:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Verax: Experiment
sci-fi gamebook od vydavatelství Mytago. Předprodej už běží...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

6.11.2020 10:11:03

Jo jo

Gamebooky se poslední dobou pěkně vracejí... Na karanténu ideál :)

6.11.2020 10:48:50

O Norikovi
Pokud by měl někdo zájem, tak dávám tento gamebook k dispozici ;)
Je teda hraný, což je vidět na hřbetu a cca 10 stránek je trochu natržených (od asi 1 mm po 2 cm max), ale mám v plánu to opravit pokud byste chtěli, nebo můžete opravit sami. Do textu to nijak nezasahuje, takže i jen stačí být při listování opatrný. Udělal jsem i pár fotek, tak můžu případně poslat mailem.
Cenu si říkat nechci, sám jsem ho v tomto stavu před delší dobou konečně sehnal.
Nejraději bych ho vyměnil. Gamebooky ne, ty mám všechny ;) :) takže ideálně nějakou deskovku..., figurky, terény, doplňky apod.
Případně i prodám, ale výměna má přednost :) ;)

Kdyžtak nabídky pište do SZ.

26.11.2020 19:32:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Sháním
Gamebook Bludiště hrůzy, takový malý, "žlutý" z prostředí D&D.
Nemáte někdo prosím? Úplně jsem zapomněl, že existuje... vyšel totiž tuším jen jeden díl :)

1.12.2020 19:21:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Gamebook s draky
Nevíte o nějakém gamebooku v češtině , kde jsou draci? Přítelkyně draky miluje. A aby to mělo nějakou hlavu a patu.
Já se v gameboocích nevyznám, nikdy jsem nečetl . Tak nemám šajn co, kde a jak hledat.
Děkuji za tip.

12.1.2021 11:05:27 | Upraveno autorem (porovnej)

drak gamebook
Gamebook Rytíř temného srdce, dokonce si tam jednoho draka sám vycvičíš :-)

12.1.2021 13:26:03

celyl
Hmmm, to bude lepší než 50 odstínů :D

12.1.2021 14:17:14

Alba
KS kampaň na velmi zajímavý gamebook, 1200 stran, 19 různých závěrů. Je to teda postapo.
https://www.kickstarter.com/projects/itbboardgames/alba-an-open-world-adventure-book

15.1.2021 08:31:12

Alba
Koukal jsem na to a přijde mi to skvělé. Pro ty, kdo to nemají čas studovat - jedná se spíše o interaktivní knihu než gamebook, nejsou tam žádné hody kostkou. Podle popisu nemůžete "prohrát", rozhodnutími ovlivňujete, jaké budete mít možnosti a co se stane se světem.
K náhledu jsou dvě úvodní kapitoly, které jsou takovým prologem. Napsané je to dobře, popis tak akorát.
Vzhledem k tomu, že neházíte kostkou, bude skvěle fungovat i jako ebook na cesty. Na papír si budete značit jen nové stavy, odemknuté lokace. Ebook je velmi levný, 6 liber za speciální edici.

26.1.2021 09:53:01

Bludiště hrůzy
Koukám že se dá sehnat jen za hrůznou cenu (https://www.eantikvariat.cz/knihy/bludiste-hruzy/)

26.1.2021 12:01:49

Rytíř temného slunce

Nema niekto nahodou na predaj cd ktomu gamebooku ?:) ak ano kupil by som :)

29.1.2021 07:39:54

Rytíř temného slunce - cd
Ví někdo co by mělo být obsahem onoho cd? Nedávno jsem si rytíře koupil na fantazáku, ale cd již asi k tomu vydavatelství nedává.

31.1.2021 23:28:09

Vybíráme z Bazaru

Architekti zapadniho kralovstvi
Architekti zapadniho kralovstvi
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas