Znáte někdo tuto hru ?

http://www.artbos.cz/zbozi/5869/Imperium---stolni-spolecenska-hra

Ted jsem na to narazil a vypada to, ze to je mozna i ceskej pocin. Vite nekdo o co jde? Muze to byt zajimavy...za tu cenu :)
5.8.2010 16:57:53

jo znám
a bohužel ji i mám a je to strašná hovadina. Můžu ti napsat o co jde, ale je to ztráta času.

5.8.2010 17:40:08

adalpo
Ja jen jestli jsem neobjevil neco revolucniho :D Kdyby se ti chtelo, tak napis alespon strucnej popis. Myslim, ze to bude zajimat vic lidi. Diky

5.8.2010 17:52:47

pravidla
tak jsem si je teď v rychlosti přečetl, hrál jsem to asi jen 2x a to před 6-ti lety. Má to ale jen jednu stranu A4 sesmolených nehezky napsaných pravidel, takže to bylo v pohodě.

Hra je vhodná pro 3-4 hráče. Cílem je vybudovat nejbohatší imperium. To se děje tak, že hráč který je na tahu si bere dvě kartičky ze společné zásoby. Typů karet je 6. Útočné jednotky, obranné jednotky, obchodní spolupráce, školství, řečník a vyhlášení války. Braní karty je myšleno doslova tzn., že hráč si opravdu vezme jakékoli dvě karty z nabídky, za žádné se neplatí, spíše naopak.

Význam karet - útočná jednotka - hráč si vezme tuto kartu a útočnou sílu 1. Když má 10 těchto karet má sílu 10. Zároveň se s ní dá bránit.
obranná jednotka - hráč se každou touto kartou ubrání jedné útočné kartě. navíc si bere 10 milionů. (to je nejmenší peníz ve hře) Při uzavřeném školství si bere 20 mega.
obchodní spolupráce - hráč nabídne jinému hráči spolupráci (dá mu tuto kartu) a okamžitě si bere 30 mega. On může nabídku přijmout (ve svém tahu) a bere si 40 mega. Při uzavřeném školství to je 40 Vs 60.
školství - se napřed musí jakoby postavit, takže si hráč musí tuto kartičku brát 5 po sobě nepřerušovaných kol. Poté si vezme velkou kartičku označující, že má školství postavené a od této chvíle má bonusy za brané karty (obranné jednotky, spolupráce atd).
Řečník - každý má na začátek jednoho řečníka, další karta stojí 30 mega. Hráč když tuto kartičku zahraje může přesně jednu minutu hovořit jak je výhodné vstoupit s ním do koalice, že je nevýhodné aby na něj někdo útočil atd. (hovadina)
Vyhlášení války - první sebrání karty a zahrání na spoluhráče je pouze varovaní, že se na něj chystá zaútočit. On pak může ve svém kole, vzít kartu řečník a třeba někoho přemluvit aby s ním šel někdo do koalice nebo aby válku stáhl atd., případně může vzít karty jednotek a lépe se připravit (což je debilita páč se v boji žádnou kostkou neháže = není prvek náhody) - jen se vykrátí karty jednotek. Takže vlastně předem víš že prohraješ/vyhraješ.

Takto se berou karty po 15 kol, pak vyhraje ten kdo má nejvíce peněz. Je ještě šance že se bude hrát díl, na to se hází takovou rádoby mincí a buď se odehraje další kolo, nebo se hra ukončí.

Když hráč vyhraje válku odere poraženého o 2/3!! majetku. Pokud spolu třeba bojovaly koalice tak si ty 2/3 kořist rozdělí. Totéž platí u jednotek - odebírají se rovným dílem hráčům na střídačku. A ještě jedna věc - pokud hráč dosáhne majetek čítající 400 miliónů tak si už bere 3 karty a pokud 600 miliónů tak si bere 4 karty. Nezačíná se s žádnými penězi.

Tááák jsem ti v podstatě sepsal kompletní pravidla až na pár detailů.

5.8.2010 18:37:58

Imperium
Souhlas s Adalphem, taky jsme tu hru měli, ale moc se to nedalo hrát, už si ani na herní mechanizmy nevzpomínám, ale jak mi napovídají děcka, opravdu to nebyla dobrá hra (kulantně řečeno)...prostě nás to nebavilo a mezi naše hry se prostě nedostalo a skončilo na smetišti dějin...ale onehdá jsem ho opět viděl u nás v hračkárně

5.8.2010 18:54:24

adalpo
diky moc za hodne obsahly popis. Vypada to na peknou zhovadilost :D Myslel jsem, ze to je neco noveho :D Aspon mam predstavu o jedne ceske undergroundove hre :D

5.8.2010 20:51:05

futurisoko
ahojte...chcem sa opýtať, či vie niekto zohnať kompletné pravidlá na túto hru:

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/12956/futurisiko

Najlepšie v anglickom jazyku. keby sa nedalo, tak aj v taliančine postačí. Ide o to, že sme túto hru mastili s kamošmi do nemoty veľa krát, ale keďže sme nevedeli po taliansky, tak sme si vytvorili vlastné pravidlá, ktoré boli riadne na nič :-D včera som sa dopracoval k anglickým pravidlám na BGG, ale bola to len akási skrátená verzia...určite by sa podľa nich hralo lepšie, ale predsa len...kompletné pravidlá sú kompletné pravidlá...kto môže, tak nech pomôže...bol by som veľmi rád a keď som bol príliš offtopic, tak sa ospravedlňujem :-)

10.8.2010 12:22:40

rbx

monkeyml
a ty simple rules in english, co tam jsou ke stazeni nestaci?

10.8.2010 12:25:08

rbx

monkeyml
sorry, jsem si to nedocetl do konce. Kazdopadne zde jsou italska pravidla:
http://www.editricegiochi.it/rol/Futurisiko.pdf

10.8.2010 12:29:06

Poznáte niekto túto hru?
http://www.straky.cz/katalog.aspx?Action=Book&BookID=86

Myslím, že v miestnom katalógu nie je.

10.8.2010 12:39:59

rbx
juj...paráda...možem zháňať ľudí čo vedia super po taliansky...ďakujem ti veľmi pekne za ochotu...

ak by náhodu niekto našiel to isté po anglicky, tak to bude úplne vynikajúce :-)

10.8.2010 12:40:59

oprava
označil som omylom rbx-ov príspevok ako nevhodný...sorry...bolo to omylom ak by sa to riešilo...

10.8.2010 12:47:38

rbx

monkey
a pak ze je to tlacitko k nicemu :-)))

10.8.2010 12:56:48

rbx
Radek: to máš za ty italský pravidla ;)

10.8.2010 13:30:45

:-D
jasné, jasné...ako si si to mohol dovoliť tam dať talianské pravidlá háá? :-D
pátral som pátral po tých anglických a oni asi fakt neexistujú :-/

10.8.2010 13:45:43

rbx

Polda
ma co chtel :-) A ne ze me zase nekdo napraska :-)

10.8.2010 14:05:01

monkeyml
zkus přímo autora, měl by to být on :)
http://www.facebook.com/spartaco.albertarelli

10.8.2010 14:21:23

kandelabr
diky...napísal som mu, tak hádam odpíše :-)

10.8.2010 20:34:37

odpoveď
takže chlapík mi odpísal a vraj neexistuje žiadna anglická verzia, takže google translator a kamaráti to istí :-D

12.8.2010 12:57:32

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír
Kámen, zbraně, papír
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas