Typy na hry pro 2

Ahoj,

můžete mi dát typy na hry pro 2. Poslední dobou hrajeme 7 divů světa duel a rádi bysme nějaké složitější s příběhem. Dost nás bavila třeba Zima mrtvých: cesty osudu. Manželka není moc na fantasy a hrdiny… Rád bych něco detektivního a spíše kooperativního, může být i zombie. Vyhnul bych se typu jako Zaklínač a podobně. Hru bych chtěl nějakou velkou co se hraje klidně 2-3 hodiny, ne jen něco krátkého karetního. Vybrané máme zatím toto:

Wattergate

Brass Birmingham

Harry Potter: Boj o Bradavice

Arkham Horror - 3. edice (nedá se sehnat)

Jsou případně tyto hry v pohodě pro 2?

Díky!

20.3.2024 06:25:25

Wattergate můžu jenom doporučit. Harry Potter: Boj o Bradavice jsme hráli s přítelkyní ve dvou a za nás naprostá spokojenost. 

Co se týče dalších her vyzkoušej #Detektiv: Po stopách zločinu - Přirozené příčiny Je to volně stažitelný PNP, pokud tě zaujme můžeš rovnou přejít k velké plnohodnotné hře #Detektiv: Po stopách zločinu

Další fajn hry co rádi hrajeme jsou třeba #Kodachi , #Port Royal nebo #Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově .

20.3.2024 06:47:17

@MarekVesa Pokud máte rádi Zombíky, tak zkuste třeba něco ze série Zombicide. Případně Temné znamení. Arkham (3. edice) je na bazaru skoro pořád. I teď. Boj o Bradavice jsme také hráli ve dvou a je to jednodušší než to hrát ve 4 (Uhlídat 4 ega na desce je náročnější.) Hra ráda vrací každou chybu. :-) Watergate je super, ale asymetrický. Vyhrát za novináře je těžší. To nemusí u dvojkovky každému sedět. 

20.3.2024 07:03:11 | Upraveno autorem (porovnej)

#Brass: Birmingham určitě doporučuju, hrajeme ve dcou a je to fajn.

Koukni ještě třeba na #Cesty osudu #Spící bohové #Caverna: Cave vs. Cave a nebo třeba #Ankh: Bohové Egypta ale jen s rozšířením #Ankh: Gods of Egypt – Pharaoh 

20.3.2024 08:03:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Epický level pro dva je pak třeba Star Wars Rebélie, Válka o prsten, Hannibal & Hamilkar tyhle hry píšou úžasné příběhy.

 

20.3.2024 09:04:03

Doporučuji #Brass: Lancashire, který má,  narozdíl od Birminghamu, i mapu přímo pro dva hráče, oba Brassy jsou si hodně podobné. 

20.3.2024 09:25:00

Zrovna tento víkend byly zveřejněny výsledky Trolího palce:

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/troli-palec-2023-vysledky-kategorie-hra-pro-dva-14031/

Můj osobní tip je #Pivo a chléb.

20.3.2024 09:58:31

Výborná hra pro 2 (ale pro 1 až 6 :)) je Vinohrad a rovnou doporučím i s rozšířením Toskánsko, který základní hru výrazně posouvá a jednotlivé ”moduly" (Spec. pracovníci a Zařízení) se dají přidávat postupně.

20.3.2024 11:13:49 | Upraveno autorem (porovnej)

#Watergate je fajn, ale je odehraná docela rychle. Dobře nám ve dvou funguje #MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži a pak třeba #Příšeří: Hrdinům vstup zakázán (kde si může manželka pár hrdinů zlikvidovat, když je nemá ráda).

20.3.2024 12:42:57

Zazněla tu už spousta kvalitních tipů, opakovat je nebudu. Ono taky dost záleží i na tipu hry, který byste rádi.

Za mě je naprosto super ve dvou #Puerto Rico - i když oficiálně je to pro 3-5 hráčů, byl vydán oficiální setting (k mání na BGG), který upravuje hru pro dva hráče. Jen je to teda dohrané do hodiny.

Jinak co-op hry jsou za mě super libovolné detektivní #Mortum: Středověká detektivka, #Duna: Tajemství rodu, #Kronika zločinu (za mě velice fajn koupit, odehrát a poslat dál).

Dále pak ještě kampaňovky, kromě již zmněných třeba #ISS Vanguard, #Trudvang Legends, #Etherfields 

20.3.2024 12:51:27

Neabstraktní dvojkovky, kde mám nad 100 partii: 
Rome, Revolver, Jambo (jedině s rozšířením), RTtG (jedině s více rozšířeními) a překvapivě Citadela.

Pokud jste pokročilejší hráči tak pozor na ‘Bradavice’, protože jsme si museli přidávat podmínky vítězství, jako že musíme mít navíc oba plné zdraví a být na první kartě apod. Jinak hra není v základu ani nejmenší výzva. Obtížnost se s ročníky moc nezvedá, spíše pouze délka partie. :( Hra určitě není optimalizovaná pro dva hráče.

EDIT: teď jsem si všiml, že chcete komplexnější partie - tak to máme rádi Claustrophobia + De Profudis. Teď to tedy vytláčí Conan od Monolith. Taky občas dáme Mage Knight, který je v kooperaci lepší než proti sobě. Nebo Robinsona, který podle mne bez debat patří mezi top10 ever, lze hrát i solo a je to čistá kooperace.

20.3.2024 12:53:13 | Upraveno autorem (porovnej)

#Brass: Birmingham mi přijde ze #7 Divů světa: Duel dost skok, co se složitosti týče + to není s příběhem + přestože jde hrát ve dvou skvěle, hra víc rozkvete ve 3 nebo 4.

I když fantasy téma je nene, tak bych zkusil #Spící bohové. Je to hodně specifickej setting, ale funguje to ve dvou nejlépe a příběhy to píše krásný. Pak řada výše zmíněných detektivních her. 

Pokud se někde podaří sehnat #Targi, tak to z hlediska složitosti a co se týká specificky dvojkovek mi přijde příhodnej další krok od Divů: Duel. Z hlediska větších euro her, co fungujou dobře ve dvou (ale nejmají příběh) pak třeba #Paladinové Západního království 

Do #Arkham Horror (třetí edice) bych se asi nepouštěl. Byť jsem hrál jen druhou edici, tak je to hra spíš na pořádnej dlouhej herní večer ve více lidech + je to svým způsobem fantasy s hrdinama

20.3.2024 13:21:57

Bez fantasy kabatku je treba vyborny: #1775: Rebellion 

Podle me jedna z nej kooperacek, vhodna i pro 2 je: #Odysea: Společně k deváté planetě respektive o chlup narocnejsi #Odysea: Společně do hlubin oceánu 

20.3.2024 19:11:21 | Upraveno autorem (porovnej)

My doma ve dvou nejčastěji hrajeme #Legendy Dávnozemě  a #Na křídlech: Hnízdem v Asii  (společně s Evropou)


Z kooperaček pak #Příšeří: Hrdinům vstup zakázán  a #Too Many Bones 

  • uvádím jen to, co nám doma funguje, nejméně partii máme legend, asi 15 (není venku zas tak dlouho) nejvíce pak na kridlech už přes 100

20.3.2024 21:54:47

Ještě jsem tu nezahlédl #Imperium: Dějiny . Ideální hra pro dva, náročnější, delší, budovatelská, příběh národa je ve vašich rukou..

20.3.2024 21:57:16

Super, díky za typy, je toho celá řada a teď už jen co vybrat. :D

21.3.2024 06:39:56

Unmatched Dobrodružství: Úžasné příběhy - koop i proti sobě, příběh si tam taky člověk najde když bude chtít :)

https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/mrhaa7-11736/seznam-her/prodej-5937/

21.3.2024 06:54:31

Vybíráme z Bazaru

Fantastate
Fantastate
Akt. cena: 0 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas