tvorba vlastni hry

Uz jsem nad tvorbou vlastni hry uvazoval nekolikrat, ale naposled koupeny Esians ve mne tuhle myslenku znovu probudil a to celkem dost vazne:) Chtel bych tedy zkusit jako prvni "vytvorit" vlastni karetni hru. Bud ciste karetni nebo karty a k tomu max. par kartonovejch zetonu a nejaka herni plocha.

Jelikoz nejsem az takovy hracicka, tak bych si zkusil nejprve vytvorit nejaky modul do programu Vassal(http://www.vassalengine.org/), a kdyz by to moc neslo tak holt rozstrihat ctvrtku a jet rucne :)

Co si o tomhle myslite vy a popripadne meli jste nekdy chut neco podobneho udelat? :)

24.5.2009 17:42:39

dodatek
a samozrejme jsem mel na mysli zatim bez grafiky jen herni system...:)

24.5.2009 18:14:01

:)
jj.. vobec to nie je jednoduche -ak to nema byt zas len do suplika.
Sameho ma prekvapilo, kolko je to roboty(som na to sam),uz par mesiacov minam nie malo casu a energie prave na to..ale zatial ma to stale desne bavi a tesi... :) pracujem momentalne uz na pravidlach a pomaly na prototype..
apropo, Zatrolene som nasiel, ked som si robil maly marketingovy prieskum..ale odvtedy sem chodim pravidelne:D

ak by to niekoho zaujimalo, nieco som nedavno 'zverejnil' ( http://kyberia.sk/id/4593947/ -snad neva,ze je to v slovencine:) ..tam sa da nieco vycitat, aj ked isto nie vsetko;)..
(a urcite ma potesi kazdy nazor...najlepsie konstruktivny;)

..urcite nechcem tento fajny serverik spamovat..ale ked uz si otvoril tu diskusiu..;)

A o tvorbe hry (ako takej) sa da bavit imho donekonecna, takze kludne.. :))

..a drzim palce v Tvojom snazeni! go for it! :)

24.5.2009 18:53:59

Podo...
Vsak nespamujes, radi zjistime, co se kuti. Naopak, na strankach je desne moc textu, zkus nam to shrnout:) Ja taky delam na jednom prototypu, bude to karetni hra, tymova, vyhradne pro ctyri:) Teda jestli to bude fungovat:)

24.5.2009 23:50:04

aneken
hehe lenivy si citat,co! ono je to tam dost naznacena, najme v bode 4 (vela toho nie je, pozri pozorne;) ..a ako som uz Volodovi do posty pisal, to,ze nie je z toho textu jasna predstava 'ako to cele vyzera' je umysel, chapes.. ale staviam na originalite, tak sa nechaj prekvapit na testingu, nebude to nic, co si kedy zazil;)))))
.inak je to hra pre 4 hracov (event. 2), kazdy za jednu stranu sa podla scenara a cielov snazi byt lepsi samozrejme.. ma to 'strategicku' cast a 'RPG', obe aj nezavislo.. a kazda hra(144 resp.cca900) moze byt ina, pretoze kazda 'zlozka hry' ma niekolko variant..
ale hlavne, nebude to pre lenivcov! :P ..ono treba aj vynalozit energiu a nieco sa naucit, aby boli pristupne vsetky jednoduche moznosti, sak to nie je len tak s nie jednoduchymi hrami, predsa! :)
..zhrnut sa to da ako relativne otvoreny, variabilny herny system pre kazdu naladu...ehm;))

a parada,ze tvoris! ako si na tom? aka je tema/pribeh? ..a na testing si ma urcite zapis (teda ak bude otvoreny;) ..fungovat bude, neboj! (o.i. kartova platforma ma vela vyhod!!)
drzim palce v praci a urcite priebezne posun info o statuse!:)

25.5.2009 00:28:33

ty karetky jsou nejak popularni
taky jsem na zacatku vyvoje
jen nevim jestli nejdriv psat povidky ze sveta. do ktereho se opak zasadi hra nebo naopak

14.11.2010 09:09:30

a pak
jednak rpg svety a jednak mechaniky (e;
to byly doby

14.11.2010 09:09:52

Konec?
Jak pokračujete na svých projektech? Skončili jste, nebo jste už hru vydali? Sám teď sháním nějaké informace o tvorbě deskovek a narazil jsem na toto vlákno, tak se ptám... .

6.2.2013 12:18:00

konec
nepokracujeme

6.2.2013 12:20:00

stav
Momentálně mám deskoherní projekty "On Hold", protože programuji hru pro Windows Phone, ale brzy se toto téma opět stane aktuálním..ostatně jako každý rok:))

6.2.2013 12:33:50

.
já svou hru dotáhl až do prototypu a přihlásil do soutěže (to je ale asi 5 let nazpět). Od té doby mám v hlavě další myšlenku, ale stagnuje to.

6.2.2013 12:48:12

Zdravím :)

Chtěl  bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo by měl zájem pomoct nám s návrhem deskové verze video hry, na které právě pracujeme. Jedná se o Conanem inspirovanou fantasy akční plošinovku.

19.2.2024 13:55:21

Vybíráme z Bazaru

Insula - CBG, anglická verze
Insula - CBG, anglická verze
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas