Trollí Aréna XX - Old School speciál - Aréna (Moritori te Salutant) vs. Battletech

Dvacátá trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát něco pro pamětníky! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté kolo pro pamětníky je zde:

Aréna vs. Battletech

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
29.3.2010 12:10:40

to Beholder
Já jsem hrál taky tu stařičkou českou verzi a byly v ní plastové figurky a dal se vytvářet vlastní mech. Ale nevím, co to byla za verze, jsem se domníval, že česky vyšla jen ta. Každopádně jsem tehdy snad ještě chodil i na základku, jak jsme to hráli, takže už je to pěkná řada let (tzn. někdy ke konci 90. let minulého století).

29.3.2010 20:49:03

Battletech
Svět mechů mě hned učaroval. Bohužel na hraní nikdy moc nedošlo, protože mmně chyběli spoluhráči. Zůstal jsem jen Mechwarriora na počítači.

29.3.2010 21:09:00

Arena
a to hlavne proto, ze dle Dechu Draka nejde v Battletechu vyhrat nad Gilgaladem...

29.3.2010 21:25:29

Beholder
Vlastní OBR jde navrhnout v každé sérii. A v té kartónové to šlo určitě.

29.3.2010 22:22:19

Battletech
vše už bylo řečeno:-)
škoda, že to utichlo

29.3.2010 22:31:15

Beholder
Návrh vlastního mecha byl popsaný na konci pravidel, byly to cca 4 strany pravidel, pokud si dobře pamatuji. (Nevím jaká verze. Já osobně jsme měl tu s plastovýma figurkama.)

30.3.2010 06:43:02

tak tyto obě hry ...
... mne v mém životě minuly a nikdy jsem se s nima bohužel nesetkal.

30.3.2010 08:01:09

ad vlastní mech
hmm, tak to jsem nějak přehlídl, to je škoda :(

30.3.2010 09:24:33

Beholder
Zase taková škoda to není. Je to chvíli zajímavé, ale já jsem stejně upřednostňoval hraní podle konfigurací popsaných v historii. je jich tam hodně, liší se dle doby a někdy je to opravdu výzva:-)

30.3.2010 09:35:40

Beholder
Ja mel tu papirovou verzi a rozhodne tam slo mechy stavet :) Ja osobne jsem nad tim stravil plno casu. Nemelo to chybu, postavit si vlastniho robota a pak ho na bojisiti vyzkouset. Nejhorsi bylo narvat do dane tonaze co nejlepsi zbrane, co nejsilnejsi pancir, tak aby se to neprehralo a mel mech nejakou rychlost. Neustale resit jestli sem pridam jeste par tecek brneni nebo radsi jeden str. laser nebo kam dat tu munici do AK-20 aby mi to nevybouchlo (vetsinou=KO). Jo to nemelo chybu.

30.3.2010 11:02:04

Arena
Rozhodne Arena, ucarovala mi uz prvni hrou. Ale nikdy jsem se nedostal k tomu, abych vyzkousel ty dva skrety :(

30.3.2010 11:36:28

Battletech
Obě hry mám nostalgicky rád, obě je pořád mám (Battlech dokonce v obou verzích, které u nás vyšly, pochopitelně včetně skvělých Příběhů Černé vdovy).
Battletech u mě tuto arénu vyhrává díky své variabilitě a mé totální lásce k "mechům", asi jen na málo PC her vzpomínám tak rád jako na Mechwarrior 2 (který byl na cca 50 disket :-)
Arena je podle mě vynikající hra, ale s nevyužitým potenciálem.
Postavy jsou dle mého dost nevyvážěné (ano, ukamenujte mě), barbar je v boji 1:1 nezabitelný... A další důvod je ten, že nikdy nevyšlo avízované rozšíření s magií atd.

30.3.2010 15:31:38

PJ

Prašť jako uhoď...
...jak píše kren, nechal jsem si obě ujít. Ani jedna mě ve své době vůbec nezaujala....

30.3.2010 15:33:37

taky nic
jsem těmito hrami jaksi neposkvrněna... =)

30.3.2010 19:59:08

rbx

arena
protoze to mam, libilo se mi to. A taky protoze moc nemusim mechy.

30.3.2010 20:40:38

Aréna
lepší téma a navíc jsem ji hrál a mám ji.

30.3.2010 23:49:43

Battletech
Obří roboti, co víc si přát! Jako dneska si pamatuji, když jsem si uchvácen krabicí koupil Battletech v Olomouci v knihkupectví. Na dovolené s rodiči jsem pak s bratrem "stavěl" na čtverečkovaném papíře nové OBRy. To byly časy... :-)

31.3.2010 14:16:42

aréna
konečně po letech zase něco, co znám.

Battletech sice má (nebo spíš měl) něco do sebe, ale hratelnost byla pro mě dost slabá. Příliš mnoho tabulek, náročná administrativa.
Naproti tomu Aréna má naprosto geniální herní systém, kdy opravdu cítíte, jak jste soupeři zaťal tipec - ne jen posunování nějakých panáčků na desce. Dodnes patří pro mě mezi absolutní špičku, ani časem nic neztratila na kvalitě. Rychlé, snadná pravidla (pokud už jste se jednou prokousali těmi kartičkami, ani po letech to nezapomenete, resp. oživení je otázkou minut), hlavně však velmi silný emocionální náboj. Pro manželské (a před- a mimomanželské páry) naprosto nevhodné!
Jako hra téměř geniální.

1.4.2010 20:49:39

Arena
Ackoliv svet Battletechu/Mechwarrioru je promakany a hluboky, z herniho hlediska mi Arena pripadla mnohem hratelnejsi a zabavnejsi.

1.4.2010 21:11:46

Aréna
Aréna v aréně, konečně :)
Moje dlouhodobě nejoblíbenější deskovka vůbec.

3.4.2010 14:00:48

Aréna vs. Battletech - 15:13
Tak toto byl dobrý souboj, škoda, že v závěru Aréna zabrala. Battletech!!!

ARÉNA:
beholder
ringo
zluda
aneken
elenistar
drussbarb
raven
klopčík
krapnik
longshanx
rbx
halbarad
karel
stevenson junior
eksmen

BATTLETECH:
laredo
kadaver
parxel
kolouch
dd
vasek vydra
adalpo
marvin
morthe
xdino
boldrick
eyron
vinas solamnus

6.4.2010 09:31:20

to Sydo
Když na někoho z nich trošinku zatlačíme, tak určitě přejde na naši stranu a hned to bude vyrovnané a budeš to moct rozseknout v prospěch Battletechu. Zítra zpracuju Beholdera ;-)

6.4.2010 10:26:34

Kadaver
To nehrozí. Máš to marné. Absolutně bez šance. Arena rocks!!! :))

6.4.2010 10:59:23

to Beholder
..aaa-meeen.
;))

6.4.2010 21:06:34

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas