Trollí Aréna XIV - Starcraft vs. Nexus Ops

Přináším vám čtrnáctou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Čtrnácté kolo je zde:

Starcraft vs. Nexus Ops!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

P.S: Jelikož dochází hry pro "rovné" matchupy, začínám s arénami her, které třeba nemají až tak vyrovnaný počet hlasů, bo jinak bych mohl arénu zavřít. Takže pokud máte potřebu komentářů typu "ty hry nejdou srovnávat", nechte si je pro sebe, nikdo vás hlasovat nenutí ;) Starcraft je mnohými považéván za Nexus Ops s více detaily. Takže dáváte přednost raději rychlé svižné bitvě či monstr střetu?
7.1.2010 10:38:42

ad jazyková nenáročnost
Běžné bojové karty jsou v SC v pohodě, i karty událostí většinou nejsou moc náročné (i když najdou se složitější výjimky). Zádrhel by mohl být ale u některých karet technologií, které občas mohou být trochu hutnější, ale ty jsou naštěstí před vymyšlením veřejně viditelné, tak je možné se zeptat. V naší skupince je pár neangličtinářů, které se nám podařilo právě na Magicách a deskovkách vycepovat, takže s námi SC v pohodě hrají. Android nebo Hellgame jsou podstatně horší, ale např. Galactica má podle mě na kartách srovnatelně složité texty.

8.1.2010 12:47:44

SC Karty
Jééé.. koukám,že jsem to nenapsal tak přesně jak jsem si to myslel. :) Angličtina na kartách je podle mě jednoduchá. Přesně jak psal Eyron, nemusíš nic hledat ve slovníku. Kdybych mohl, klidně ti SC ukážu ale bohužel jsi daleko.Možná bych náročnost přirovnal k Battlelore. ( teď jen doufám, že jsem neplácl blbost ).

8.1.2010 12:57:14

bez hlasovani
prestoze vlastnim obe hry, tak bohuzel ani v jedne nemam za sebou dost partii, abych se mohl rozhodnout.
Kazdopadne Starcraft je nadherne zpracovany se spoustou figurek, zkladani herni mapy je uzasne.
Nexus ma taky krasne figurky, vyhodu ma urcite v rychlosti odehrani partie. Je to hnus byt sberatel her a nemit dost casu na to je hrat v dostatecnem mnozstvi :(

8.1.2010 13:10:25

ad cepování
Problém je ten, že já nemám stálou herní společnost a ještě navíc jazykově nevybavenou, nehledě na to že má znalost angličtiny online taky není nic moc. Takže nemám koho cepovat. Takže když někam přijdu, tak hru vybalím, vysvětluje se a hraje se a když bych ještě při tom vysvětlování měl někomu překládat texty, tak se nikam nedostanem a můžem to rovnou zabalit. Proto vždy komplet lokalizuju hru.

8.1.2010 13:23:04

moje zkušenost z domu :)
Moje zkušenost je taková, že pokud někdo neumí anglicky téměř vůbec, tak ho hraní s anglickými kartami nebaví a vůbec nezáleží jestli jsou ty karty veřejné a musí se na ně furt doptávat, protože za 5 minut zapomene co ta karta znamenala a listování seznamem kde je vytištěno 300 karet taky není moc zábavné a hru to neskutečně zdržuje. Když už to tu teda píšu, tak to rozvedu :). Opět tedy pomlouvám přítelkyni, která neumí téměř vůbec anglicky. A moje respektive její zkušenost se týká 2 her. První byla Nexus Ops, kdy odmítala, těch pár kartiček co tam je hledat ve vytištěném seznamu, že ji to nebaví. Když jsem vytiskl přelepky a dal je ke kartám do obalů, tak se situace výrazně zlepšila :). Druhá hra byl Descent, když jsme hráli u známých z klubu anglickou verzi, byla z toho celá nesvá, že nerozumí těm kartám co má u sebe a musí se pořád ptát. Když jsme hráli pak u nás doma naši počeštěnou verzi, tak si to spokojeně užívala a byla ráda že to má všechno česky a rozumí tomu.

8.1.2010 13:34:02

překlad
Souhlasím s Beholderem a Křenem. Taky jsem na začátku myslela,že vypsaný překlad bude stačit ale bylo to zoufalé. Hru jsem zdržovala. Teď když koupíme hru, tak buď si dám do obalů překlady (to bylo naposled u Battlelore). Spíš se teď víc snažím se anglicky učit. Ono navíc ta angličtina ve většině her není zase tak složitá a často se opakuje.

8.1.2010 13:39:47

moje zkusenost
tak manzelka se seznamem nema problem vubec, vzdycky koukne na kartu, pak do seznamu a nedela ji to problem. Co byl problem, tak karty k Arkham horroru. Citilka se od hry odtrzena, protoze jsem ji vsechno prekladal a musel porad dokola rikat, pripadala si ze hru ani nehraje, zeji hraji sam a ona jen ukazuje karty ktere si vytahla. Musel jsem ji zabavit aspon tim, ze jsem ji sveril veskerou agendu co se tyce posouvani priserek a postav po hernim plane, pokladani bran, zetonku a podobne.

8.1.2010 14:25:12

...
představa, že mám před sebou dejme tomu 3 a více karet nebo v ruce třeba 5 karet a všechny anglicky a já bych anglicky neuměl ani slovo a musel bych každou dohledávat v seznamu (i několikrát, protože bych si ji určitě na zpaměť nezapamatoval) + do hry by se dosatávaly třeba další nové karty, je pro mě nepředstavitelná :) a podle mě to musí neskutečně zdržovat

8.1.2010 14:31:51

...
únosnou mez vidím v tom Chaos in the Old World kdy má každý dohromady za celou hru asi 8 různých karet (které se opakují), takže tam zabare seznam jednu stránku a nemusí se téměř nic dělat...

8.1.2010 14:34:13

Beholder
tak to uz je pak o tom, kolik toho kdo udrzi v hlave, jakou ma pamet a pod.

8.1.2010 14:37:43

Ringo
Tak jo pokud si někdo zapamatuje x karet celou dobu bez doptávání a hledání v seznamu čili na první přečtení a poslech, tak to pak jo, to není co řešit :)

8.1.2010 14:48:13

Starcraft
Rozhodoval jsem se dlouho, ale Starcraft nakonec přeci jen vyhrál.

11.1.2010 17:42:57

STARCRAFT
Nexus ops jsem ještě nehrál tak že hlasuju pro svou oblíbenou deskovku.

11.1.2010 18:31:09

Starcraft
+ perfektní karetní systém bojování
+ skvělá atmosféra
+ hezké komponenty
+ doba hraní vs. komplexnost

11.1.2010 19:02:57

PJ

Nexus Ops
Jedna z mála AT her, do které bych mohl teoreticky časem jít :o)

11.1.2010 19:12:08

Nexus Ops
Sice jsem ani jednu z her nikdy neviděl v reálu, ale počítačový Starcraft byl oblíbenou hrou mého bývalého kamaráda který mě připravil o skutečně hodně peněz i iluzí. Uznávám, že to není hlas ani na úrovni hodnocení barvy krabice, ale co už? :-)

11.1.2010 22:40:54

husak
Naopak, to je ten nejoriginálnější důvod pro hlasování, který kdy v Aréně padl....

12.1.2010 08:39:42

Starcraft
Z techto fundovanych duvodu:

1/ Zatim ma min hlasu
2/ Jestli je z poloviny super jako PC hra,tak musi byt super
3/ Hezci nazev

:)

12.1.2010 09:39:44

Starcratt vs. Nexus Ops - 11:11!
Využívám svého práva první noci a tiebreak jde ve prospěch Nexus Ops!

STARCRAFT:
laredo
elenistar
eyron
kadaver
vasekre
boldrick
sszgsa
dansemacabre
kosibratr
nick
drussbarb

NEXUS OPS:
beholder
kalif
ella
ringo
tormentr
raven
rbx
elissa
sodovka
pj
husak

13.1.2010 11:46:51

to sydo
Zrádče! Vidím, že Tě temná strana síly už úplně pohltila a zanevřel jsi na svou rodnou Terranskou zemi :-)

13.1.2010 12:20:04

Kadaver
Ano, zanevřel, těžím rubium a jsem miliardář :D

13.1.2010 12:21:52

jsem rad
ze to skoncilo nerozhodne:-)

13.1.2010 12:23:40

to sydo
Jen si dej pozor, ať na Tebe nenaběhnou šmoulové se šmoulinkou na velké létající potvoře v čele a nevyženou Tě odtamtud :-)

13.1.2010 12:28:07

To Sydo
Teda... zklamání! :) Beru to tak, že jsi to rozhodnul pod nátlakem a smyslu zbaven! :D

13.1.2010 14:28:06

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas