Trollí Aréna XII - BattleLore vs. War of the Ring!

Přináším vám dvanáctou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Jedenácté kolo je zde:

BattleLore vs. War of the Ring!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
8.12.2009 13:38:29

WotR
Battlelore mě nijak nezaujal ... a WotR má prostě atmosféru

13.12.2009 11:18:46

To Zeus
Ja taky Tolkiena miloval uz pred 15ti lety, kvuli nejake filmove manie ho preci neprestanu mit rad :). Ale filmy se mi s nejakyma vyhradama libi samozdrejme taky ...

13.12.2009 11:25:48

To Zeus
Ja taky Tolkiena miloval uz pred 15ti lety, kvuli nejake filmove manie ho preci neprestanu mit rad :). Ale filmy se mi s nejakyma vyhradama libi samozdrejme taky ...

13.12.2009 11:25:49

Sappho, Drussbarb
Absolutní souhlas! Jinak filmy se mi s určitými výhradami samozřejmě taky líbí (upřednostňuju extended edition ;-)).

13.12.2009 11:44:48

PJ

Kedrigern ad.
No... Tolkiena mám hodně rád a právě proto se mi ty filmy moc nelíbí... přeberte si to ;-)

13.12.2009 11:46:52

PJ
Já si na to "zvykl". Jak jsem říkal, mám své výhrady, ale třeba rozšířená verze část věcí napravuje. Ikdyž... Chybí mi Bombadil, Glorfindel a další věci, ale co se dá dělat... Beru film tak, jako že je na motivy knihy, a ne jako její zfilmování...

13.12.2009 11:50:00

ad LotR filmy
Já jsem na filmy nadával, jak jsem je viděl, obzvláště na hlášky jak Jackson chodil po place s knížkou a snažil se ho natočit tak, aby to bylo co nejvíce podle knížky. Je tam ale spousta věcí, kde je vidět, že zrovna asi knížku odložil, protože se mu ji nechtělo tahat (polovina filmu?). To mě na tom trochu zklamalo, že se všude psalo, jak to má být věrné a právě v těch nejdůležitějších detailech to bylo úplně jinak. Každopádně od té doby jsem si nějak zvykl a nepřesnost filmů prostě nějak přecházím. (Btw, extended verze jsem ještě neviděl, tak tam možná bude něco napravené, ale některé věci se napravit nedají.)
to Kedrigern: Co se týče Glorfindela, tak to je asi nejvíce matoucí postava v knize. Glorfindel totiž zemřel v prvním věku v boji s Balrogem a hle, najednou se objevuje ve třetím věku živý a zdravý. Je to asi způsobené tím, že jde o jiného elfa se stejným jménem, ale i tak mě to trochu zamrzelo. Ve všech knihách totiž nejsou žádné osobnosti, které by měly stejná jména.

13.12.2009 12:30:32

Filmy
Mě osobně se filmy líbí a podle mě nešly natočit jinak, aby byli jakž takž spokojeni všichni (znalci, laikové, širší publikum). A za absenci Bombadila má u mě Jackson megaplus - tu postavu jsme vždycky nenáviděl - tlustej dědek z muzikálu, brr. Vím, že v mytologii Středozemě má větší roli než je v knize naznačeno, ale ta jeho estrádní část mě vždy štvala. Chyběly mi mohylové vrchy, ale ty by zas nešly bez Bombadila, takže jsem rád :)

13.12.2009 12:39:44

Sydo
Nezbývá než souhlasit se Sydem. Mohylové vrchy mi ve filmu také chyběly, ale i bez nich je film celkem dost dlouhy a reziserska verze je 2-3 krat delsi. Pokud jde o Bombadila tak ten mi take nijak zvlast neprirostl k srdci.

13.12.2009 13:01:12

to Sydo & Prior
Až budete zakládat anti-Bombadilovskou sektu, tak se mnou můžete taky počítat :-)

13.12.2009 13:05:28

PJ

Filmy versus kniha
Když už se teda na tohle téma rozjela debata... jenom bych podotkl, že mi až tak nevadí, že se vynechaly nějaké pasáže - ostatně to ani jinak nejde, když se točí film podle knihy. Ani mi tolik zase nevadí, že není vše doslovné - film je médium s jinými výrazovými prostředky a má smysl je ve správných okamžicích upřednostnit.
Spíš mně vadí místy skutečně stupidní scénář a jaksi celkové zk*®v€ní tolkienovské poetiky (a to platí i pro ty "extended verze"). A místy až příliš předigitalizovaný vzhled. Ale souhlasím s tím, že byl-li by scénář čistě tolkienisticky puristický, nevydělal by film tolik peněz...

13.12.2009 13:07:23

PJ

Bombadil
PS: Bombadila - a Zlatěnku - mám rád. Dotvářejí v knize určitou poetiku, kterou ve filmu postrádám.

13.12.2009 13:09:19

To Pj
Však mě taky nevadí, že je film sestříhaný na polovic, ale nemuseli stříhat souboj Witch-kinga s Gandalfem v Návratu krále a obecně Gandalfovo kouzlení je ve filmu celkem potlačené.

13.12.2009 13:10:24

PJ

Prior
Hm. A ono to Gandalfovo kouzlení je v knize nějak zevrubně popsané? Myslím, že v knihách se "efektově kouzlí" ještě míň. Rozhodně se tam čarodějové nemlátí holemi, nehází po sobě firebally a nevysílají z mečů blesky. Můj názor je, že Gandalfova magie spočívala v jiném, že v kejklířském kouzelnicví se spoustou efektů :-/
...myslím, že Tolkien s tímhle šetřil jako s opravdu hodně výrazným kořením. Viz Tolkienův životopis.

13.12.2009 13:22:54

PJ

oprava
že => než

13.12.2009 13:23:40

PJ
S tou poetikou máš naprostou pravdu - ukňučený Frodo ve třetím díle, podivné rozmary elfů, kteří mají být moudří a vznešení apod. mi opravdu vadí, takže ač ty filmy mám, nějak jsem se ještě nerozhodla si je znovu pustit.
A nechápu, proč na úkor vynechaných zásadních scén tam přidávají poloutopeného Aragorna... a ti elfové v Helmově žlebu... nechápu.

13.12.2009 13:24:25

Pj
Tak film je dělaný tak, aby zaujal masy, a proto je jasné, že se musí nějaká ta skutečnost přispůsobit dnešní době. Většina fanoušků filmové nebo počítačové tvorby nikdy Tolkienovu trilogii nečetla, protože ta není psaná tak jednoduše jako je natočen film.Já jakožto náruživý hráč drd obdivuju Tolkienovu Středozem a dokonalost s jakou ji Tolkien vymyslel.

13.12.2009 14:19:02

PJ

Prior
No, to je právě smutné :'-( je to film pro masy (kde inteligenci masy determinuje inteligence nejméně inteligentního příslušníka masy).
Jinak prakticky všichni fanoušci počítačové a filmové tvorby v mém okolí Tolkiena rozhodně četli. Takže to spíš bude problém generační než oborový.
Souhlasím, že je ta preciznost Tolkienova světa je snad až patologická. JRRT byl taky literární vědec a historik - spisovatelem byl spíš na částečný úvazek a spíš jen souhrou okolností. Pokud Tě tohle precizování světa a jeho konzistence zajímá, tak doporučuju krásný Silmarillion. Ale pozor, je to celkem náročné čtení, které asi nemá moc šancí oslovit čtenáře hledající jednoduchost, akci a efekty...

13.12.2009 14:27:15

Pj
Mno Sillmalirillion jsem jako jediny od Tolkiena necetl, ale ted bude o vanocich casu dost, jen co dobarvim Wotr tak se vrhnu na knizky a kdys bude Sillmarillion po ruce tak ho prelouskam raz dva .)

13.12.2009 14:56:08

Film
Co mi vadilo:

Frodo - jsme na Wooda alergický - upřené zraněné pohledy přejetého štěňátka, drama. I v knize byl vztah Froda a Sama dost na hraně, ale ve filmu Eliah Wood nenechává nikoho na pochybách.

Haldir - elf, který vypadá jako Tomáš Savka nažraný pětikilem jitrnic mi opravdu poetický nepřijde.

Pak mě štve rozdělení některých postav: Gimli - klaun, Legolas - magnet na holčičky. Ale co se dá dělat, asi to tak být muselo. Ale Morie, Odula a Mrtvé močály to kompenzují a mám ty filmy moc rád. Hudba, atmosféra...

Btw: viděli jste fanouškovský film The Hunt for Gollum? Je to o tom, jak Aragorn pátrá po Glumovi poté, co utekl, je to celkem povedené.

13.12.2009 15:20:44

Sydo
Ne o tom jsem ani neslysel ale urcite na to mrknu diky za typ.

13.12.2009 15:26:13

Hunt for Gollum
Tenhle fanouškovský počin jsem viděl, ale bohužel se tam nic moc neděje. Každopádně je to velmi dobře udělané a kluci (a děvčata) si s tím řádně vyhráli. Odehrává se v dost neprobádané době mezi odchodem Bilba z Kraje a začátkem Frodovy výpravy s Prstenem. Pokud vás zaujme a budete se chtít o té době dozvědět více, tak si určitě zahrejte Middle-Earth Questa, který se celý odehrává v tomto 30-ti letém období, které mimochodem ve filmu proběhne v pár sekundách :-)

13.12.2009 15:37:04

Film
Hunt jsem viděla, přišel mi vážně povedený. A Aragorn snad lepší, než ten u Jacksona (přišel mi moc jemný na rangera a krále Gondoru).
A naprosto souhlasím se Sydem - na Wooda a jeho vodovaté oči se nedá dívat - první dva díly se dají vydržet a mají svá silná místa, ten třetí už fakt nedám.

13.12.2009 15:58:10

Wood
já mám zase Wooda rád, řadím ho mezi ty dobré herce (ale na Johnnyho Deppa a Roberta Kneppera nemá :)) )

13.12.2009 16:15:29

Wood
Mno na Wooda mam podobny nazor. Poprve jsem ho vydel v nejakem filmu s delfinem nebo velrybou nebo tak neco. Potom v Sincity, kde se taky moc neukazal, ale musim uznat ze roly Froda nesehral spatne. Akorat na něm moc nebyla vidět chtivost po dobrodružství.

13.12.2009 16:18:24

Vybíráme z Bazaru

Na kridlech HNIZDEM V ASII
Na kridlech HNIZDEM V ASII
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas