Trollí aréna II - Arkham Horror vs. Descent

Přináším vám druhou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Druhé kolo je zde:

Arkham Horror vs. Descent

Jelikož zítra odjíždím do Transylvánie, ukončím tento souboj až příští neděli či pondělí.
18.9.2009 11:01:19

rbx

Arkham
...

18.9.2009 11:05:16

No z toho se snad ani nedá vybrat. Arkham i Descent!

18.9.2009 11:06:39

Morthe
Jen jedna může přežít! Hlasuj nebo s hanbou odejdi!

18.9.2009 11:09:14

Arkham Horror
Volba je jasná, i když mám rád i Descenta :-)

18.9.2009 11:12:25

Nemam viteze:)
Tudiz se zdrzim hlasovani:)

18.9.2009 11:57:29

AH
Byť mám rád i Descent, tohle rozhodování je opravdu snadné. Arkham!
(vsadím se, že tahle aréna nebude zrovna těsná :-)

18.9.2009 12:08:07

sydo
Aha ... vypada to ze jsem zcela nepochopil tvuj zamer s arenou ... myslel jsem ze budes posilat do areny prolevat krev hry srovnatelne ... napriklad hernimi mechanismy, zamerenim atd ... tudiz treba descent vs doom, space hulk, hero quest .... arkham vs co ja vim .. space alert, battlestar galactica ... tohle je jako hodit do arena chundelateho kralicka proti bengaksjemu tygrovi ... jedno machnuti prackou, trochu krve a konec.. zadne velke napeti ... hmmmm


No nic .. takze Arkham, co jineho.

18.9.2009 12:10:25

Arkham
Descent sem nehrál, ale pochybuju, že u mě někdy povede jiná hra než Arkham;)

18.9.2009 12:20:29

souhlas se Siaronem
a nehlasuji, nehrál jsem ani jedno, ale chci obě :)

18.9.2009 12:27:24

Siaron
AH i Descent mi přijodu srovnatelné - AT ikony s hafem rozšíření a každé si z RPG bere trochu něco jiného. Descent vs. Doom by byl jasný předem, myslel jsem, že tento match bude vyrovnanější, přeci jen tu spousta lidí paří Descenta fest. Králíček vs. tygr, nevím, trochu přeháníš bych řekl. HeroQ a Hulk nemá zatím cenu, když to má jen pár lidí.

18.9.2009 12:31:31

Descent
protože ho mám a AH nemám a nehrál jsem ho :) ... ale vážně to má tahle smysl?
Když se kouknu jsou tady argumenty:
- hlasuju protože to druhé neznám, nemám ...
- žádný argument

18.9.2009 12:50:49

chjo
Vám se člověk nezavděčí. Tak tahle aréna je poslední ať máte klid.

18.9.2009 12:52:06

sydo
Neházej flintu do žita! Já arénám rozhodně fandím! A komu se nelíbí, tak sem nemusí, ne?

18.9.2009 12:55:57

Descent
Nemám přílišné zkušenosti ani s jednou těchto her. Ale přeci jenom volím descenta. je to pro mě zajímavější svět. I já bych spíše volil hry, které jsou si podobné. Nápad s arenou se mi líbí a když tu budou srovnatelné hry bude dle mého soudu více porstoru pro diskuzi. Takže sydo v areně pokračuj a časem na šampiony mužeš posílat nové věci, které je budou chtít sesadit z postu např nej karetka. Bude to taková all stars sestava.

18.9.2009 13:00:30

to sydo
Taktéž souhlasím se Siaronem ... to je jako porovnávat tramvaj a traktor ... obojí to jezdí a začíná na "t" :-)

Mimochodem, nestačilo by pro porovnání těhle her jen pohled do top10?

18.9.2009 13:04:48

Můj názor
nebudu tu šířit flame nebo něco jen napíšu svůj názor. Aréna je dobrý nápad a to, že Arkham a Descent jsou odlišní nevadí. Podle mě jde o to jak psal Sydo, že tady ty hry nejvíce lidí vlastní. Ty hry vůbec nemusí být stejné. Jde o to, aby ty hry, které tu budou vlastnilo pokud možno co nejvíce lidí jinak to nemá cenu. Když se vezme hra kterou vlastní 20 hráču a hra kterou 5 hráču tak je to jasné. Když tu budou známé hry, tak se tu sejde více názorů. Když to budou hry které má pouze 5-10 lidí, tak to nebude žádná bitva, ale menší potyčka. A to, že někde vlastní jen jednu hru to je něco jiného. Holt tu není tolik členů, kteří by skupovali každou hru. Musíme se přizpůsobit našim podmínkám. Na BGG by taková diskuze vypadala jinak, ale to už by nikdo nezpočítal:)

18.9.2009 13:06:09

sydo
Ja nerekl ze arena je spatny napad :) no uvidime, treba se z descenta vyklube killer rabbit :)

18.9.2009 13:07:04

chcel som sa vykecat, ale nakoniec jednoducho->
AH

18.9.2009 13:30:18

Co to pojmout trochu jinak...
Obvykle tu byva problem, ze ne vsichni co hlasuji, vlastni ci (hraji) znaji obe hodnocene hry. Cili matematicky receno mnoziny jejich hracu jsou disjunktni :-)

Jak psal Merlin, zebricek her Top10 muze pomoci, ale ten zohlednuje pouze obecny pohled - tj. nejlepe hodnocene hry z hlediska vetsiho mnozstvi hracu.

Spise bych tuto Arenu pojal z jineho pohledu. Byt Sydem, nedaval bych na vyber 2 konkretni hry, ale zadal bych nekolik omezujicich podminek a kazdy hrac, ktery hraje (ma) hry z dane kategorie, by uvedl 2 (ale klidne i vic) her, serazenych dle sve oblibenosti.

Napr. mne napada:

a) AT, scifi tematika, moznost hry i vice nez 2 hracu: napr. Stracraft, TI3,...

b) AT, 2 světová válka napr. TOI, Memoir 44,

Tim se vyresi problem, ze nekdo z hlasujicich nekterou z her nezna, a bude hodnotit jen ty, ktere ma ozkousene.

Je fakt, ze pak bude vyhodnocovani ponekud obtiznejsi, ale zase bude k dispozici Top X pro konkretni kategorii/podkategorii(zanr), coz z hlavniho Top 10 na ZH videt neni.

18.9.2009 13:57:43

rbx

Laredo
Ale to je jiný formát, který klidně můžeš udělat Ty. Mě to tu přijde naprosto v pohode. Je to proste souboj a nemusím mít obe hry, abych mohl hlasovat. Naopak. Když tu vyhraje Arkham pomoci hlasu lidi, co mají jen jeho, tak je vidět, ze ač je Arkham složitá hra, tak je mezi lidmi více rozšířena a tedy oblíbenější, než Descent. Když to vezmes ad absurdum, tak nemusíš mít ani jednu z těch her doma, stačí ti zkušenosti z hraní.
Takže - toto není objektivni pomerovani sil a kvalit dvou her. Je to aréna, kam Sydo hodi dvě hry a fanoušci se tu mají poprat za svého miláčka :-) A jen na Sydovi, jake dvě hry sem hodi.

18.9.2009 14:12:33

all
Merlin - tím jsi mi v klidu řekl ať jdu z nějakou arénou do prčic, když máme top10, díky za konstruktivní kritiku :/

Frenzy, rbx - díky za podporu

Laredo - to co píšeš je zajímavé, ale je to něco úplně jiného. Můj koncept je takový jak píše rbx.

Pro všechny co chtějí porovnávat podobné hry - poradíte mi podobnou hru, kterou lze porovnat s Arkhamem? Já o žádné nevím.

Ještě jednou obhajoba Arkhamu a Descenta - dvě rozšířené AT hry, každá svým způsobem RPG, ale jinak pojatá. Jedna těží z atmosféry, druhá z taktiky a miniatur. Chtěl jsem zjistit, který přístup zdejším hráčům vyhovuje víc a proč, ne se dozvědět, že to celé dělám blbě. To, ž evždy budou hlasy od lidí co hráli jen jednu hru je logické, zas až takovou hráčskou základnu tu nemáme.

18.9.2009 14:21:57

Descent jsem nehral, takze je to tezke
verim ze Descent je vyborna hra, ale hral jsem Arkham, tak rikam Arkham Horror:-)

18.9.2009 14:39:27

Arkham
Ia ia Cthulhu fhtagn!

18.9.2009 14:41:07

Sydo
Nehlasuju, páč jsem se ani jedné ještě nedotkl. Budu se po celou dobu hlasování aspoň stydět...

Sydo: že bys to arénování vzdal tak brzo??? A já už se těšil na souboj Pexeso x Člověče nezlob se. :-D

Jo a v Transylvánii pozdravuj Drákulovy pravnuky. Tady máš na cestu aspoň jedno umělecké dílo (možná je to Vodňanský, možná někdo jiný, nevím...)
Nedaleko Horehroní
Drákula tam holky honí
Drákula je symbol hrůzy
Shání holky na transfůzi.

On má radši krev než whisky
Už si olizuje pysky.
Nežli whisky, má krev radši,
Písali to v dennej tlači!

18.9.2009 14:43:25

to Sydo
Tos napsal ty, ne já. Jak si to vyložíš, to už je tvoje věc. Já jen poukazoval na to, že porovnání těchto her lze lehce udělat podle žebříčků 10nej, kde Arkham dřepí v každé kategorii, kdežto Descent nikoli. Na rozdíl od Dominionu a Dobyvatelů z minulé arény.

A co se týče porovnávání Arkhamu, tak nejbližší hra je A Touch of Evil (prakticky dost slušná kopie, avšak se spoustou inovativních nápadů a výrazně odlišným prostředím).

18.9.2009 14:50:33

Vybíráme z Bazaru

Dungeon Petz (CZ) + Dark Alleys (EN)
Dungeon Petz (CZ) + Dark Alleys (EN)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas