Trollí Aréna 30 - Dobyvatelé Vesmíru vs. Warhammer: Invasion LCG

Třicátá trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští čtvrtek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Třicáté kolo je zde:

Dobyvatelé Vesmíru vs. Warhammer: Invasion LCG

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
7.10.2010 12:38:51

WHI
Sedi mi vic prostredim, ale DV jsou taky moc pekna hra...

7.10.2010 12:47:37

PJ

Dobyvatelé Vesmíru
Má nejoblíbenější karetka versus hra z prostředí Warhammeru, které nemám rád? Není co řešit.

7.10.2010 13:01:58

Warhammer Invasion
Tady není co řešit, Dobyvatelé jsem s radostí prodal a v životě to hrát nebudu. W:I jsem dal 10 z 10. Je to super hra, která má vše, co má správná karetní hra mít. Prostě Eric M. Lang.
To, že mám všechna dosud vydaná rozšíření k základu hovoří za vše.
p.s. ... a že arénu nevyhraje, nevadí, stejně je to nejlepší karetní hra co znám :-)

7.10.2010 13:06:06

Warhammer
I když není dokonalá, tak je to fajn karetka. Navíc pěkné prostředí.

7.10.2010 13:07:48

WHI
wtf... ??? cos to udělal ? tomiku? tady těžko říct. Ale asi warhammer... nicméně dobyvatele jsou moji oblíbení. Ale díky gosu pujdou asi trošku do ústraní

7.10.2010 13:09:32

Dobyvatelé Vesmíru
Tak.

7.10.2010 13:16:17

Dobyvatelé Vesmíru
Je to takový ten hlas "zvenčí" bez detailní znalosti, ale Warhammer není moje oblíbené prostředí, takže mu to v mých očích přitěžuje.

7.10.2010 13:33:19

Dobyvatelé vesmíru
protože jsem WHI nehrál a obecně mám raději vesmír než fantasy. Mě ani fantasy literatura a filmy nikdy nic moc neříkaly.

7.10.2010 13:35:31

Dobyvatelé vesmíru
Velmi pěkná hra, i když to většinou skončí v nejlepším, což mě trochu štve, protože bych chtěl ještě budovat dál :).
Warhammer neznám a ani nepoznám, protože je to lcg formát, což mě odrazuje.

7.10.2010 14:17:12

Warhammer invasion
absolutně bez debat. Preferuji strategický volný deckbuilding před náhodným přibíráním karet :)

7.10.2010 14:19:21

Joe

Dobyvatelé vesmíru
Jednoznačne. Zatiaľ som lepšiu kartovku nenašiel...

7.10.2010 14:26:04

Dobyvatelé Vesmíru
Sice si myslím, že tyto dvě hry jsou absolutně neporovnatelné, ale já preferuji RftG. Warhammer Invasion jsem hrál jednou (mám tuchu, že to bylo zrovna proti Beholderovi) a ač to byla pěkná hra, tak mě nějak extra nezaujala. A na "sběratelský" systém karetních her jsem od dob, kdy jsem hrával Magic, Doomtrooper, Guardians, Middle-Earth a Akta X, alergický, neboť jsem do toho narval tolik peněz, až to bolí.

7.10.2010 14:31:16

Dobyvatele vesmiru
Kvuli barve krabice:D a taky kvuli tomu, ze lepsi karetku jsem jeste nehral.

7.10.2010 14:44:12

Dobyvatelé vesmíru
Ačkoliv mám fantasy i sci-fi rád, moc nemusím svět WH. Navíc mi nesedí sběratelské karetky - extrémním případem jsou magicy, ale i u Call of Cthulhu toho vychází tolik, že to je nezvldatelné. Takže jednoznačně Dobyvatelé.

7.10.2010 14:47:47

Warhammer: Invasion
Jednoznačně, sice se u mě moc neohřál, ale to jen proto že nebylo s kým hrát. Jinak bezchybná hra a dodnes lituju že jsem ji musel prodat:(

7.10.2010 14:57:56

Warhammer: Invasion
Nekompromisně u mě vítězí. Skvělý volný deckbuilding a k tomu ve fantasy prostředí.

7.10.2010 15:18:43

Beholder
To tem RftG docela krivdis, ja sice taky preferuju WHI, nicmene RtfG povazuji ze velice dobrou hru, ktera dokaze vyrazne proverit schopnosti hracu. Samozrejme je to karetka a prvek nahody tam je, ale porad je to IMHO super hra...

7.10.2010 15:21:50

Dobyvatelé vesmíru
Srovnání těchto her je pro mě naprosto nepochopitelné. Mají společné akorát to, že jsou to karetní hry. Chápu tedy asi správně, že je to jenom o sympatiích k dvoum různým populárním hrám. Osobně volím DV, protože mají originální herní mechanismus a nejsou ve sběratelském formátu, což je ohromné plus. WHI má taky velmi zajímavý herní princip, ale karty, kterými by měl být realizován, nejsou dobře vybalancované a ani nějak zvlášť zajímavé. Buď jsou ultrasilné, nebo ultrakničemu a hlavně hra neumožňuje skoro žádná zajímavá comba. Největší mínus pro WHI je u mě to, že sice můžete hrát za 6 různých ras (+ neutrální), ale ten rozdíl se mezi nimi časem tak strašně smazává, že mě hra omrzela absencí znatelně odlišných strategií. Navíc jako ne-Warhammerista jsem nikdy neocenil přeplácanost většiny obrázků - je to už jenom krůček od stylu WoW, který je mi proti srsti už z principu. Není to špatná hra, ale není to šálek mé kávy. Naproti tomu DV je jednička už kvůli prostředí. Od mala mám načteno snad všechno od Asimova, Lema, Clarkea a jiných mistrů SF a proto ten svět vážně baštím. Jediné výtky se týkají zápletky, která až moc připomíná (ne-li kopíruje) jednu známou Hollywoodskou sérii o rebelech a Impériu a pak také přehršel mechanismů (se všemi rozšířeními), kdy člověk postupně ztratí povědomí kdo je, kam jde a jaký je vlastně smysl života/této hry.

7.10.2010 15:52:29

ach jo
Takže naposled - na zdejším webu není tolik her a už vůbec ne lidí, kteří j ehráli, pro to, aby šlo udělat nějaké fundované porovnání. A jelikož už ty dobře párovatelné hry docházejí, dělám Arény podle nálady. Pokaždé se ale najde někdo, kdo má potřebu říci, že ty hry nejdou srovnávat.

Takže pro tyto rýpaly naposled: pokud dle vašeho názoru nejdou hry v aréně dost dobře porovnat, nikdo vás nenutí hlasovat. Jen si podobné komentáře nechte pro sebe, už jich mám s prominutím plné zuby a nejsem na ně zvědav. Howgh.

7.10.2010 15:59:35

Dobyvatelé vesmíru
Znám pouze DV a hraji je rád, tak je tedy volím :=).

7.10.2010 16:01:35

dobyvatele vesmiru
nehral sem ani jedno ale sberatelsky format WH:I mi nesedi

7.10.2010 16:02:56

sydo
Nechť velký Manitou odpustí bílým kůžím. Asi vážně nebylo nutné opakovat moudra s nulovou sdělovací hodnotou. Sypu si popel svých předků na hlavu a ústa dezinfikuji ohnivou vodou.

Ale pamatuješ, jak jsem říkal, že tě zabiju až jako posledního?
...Lhal jsem! :)

7.10.2010 16:10:47

Havelock
:) Sakra, to mi připomíná, že mi mé spolubydlící včera dopily ohnivou vodu :(

Já to nemyslel zle, ale uznej, že by mohlo být i hůř, třeba jsem mohl dát Gulo Gulo vs. Axis & Allies :) Nicméně i tak jsi tu zatím dal nejpodrobnější analýzu obou her - a pak že to nejde ;).

7.10.2010 16:18:40

WHI
Nic proti dobyvatelum, ale WHI mam, dobyvatele ne, takze je neznam :)

7.10.2010 16:57:59

aneken
já bych RftG přirovnal k takové draft variantě s tím, že se draftuje ze společného balíku, tohle mi fakt nesedí. Já musím mít pocit, že nějakým způsobem ovlivňuji stavbu svého balíku a hra mě nevystavuje situacím: "hrej s tím co jsi dostal" :)

Havelock: budu se opakovat, ale tvoje kritika již není aktuální a není na místě. Warhammer je od corruption cyklu už trochu dále a jsou tam hezky vidět různé odlišnosti ras. Ku příkladu Dark elfové už mají hezké discardovací mlýny a jejich nechutná specialita je dávání -HP, ovládání cizích jednotek aj. High Elfové mají léčící balíky a nebo nově parádní indirect damage balíky. Lidé to jsou takový ten klasický modrý kontrol s nějakým tím bijcem, kterého popřípadě ještě nečím napumpují (shrine to tall) (s tím, že counterspelly přenechali elfům :) ), kterým posílají jednotky jinam, vracejí do ruky, zakazují bránit a útočit, splachují a nebo přesunují jednotky v zónách (ale to už bylo od začátku) Trpaslíci mají silné bijce, dovedou se hezky "zakopat" (developmenty), taky už můžou pomalu využívat Traity (Slayers deck) apod. Kombit se dá taky hezky. Takže neber to jako buzeraci, ale chtěl bych tě upozornit, že W:I se od té doby co už jej nehraješ výrazně posunul a vypadá to, že se bude posouvat i nadále, takže tvoje kritika je už dost out a pasé ;)

Btw na grafiku může mít člověk individuální subjektivní názor to beru, ale do Warcraftu (který nemusím, právě z důvodu grafiky a pro mě nezajimavého fantasy) má tato grafika pěkně daleko

7.10.2010 17:05:48

Vybíráme z Bazaru

Memoir '44: Air Pack
Memoir '44: Air Pack
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas