Sólo hra do 30 min s příběhem

Hledám solo hru na 20-30, která vyšla česky. Ty, co jsem našel, jsou spíš na počítání bodů a moc mě nebaví zkoušet, kolik nejvíc bodů nahraji.

Raději bych tedy něco zajímavějšího, třeba hru s kampaní, nějakým příběhem. Může to být i jednodušší hra s podílem náhody. Klidně i nějaké RPG, ale ty jsem našel spíš na delší hraní (takže jedině něco, co se dá rychle složit a rozbalit?).

Z toho, co jsem našel, mě zaujalo #Nebe v plamenech a připravovaná Vítejte na měsíci.

Díky za všechny tipy.

29.8.2022 13:24:55

Mě napadá na první dobrou D-day dice :)

 

small man Tonda

29.8.2022 14:04:44

@Tonsii Nevěděl jsem, že D-day dice vyšlo česky…

29.8.2022 14:13:15

#Malé velké zombie 

29.8.2022 14:24:44

Robinson Crusoe: Dobrodruzstvi na prokletem ostrove, ked sa to naucis hrat, das kazdy scenar za cca 40 minut

29.8.2022 14:58:28

@ondaR_OL nevyšlo, já jsem pozapomněl, že se ptá na hru s češtinou. Ale angličtina není tam těžká.

small man Tonda

29.8.2022 15:16:45

Příběhovka do 30 minut? A případně RPG? Mi přijde, že si to odporuje.

Ale to Nebe v plamenech jsem dával za 30-50 minut.

29.8.2022 16:36:15

#Blitzkrieg! 

29.8.2022 16:36:33

@Duirin naprosto souhlasím. Tam opravdu maximálně tak ty #Malé velké zombie, jak bylo zmíněno dole. RPG trochu ano, příběh taky dejme tomu s přivřeným okem… Jen to není moc dobrá hra :)

@knezi Zadání: herní doba 20-30 min, rychle sklidit a vybalit (ne, Robinson opravdu ne), aby bylo v CZ a RPG? Sorry, ale budeš muset minimálně v jednom bodě ubrat

29.8.2022 17:04:21

Není česky, jinak by splňovala - #Lost Expedition, The , mně se jako solo osvědčila 

29.8.2022 18:39:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky všem za tipy.

@ondaR_OL chápu, nic jsem nenašel, tak jsem se zkusil zeptat. :) Pro mě je naprostá nutnost těch 30, maximálně teda 40 minut, s angličtinou se smířím.

Co se týče toho RPG, prostě hry typu palm island mě sice přijdou zajímavé, ale nebaví. Nemusí to být nutně RPG, ale něco s větší variabilitou, několik propojených her, … Kampaň v nebe v plamenech jsem ještě nehrál, ale vypadá zajímavě, jsou tam asi dvě postavy, nějaký příběh.

@jirkau jak dlouhá je ta expedice? Na ZH je uvedeno 90 minut, na BGG 30-50.

29.8.2022 19:28:02

Ještě tak #Zakázaná poušť - tam je sice taky několik postav, ale do RPG to má daleko a o propojených hrách se taky mluvit nedá. Příběh to trochu generuje (i když dokola ten samý).

Podle mě tohle nejlíp splní ti zombíci, máš tam několik možností úkolů z kterých si volíš nebo losuješ mix toho, co musíš splnit a myslím že na BGG je návod jak z toho udělat i malou kampaň spočívající v tom, že ty úkol specificky seřadíš.

Je to spíš oddechovka, ale do půl hodiny nic strategicky hlubokého - a přitom aby to nebylo euro - podle mě nemůžeš moc čekat.

Časově by se vešli ještě #Hrdinové bez záruky , ale jinak jsou zcela mimo tvoje zadání - dá se to hrát sólo jako adrenalinová postřehovka, taková rozcvička pozornosti a rychlé reakce. Trochu sofistikovanější verze je #Space Alert, který snad prý jde hrát taky sólo - ale neumím si to představit.

29.8.2022 20:46:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@knezi ta expedice je cca na 30-40 minut, těch 90 je nějaká haluz. Díval jsem se teď na krabici a tam je rozmezí 30-50, na rozšíření to samé. Když hrajeme ve dvou tak si to vezme o něco víc času, tam je to občas kolem hodiny

29.8.2022 20:56:43

Hrdinové bez záruky hrát sólo? To musí být pěkná nuda.

@knezi Tak když chceš nějaký zážitek a příběh, tak to té hře (a hlavně sobě) dopřej a dej jí  (sobě) víc času, ať si můžeš i nějakou hru s dobrým příběhem vybrat.

Nebo, pokud bys měl možnost mít tu hru někde “trvale” rozloženou, tak mi jsme s manželkou takhle hráli #Tainted Grail: Pád Avalonu (a letos vyšla i další rozšíření). Tam pak můžeš odehrát třeba 30 minut a další den znovu apod. Za nějakých cca 80 dnů (+-20) dáš celou kampaň :-) Akorát my to nehráli po 30 minutách, ale asi po 2-3 hodinách.

29.8.2022 21:27:13

Co tak sérii Dobrodružné výpravy (od Albi)? Je to spíš takový karetní gamebook, ale každý má 5 různých zakončení, a příběhově (i graficky) jsou velice hezké. Herní doba oficiálně 45min., znovuhratelnost po dohrání tam ale asi pak už není žádná, přesto doporučuji. Lze hrát i ve více lidech, ale ideálně teda sólo…

* * * * *
Board games klub, Trenčín

29.8.2022 21:49:54

Ještě jsem si vzpomněla na PnP (ani jednu jsem nehrála): 

#Gloomholdin' - jde dohledat ke stažení, graficky odnož Gloomhavenu, což zní slibně, jazykově asi nezávislá, ale musel by se člověk poprat s poměrně dlouhými bohužel dosud nepřeloženými pravidly 

#Unbroken - v diskuzi lze dohledat odkaz na přeloženou verzi 

#One Deck Dungeon - něco pro kostkaře, ČJ verze ke stažení

29.8.2022 22:45:03

A co zkusit primo nejaky gamebook? Serie Lone Wolf ma 32 dilu, z toho 17 v cestine a preklad dalsich je v planu, to cloveku vydrzi dost dlouho…

29.8.2022 22:48:22

@TeCZko jasný, GB jsou super, i když teda mám oblíbené jiné série než Lone Wolf.

@zacinajici Ty PnP vypadají dobře, vyzkouším. Jinak asi vyhrávají zombíci. 

@vulcano výpravu jsem neznal, díky.

@Duirin někdy si to určitě dopřeji, ale teď to nejde. :)

30.8.2022 09:15:55

Když už tu padlo #Lost Expedition, The,  tak zmíním #Judge Dredd: The Cursed Earth na stejném principu. 

2.9.2022 09:50:14

To mi hneď na prvú napadol #Unbroken - survival v podzemí, ale či tento nešťastný kicksterter ľahko zoženieš, netuším. Ale to je fakt mini rpg s príbehom na 30 - 45 minút. Gro hry sú karty stretnutia s krátkymi textami, kde si vylepšuješ štatistiky a získavaš zdroje a meníš ich a počas hry 4x bojuješ s príšerou a po každom súboji je akoby mini-lvl-up v podobe nových schopností, ak príšeru porazíš a nielen podplatíš. Téma je ohraná ale mechaniky z toho robia peknú a zábavnú krátku hru. 

 

#Nebe v plamenech mám tiež, ale to ja do 30 minút s mojím AP syndrómom nedávam. Ale určite dostupnejšie ako Unbroken, ktorý je len v bazári a kampaň to má podarenú. 

4.9.2022 00:36:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud tedy nevadí ta angličtina, tak by mohlo splňovat požadavky #Hero Realms s kampaní #Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign Deck a Lost Village.

 

 

 

 

4.9.2022 06:49:01

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Londýn
Jízdenky, prosím!: Londýn
Akt. cena: 343 Kč
Končí za: 19 hodin

Offcanvas