prelepky

Chcel by som sa spýtať ako sa tie prelepky používajú(či sa bachne lepidlo na kartičku a prilepi, alebo... neviem) a aké s tým máte skúsenosti, prípadne ěste som sa tu dočítal niečo o niakom laminátovaní.
Totižto objednal som si moju prvú AT hru (WK) a i keď tam tej angličtiny neni veľa, ale lepšie by sa v tom orientovalo a taktiež mám pár spoluhráčov neangličtinárov...
Za všetky odpovede ďakujem :D.
21.7.2010 21:28:24

já a polepky
Tak já si kupuji A4 samolepící papíry, na které tisknu. Velice jednoduché a jedna A4 stojí u nás 5,-Kč. Dále už jen po vytištění vystříhneš co potřebuješ a dále použiješ jako samolepku.

21.7.2010 21:51:19

to Jodik
Projdi si zdejší fórum "Koutek kutilů", tam v několika příspěvcích najdeš vše.

21.7.2010 21:56:15

to kren
Jaj uz som si to kukol aj ansiel info a zistil som ze tie samolpeky budu najlepsie.
Dik.

21.7.2010 22:16:37

přelepky
Na přelepkách je jeden problém - zničíš tím originální kartičku. Osobně se kloním spíš k tomu, pořídit obaly na karty, do obalu zasunout původní kartu a před ni dát přelepku.

22.7.2010 12:25:58

různé způsoby lokalizace
Mě se zase nelíbí kartu do něčeho balit. Takže bych Jodikovi, jako nezkušenému poradil výběr ze všech třech možností o kterých se tady na fórech dlouhodobě diskutuje:

1) Karta v obalu s vloženým papírkem s textem
---------------------------------------------
- výhody
relativně levné řešení, nezničí se originál karta
- nevýhody
karta už není karta ale pytlík s kartou

2) Přelepka
-----------
- výhody
nejlevnější řešení, karta zůstává kartou
- nevýhody
zničí se originální karta (i když zničí se je relativní pojem a spíš bych řekl znehodnotí se originální text)

3) Výroba vlastní lokalizované karty (preferuju já)
------------------------------------
- výhody
originál karta zůstane nedotčena, kdykoliv lze převyrobit opravnou nebo zničenou kartu, karty jsou prakticky nezničitelné (pokud se použije laminace)
- nevýhody
pokud se karta vyrábí na fototiskárně, nebo se nechá vyrobit, tak je to nejdražší řešení vůbec

22.7.2010 13:34:48

to kren
Konečne v tom už mám úplne jasno. Dik.
No skúsim to s tými prelepkami lebo tú 1) si viem predstavit a mas pravdu podla mna by to tiež vyzeralo ako nijaké pytlíky :D a 3) je moc drahá, možno niekedy nabudúce...

22.7.2010 16:26:25

rbx

jodik
jeste jedna vec... pokud pouzijes synteticke samolepici papiry, tedy ze to neni papir, ale jakysi druh PVC, tak to jde i po roce z te karty v pohode odlepit. Mozna, ze to nebude jako nove, ale ze bys tim tu kartu uplne znicil, to ne. Neni to tedy prilis na to, ze by sis po roce rekl, ze tu hru zacnes hrat v originalnim jazyce, protoze to bude videt, ale je to spis ze sloupnes prelepku a misto ni das treba novou, protoze se ti ta stara osoupala. Priklada takovychto papiru je treba zde:
http://www.rayfilm.cz/cs/produkty-sluzby/etikety/synthetic-etikety/

22.7.2010 16:33:48

jodik
jen bych podotknul, že pokud jsem si dobře všimnul tak výrazy "zapytlíkované karty" "karty v pytlíku" jsou zde na ZH čistě "křenovské" výrazy (nic ve zlém křene, neuraz se prosím ;) ). Karty v obalech jsou naprosto běžné v karetních hrách typu Magic a co se začly prodávat obaly na míru karet snad do všech deskovek od firmy FFG (ale i jiných firem), tak je to naprosto běžně viditelný jev, mít obalené karty ;). Já sice obaluji, jen hry, ve kterých mám česky vytisklé karty a ještě karty do Warhammer: Invasion, protože jinak bych se asi nedoplatil, ale plánuji obalit ještě karty do Cosmic Encounter (tam karty celkem dost kolují mezi hráči a šoupou se po stole). Jinak hry, které nehraji často nebo v nich karty v drtivé většině leží na stole neobaluji.

Laminování mi přijde fest drahé, protože se musí tisknout i ruby karet, které jsou někdy pěkně výživné na barvu a navíc mi obalená karta v obalu na míru přijde pořád více jako karta než zalaminovaná vytisklá kopie. A přelepku bych na originál kartu v životě nenalepil.

Jedině kdy jsem schopen uznat výraz zapytlíkovaná karta je karta v obyčejném economy obalu, zatavená ze všech stran :).

Tak to byl jen takový názor do "pranice", nic osobního ;)

22.7.2010 16:38:43

...
ještě neobaluji hry ve kterých je obrovská spousta karet (Dominion) a hry ve kterých je to spíše ke škodě (Ad Astra).

22.7.2010 16:41:59

Vybíráme z Bazaru

Fighters of the Pacific
Fighters of the Pacific
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas