Postapokalyptické hry?

Přemýšlel jsem, jaká všechna témata už byla ve hrách použita a tohle je snad jediné, u kterého mě nenapadl ani jeden zástupce, přitom je to téma mému srdci blízké.

Nevítě někdo o něčem, co by herním obsahem řešilo svět po katastrofě? Když uvedu příklad, na PC toto téma rozvádějí Fallout, STALKER, Metro 2033... (zajímavé, samé střílečky)

Hry typu Pandemic, Warhammer 40k, Doomtrooper, hry typu "sci-fi" nebo milion her na variace "zombíci" a nepovažuji za postapokalypsu. :)
20.4.2010 10:05:54

Dansemacabre
... také jsem si pokládal podobnou otázku, ale vypadá to, že žádná postapokalyptická hra neexistuje, respektive zřejmě neexistuje kvalitní postapokalyptická hra. Což je škoda.

20.4.2010 10:09:53

postapo
Tohle dělá parta lidí z F:AT, vypadá to skvěle a doufám, že to vyjde:

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/63047/scorched-earth

20.4.2010 10:16:23

Scorched Earth
"accidentally nuke the world":D:D:D Jak se asi toto muze stat?:)

20.4.2010 10:33:19

Ne tak docela deskovka
...Fallout PnP, tedy přímo papírová verze Falloutu. Když jsem kdysi dělal gamemastera (herní označení pro PJ), vlastně jsem z toho deskovku - a docela komplexní - udělal tím, že jsem hráčům kreslil hexové mapy oblastí, ve kterých se mohli pohybovat :D

20.4.2010 10:35:56

A jen tak btw.
Jakožto letitého fanouška Falloutu mě uráží v souvislosti s ním říct, že je to střílečka :P To možná platí o trojce, ale jednička a dvojka byly nelepší RPG hry svého času, F:Tactics pak vcelku zdařilá variace na taktiku á la Jagged Alliance.

Myslím, že post-apokalyptická (nebo téměř) je hra Dust od FFG. Dost mi to připomíná Risk, nikdy jsem se o ní nezajímal, protože mě nijak nezaujala, takže nic moc o ní nevím.

20.4.2010 10:39:43

Borghal Rantipole
Fallout jsem za střílečku označil čistě pro jednoduchost. Jasně, je to RPG a střílet tam vlastně vůbec nemusíš, ovšem fakt, že 50% času někoho likviduješ, mi nikdo nevymluví, ať je ta hra sebelepší (a že je fakt dobrá). :)

Jak Scorched-Earth, tak Dust jsou spíš sci-fi, alespoň mi to tak připadá.

Filosofická otázka: co by taková post-apo hra měla obsahovat? Bylo by to RPG typu Runebound - "zajdi, zabij, přines a během toho se snaž nenadýchat spadu" nebo spíš nějaká nukleární Agricola s radioaktivní mrkví a dvojhlavými kravičkami? Nebo spíš poziční války á la Runebound, jen místo run by byly studny s vodou a místo ohromných armád orvané skupinky santusáků? :) A vůbec, proč pořád radiace? Bude se bojovat o hlínu jako ve Vodním světě :)
Sakra, až jsem dostal chuť něco vymyslet...

20.4.2010 11:38:56

Postapokalypsa
Zdařilá hra s postapokaliptyckého prostředí je Neuroshima Hex, byť hra trošku připomíná abstraktní hry, mám ji rád kvůli zpracování a prostředí.

20.4.2010 12:15:35

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas