Párty hra do batohu (černý humor, záškodnictví, škodolibost)

Ahoj, s partou kamarádu pořádáme min. 2x do roka pochody různě po horách s tím, že se vždy na noc ubytujeme někde na chatách po cestě… 

Chtěl bych nějakou hru dle nadpisu, co nezabere moc místa a je ideál i pro nehráče (tzn žádná dlouhá pravidla), ideální k pivu a je u toho sranda, nic vážného, tzn nějaké záškodnictví, blafování/přemlouvání atp. Počet hráčů bývá většinou 4-8

Máme Komu Zvoní tramvaj, ta bandu docela bavila, ale asi ji pošlu dál, protože už jsme ji hráli na dvou akcích a začíná být trošku ohraná :)

Ještě bavilo ve vlaku i Vzhůru do podzemí

 

5.12.2022 17:23:35

HNS

Určitě #Citadela, tam je blafování i záškodničení požehnaně, je to skladné (balíček karet a jeden pytlíček žetonů) a pravidla jsou na 10 minut. Max. pro 7 hráčů.

#Munchkin je taky hra “náš záškodník, náš pán,” která je kromě jedné klasické kostky čistě karetní - akorát samotná hra má trošku větší krabici, tak by se hodil vlastní obalový materiál. Počet hráčů je virtuálně neomezený.

Exploding Kittens je taky super, malá krabička, čistě karetka a pravidla na 10 minut. V případě nejistoty na cizojazyčných polích existuje i kompletně přeložená do češtiny s názvem #Výbušná koťátka. V základní hře jde však hrát pouze v max. 5 hráčích.

Napadá mě ještě #Sabotér, jak název napovídá, záškodničení je na prvním místě, nicméně zde je to spíš týmový projekt, tj. sabotéři vs. zlatokopové. Opět hra čistě karetní, nicméně je potřeba trochu větší prostor pro hraní, vzhledem k herní mechanice skládání karet vedle sebe. Zde je maximum hráčů až 10, avšak minimum jsou alepsoň tři.

V poslední řadě jsem si vzpomněl ještě na #Hobiti, taky skromná krabička a komponenty pouze karty, míra záškodničení dostatečná ve formě kradení karet (bodů) + kombinace s klasickou přebíjenou. Tohle je ale jen takový volitelný tip, hra nejlépe vyniká ve větším množství hráčů a ne každému musí sednout. Počet hráčů je 3-8.

5.12.2022 17:51:53

#Vlkodlaci za úplňku skryté role, které se v průběhu partie mění a na vás je přesvědčit, že vy 💯% nejste vlkodlak, ale to váš soused po levici, i když vlastně někdy nemáte tušení, kým opravdu jste.

5.12.2022 18:20:59

my sme nosievali #Střelené kachny - obrazky su dostatocne infantilne a strielanie kaciciek mierne zakerne. max pre 6 (hrali sme aj v plnom pocte, ked sme na horskej chate v trojici stretli dalsiu trojicu, ktora vybalila rovnaku hru a snazila sa ju pochopit z pravidiel. tak sme ich pozvali k nasmu stolu)

a trosku na rozmyslanie #6 bere! aj ked tam je to skodenie obcas nahodne

5.12.2022 19:11:26

Mrkni na  #Výbušná koťátka: Párty karty, tvoje zadani hra splnuje a navic je tato party verze az pro 10 hracu.

5.12.2022 19:28:52

Skús sa pozrieť  na #Star Wars: Jabbův palác   , #Citadela 

5.12.2022 21:53:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zaily - z těch již jmenovaných se podepisuju pod #Star Wars: Jabbův palác (naprosto parádní a jednoduché), #Výbušná koťátka či variantu #Výbušní mimoni pokud nemáte rádi kočky stejně jako já. i #Munchkin s nějakým tím rozšířením je fajn.

Za sebe přidávám
- #Joking Hazard chce to nějaké drsnější rozšiřko a po chvilce se taky ohraje, ale jinak kvalitní - za mě lepší než #Komu zvoní tramvaj nebo #Cards Against Humanity
- #Time's up! či jakákoli variace, sice tady odpadá to škození, ale se správnou partou (ideálně aspoň trošku s nějakým všeobecným/kulturním přehledem) výborná zábava
- #Duna: Zrada parádní variace na známé #Městečko Palermo (zanedlouho se na ZH objeví recenze)

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

6.12.2022 00:57:44

díky za tipy, klidně beru i nějaké další, když pomineme téma škození, ale aby tam stále byla taková ta zábavná složka hry, kdy se nad výsledkem toho co hráči řekli/odhalili pak všichni pořádně zasmějí, to je asi nejdůležitější.. Něco ve stylu, proč si proboha napsal/řekl tohle/ dyť tys ukazoval kachnu a ne prezidenta :D

Osobně se mi docela líbí Joking hazard a Time's up, to by mohlo být ono.

Munchkina znám, stejně tak Koťátka i Milostný dopis, ale ty mi nepřijdou až tak zábavné jako spíš víc o taktice a přemýšlení.

 

7.12.2022 18:47:17 | Upraveno autorem (porovnej)

neprekonateľná klasika #6 bere!, kľudne v niektorej variante s rozšírením

7.12.2022 20:07:46

#Lotři: Rigor Mortis , #Rodinný podnik (asi nesehnatelné?)

7.12.2022 20:25:11

Za mě aktuální hit i pro nehráče #Top 10 , pártyovka, vlastně ani není potřebo vozit celou krabičku. Zábavné (a černé) to bude takové, jaké si to uděláte, ale u nás jsme smíchem i brečeli ;-)

7.12.2022 21:38:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Pod Joking hazard se podepisuju. Pokud máš rád černý, sprostý, nekorektní (a další podobná přirovnání) humor, nenajdeš lepší hru. Ty obrázky tomu dávají oproti kartám proti lidskosti úplně nový rozměr. :D :D

8.12.2022 09:13:55

Koukni na #Trosečníci 

12.12.2022 10:37:29

No tak od tvůrců tramvaje je Joking Hazard co je myslím mnohem lepší, vtipnější a i rychlejší hra určitě přístupná pro nehráče.

Jen se tam tvoří minipříběhy ze tří kartiček. A protože je tam jedna každá kartička úchylnější než ta předchozí, tak to často stojí za to :-D

20.1.2023 12:43:24

Můj top tip, který je tip ťop: #Mascarade a #V pasti a #Superšpión Tečka

20.1.2023 13:14:16

Pro 4 lidi #Safari Bar , #Citadela pro 7. #Krycí jména  pokud se to líp zabalí než do původní krabice a jste konzistentní skupina (jako z jedné VŠ a tak), jako jediný nechemik se skupinou z VŠCHT to stojí za ho… Naši kluci mají rádi #Sabotér a #Bang! 

20.1.2023 16:55:34

Díky za tipy, zatím jsem zkusil vzít Top10 podle ohlasů, další se uvidí když nesplní očekávání :)

22.1.2023 17:26:25

#Milostný dopis a #Coup: Noční klub 

no a kooperativní štychovka s 50 misema #Odysea: Společně k deváté planetě 

Hezké vejletování :)

22.1.2023 17:52:53

#Švábí salát 

#Krvavý trůn 

22.1.2023 23:55:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Z toho co tady ještě nepadlo, tak za sebe můžu doporučit hry #Karty mrtvého muže, #Virus! nebo #KABO. Všechno malé karetky odehrané v nižších desítkách minut, dostatečně interaktivní, protože bez škodění soupeřům nemáte šanci vyhrát. Jsou to takové hry, které neskončí u jedné partie a dají se hrát s kýmkoliv. 

2.2.2023 13:57:12

Vybíráme z Bazaru

Fantastate
Fantastate
Akt. cena: 0 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas