Nemohu se rozhodnout

Zdravím hráče. Jsem čerství nadšenec a hráč společenských her. Nedávno jsem si koupil Carcassonne a ihned poté skoro všechny rozšíření poté Agricolu a následně Citadelu. No ale k tématu miluji fantasy světy a stále se nemohu rozhodnout kterou hru si vybrat četl jsem plno různých for recenzí ale stále nevím pro co se rozhodnout a to mezi
Battlelore a nebo War of the Ring.

Potřeboval bych od Vás hráču co s tím mají nějaké zkušenosti poradit co je lepší v čem je co lepší. Mám hrozně rád hry které zabírají hodně místa a je tam plno postaviček. Hru budu taky hrát většinou ve dvou. Děkuji za pomoc.
16.3.2009 14:41:29

no
Já osobně mám war of the ring (jsem milovník Tolkiena) ale nyní se chystám i na Bettlelore. Obě to jsou moc dobré hry. WoR zahraješ jednou za večer, Bettlelore vícekrát.

16.3.2009 15:30:07

+ -
Potřeboval bych nějake pluska a minuska

16.3.2009 15:45:36

Brave
Je to o tom, jestli chces strategickou nebo taktickou hru. WoR je strategicka, nejlip ve vic lidech a pri vice casu. Battlelore je takticka rychlovka, mas to za hodinku zahrany. +- ti dat nemuzu, vybral sis dve nesrovnatelny hry;) Ale pro dva bych volil spis BL...

16.3.2009 15:51:45

rbx

zalezi ti na pribehu?
Pokud ano, tak WoR. Pokud chces jen historicko-fantasy rubanici, tak BL.

16.3.2009 16:03:01

ALL:
Toto už jsou lepší příspěvky. Zatím tedy asi volím Battlelore možná to bude lepší volba. Na příběhu mi sice záleží ale myslím že BL pro začátek bude lepší časem možná WoR.

Pokuď by mi to chtěl ještě někdo rozmluvit můžete rád si nechám poradit.

16.3.2009 16:18:55

Určitě BL
Rozhodně jdi pro začátek do Battlelore ... je rychlejší a nabízí větší volnost a víc možností (s rozšířeními). Kdežto WOTR je pořád "stejnej" - nemyšleno však nijak zle (stejná mapa, stejné cíle). Nicméně obojí jsou luxusní hry.

16.3.2009 16:22:02

to aneke
wotr ve vice lidech? jsses si jistej? ja bych to teda jinak nez ve 2 nehral.

16.3.2009 16:25:14

rbx

braveheart
Take jsem to koupil v tomto poradi. Battlelore je mooc hezka hra, ale nejak me prilis neuspokojila. Podotykam, ze jsme to hrali bez fantasy prvku, ciste jako historickou zalezitost. Treba by to s nimi bylo jine. WoR jsemm sice nehral, ale koupil jsem to prave na doporuceni zdejsi komunity jako hru pro dva hrace. A kdyz jsem procital pravidla, tak si myslim, ze jsem chybu neudelal. Okamzite jsem dostal chut si znovu dat celou trilogii.:-)

16.3.2009 16:25:43

ALL:
Ty jo jsem s toho teďka mimo nejraději bych si koupil obě ale není to zrovna levná záležitost. A opravdu stále nevím. Co s toho. Musí to jít nějak srovnat co je lepší.

16.3.2009 16:33:28

Paladin
No proc ne ve ctyrech;) Me to tak prijde dobry.

16.3.2009 16:43:12

wor ve 4
nikdy jsem tu hru neviděl, ale pro zajímavost: co ti jednotliví 4 hráči dělaj? to je pak kooperativně? (kdo hraje za co).

16.3.2009 16:44:39

Brave
Fakt moc ne, vybral sis dve dost rozdilny veci. Rozhodoval bych se na ose taktika X strategie, hraci doba, pripadne tobe blizsi tema. A fakt, ze v BL utopis vic penez, protoze nakupovani rozsireni neodolas:)

16.3.2009 16:44:54

aneken
No právě na hrací době mi moc nezáleží. Bližší téma je právě ten Tolkien za to ale mám strach že WotR bude pro dva hráče nudný. Chtěl bych se ještě zeptat WotR jaké má kouzlo. V čem je ta hra vyjímečná ? A v čem je vyjímečny BL. Teďka se zase nakláním spíše k WotR.

16.3.2009 16:50:38

Petr
Jeden Gondor+elfy, druhej Rohan+trpajzle, jeden Saurona (Witch-King), druhej Sarumana a dalsi odpadliky. Mas tam omezeni, kdo muze co delat... A hraje se to jako tymovka:)

16.3.2009 16:50:44

Brave
Neee, pro dva neni nudnej, ona ho vetsina lidi stejne vzdycky ve dvou hrat bude. Ted jsem se dival na BGG a vetsina to dokonce jako hru pro dva doporucuje (asi jsem vyjimka, kdyz radsi hraju ve vic:)). ++ je tolkienovsky prostredi, zpracovani a to, ze se to dobre hraje. BL ma ++ zpracovani, + rozsiritelnost o spoustu dalsich expanzi (na druhou stranu -, stoji to prachy - ale mit je nemusis;))´, + hraci dobu (najdes si na nej cas vzdy) a + herni system - ten se mi libi od dob Battle Cry, ze kteryho to vzniklo...

16.3.2009 16:54:35

herní systém BL
ten si doporučuju nejdřív někde vyzkoušet. ať už přímo v BL, nebo Memoiru 44, C&C Ancients nebo v tom BattleCry. Ne každýmu úplně sedne ;)

16.3.2009 16:58:48

Kterou?
Jak tady bylo řečeno,vybrané máš dvě hry a obě super.Moje jasné jedničky.Takže kterou?
1.Nevadí ti(nebo tvému protějšku) hra dlouhá 2-4 hod.Kup WoR. Hraješ pořád stejný scénář(buď za společenstvo nebo za stín).Ale opravdu baví, perfektní atmosféra a vše co znáš s filmu.
2.Máš radši kratší hru ze středověku s trochou magie?Kup Battlelore.Různé scénáře rovněž hodně figurek a také skvělá atmosféra.Je fakt,že je tady dost rozšíření a jak tě hra chytne ,tak je stejně koupíš(alespoň některé).Takže nápor na kapsu.Ale WoR má také rozšíření,takže opět peníze.
Asi jsem ti moc neporadil.Osobně bych šel do BL(pokud večer prohraji,mám možnost ještě ten den na odvetu),ale stejně dřív nebo později si koupíš obě.
PS:A nezapomeň na barvení vojáčku.Na mapě vypadají fakt super.

16.3.2009 17:12:30

wotr ve 4
jsem parkrat hral (zlomek her co ve 2) a prijde me ze je to na tu dvouhru v podstate nesroubovane. WOTR je primarne hra pro 2 a ve 4 to hrat jde, ale neni to ono .. kdyz uz ve 4ech, tak hrat ve dvou za jednoho. Co me vadi je, ze kdyz se to rozdeli v tymu na narody podle pravidel, tak se deli pri hre i kostky a v podstate se hra hrozne rozmelni .. nejde udelat zadna poradna prekvapiva strategie, protoze kazda strana odehrava presne polovinu kostek, takze vsechny narody dostavaji svuj rovnomerny pridel ... nevim jak to popsat ... proste kdyz chci v jednom krvavem kole dobyt se sarumanem pul rohanu, tak proste nemuzu, protoze mam jen polovinu akci, stezi tak na jeden presun a jeden utok. Samozrejme to muze byt pro nekoho plus ze se neco deje rovnomerne po celem planu, ale me to pak ubira na dynamicnosti hry

16.3.2009 17:12:46

rozhodnuto
Takže jsem se rozhodl myslím že si vyberu Battlelore. Vám všem moc děkuji za rady a za pomoc.

17.3.2009 09:17:40

Nemohu se rozhodnout
Prosím, aby jste mi pomohli vybrat stolní hru, kterou si rozbalím pod stromkem (24. prosince). Připadá mi celkem "blbé" založit novou diskuzi jen, aby jste mi poradily jakou hru si mám pořídít, už aj tak je jich stejně dost, tak to dávám sem......
Rozhoduji se mezi WoW:tbg, WoW:Ag, Warcraft+expanze, Battlelore, Descent+road to legends nebo Dungeon Lords.
Chci aby jste mi prosím řekli která hra by se mi líbila nejvíce když:
-se u stolních her sejdeme max.4 většinou 2-3.
-herní doba by se max. měla pohybovat kolem 3 hodin s bídou 4.
-anglické texty(pokud jsou, pokud ne tím líp) by neměly být moc složité, "asi na úrovni WoW:tcg"to překládám v pohodě :D
-já a všichni moji spoluhráči jsme vášnivými hráči PC WoW, někteří i Warcraftu
-chci aby hra obsahovala jak náhodu tak i taktiku (50-50), tento bod berte méně důležitý než ostatní
-většina mých spoluhráčů hrají DrD a proto bych časem dokoupil k Descentu Road to Legends(jen díky tomuto rozšíření jsem začal o Descentu uvažovat)

Předem dík za odpověď. :-)

30.11.2009 16:37:00

Hmm
Ja hral pouze Battlelore,nakonec jsem to prodal,ne,ze by to nebylo dobre,ale zase nebylo to takove terno... Pisu to jen jako protipol nazoru nize,mel bys vzit v uvahu,ze je to hra pouze pro dva,s rozsirenim Epic pro 4.
WoTR je hra pro dva hrace,prip. pro 4.
Vlastne jsme zkusil i Warcraft,ale to je uplne nezabavna hra. Pokud jste vsichni milovnici WoW,kup si WoW The board game,ted by to dokonce melo vyjit cesky,WoW fandum by se to libit melo ...

30.11.2009 20:53:49

hrál jsem vše
Kromě Lordů. Takže přestože podoklpčík nesouhlasí warcraft mi nepřijde nijak skvělý. Zvláště ve 3 mi přijde, že tam platí dva se perou až se ucho utrhne. Battlelore asi nepřipadá v úvahu, protože je to pro dva. Takže to není úplně společenská hra. I když mě to celkem bavilo. Wow ag bylo pro mne zklamáním. To že souboj rozhodne jeden hod kostou se mi nelíbí. Když seženeš (náhodou) silnou střelnou zbraň tak jsi vyhrál... No nic moc. Možná bych ho prodal, kdyby si měl zájem. Je to párkrát hrané. Descent mohu jenom doporučit. Ale jestli jste zarytí rpg hráči, tak vám tam bude něco chybět. Nakonec jsem si nechal wow tbg. Neříkám, že jsem z toho nadšený ale líbí se mi to. Mám to doma komplet, a pořádně sme to nezkoušeli. Je to lepší v sudém počtu, aby sis sledoval jednu postavu, ale zkušení pařani zvládnou dvojici i trojici. Já ti doporučuji za sebe velký wowko. V angličtině. Máš tam jistotu rozšíření a jestli ste hráli klasiku wowko... tak budete na přeložené názvy skillů nevěřícně koukat. Konečné resumé... 1.wow:tbg 2. Descent 3. battlelore 4. warcraft 5. wow:ag a DL netuším....ALe vypadá to jako TD, takže zkus místo toho Plants vs. Zombies :)

30.11.2009 21:58:20

Díky
Ještě počkám na nějaké názory.... k tomu, že jsem zarytí "rpg pařani" se úplně říct nedá, např. Dorn(který je s Descentem dost podobný, doufám že jo pokud ne tak pls opravte)hrajem nejraději(většina). Chci se ještě zeptat k WoW:Ag je to hodně podobné s Proroctvím? tedy něco na styl "špatný hod=prohraná hra?". Ještě jednou díky za rady zatím umě vede WoW:tbg a Descent.

1.12.2009 15:26:08

Kaerdrak
No skoro jo... občas jsou takový momenty, že kdyby si ten hod měl lepší tak jsi vyhrál. To je podobný, ale u proroctví se mi líbí důmyslnější develop postavy. Což u wow ag není prakticky vubec. JInak dorn máme taky rádi, ale s descentem bych to tolik nesrovnával. Ano je tam borec pro ti hrdinům...a le tím to končí. U dornu se počítá každý hexík a nehází se kostkou. Když hraju za Zorkala tak chci vyhrát! když hraju za overlorda, chci hrdiny potrápit, ale v zásadě chci, aby vyhráli. Což se rovná spokojenost na obou stranách. Alespoň v mém případě.

1.12.2009 15:38:41

to Elenistar
Takže má vůbec WoW:Ag nějakou výhodu proti Proroctví? Mám to chápat tak, že když Proroctví už mám tak WoW:Ag už nepotřebuju?
Pokud dobře rozumím tak v Descentu je nevyváženost mezi hridny a overlordem?

1.12.2009 17:02:52

Vybíráme z Bazaru

Ve stínu pyramid
Ve stínu pyramid
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas