Nemohu se rohodnout

Už dva dny mám krásné dilema kterou hru si koupit. Věc se má tak. Mám peníze pouze na jednu z nich. Každá z nich je pro mě zajímavá něčím jiným a stojí zhruba stejně.V tuto chvíli je rozhodovací poměr mezi nimi 33,35:33,35:33,3%. Vás chci poprosit abyste napsali, kterou JEDNU hru byste si z nich koupili a pokud možno proč. Potřebuji najít důvod,který překlopí jazýček na jednu ze stran.
A konečně, dotčené hry jsou:
a) Cyclades
b) Successors
c) Wars of the Roses od firmy Z-Man (z roku 2010)
Díky.
21.6.2010 17:49:11

Successors
Successors, určitě se na to hlásím! Když to budeš mít :-D

21.6.2010 17:55:14

rbx

sasa
a s kym to budes hrat? Podle me je velky rozdil co se herni doby i slozitosti tyce mezi A a B+C.
Ja bych asi koupil Cyclades, protoze by se mi na ni neprasilo tak dlouho, jako na ostatni dve. Ale vsechny znam jen z videni, ani jednu jsem nehral. Cyclades mam porad na wishlistu.

21.6.2010 18:01:49

sasa
Já se vyjádřím k Cyclades...

Půjčil jsem je nedávno v klubu a zahráli jsme přes minulý víkend 3 hry ve dvou hráčích. Přistupoval jsem k Cyclades od počátku spíše negativně, protože jsem v tom viděl klasickou eurovku, kterých jsou na trhu desítky a neveřil jsem, že to v tom bude nějaký AT prvek. Říkal jsem si, že hra, kde je základní mechanický prvek dražba, mě určitě nebude bavit a to že se tam i nějakým způsobem bojuje a navíc to celé fantasticky vypadá určitě nezachrání Cyclades od mých prvotních předsudků :). Ale kupodivu jsem byl mile překvapen, protože dražba probíhá trochu jinak než klasicky a dokonce i ve dvou mě dražení bavilo, protože probíhá ještě malinko jinak (respektive s malou změnou) při hře tří a více hráčů. Boje jsou jednoduché, ale ne totálně závislé na hodu kostkou (kosta není navíc klasická, ale má hodnoty - 1x nula, 2x jednička, 2x dvojka, 1x trojka) i když jak každý ví, když to blbě padně nedá se nic dělat :), ale přesila má větší šanci (+ pomocné budovy, které dávají bonusy k síle). Takže prostě ten jednoduchý AT souboj (trochu podobný Nexus Ops) tam je. Takže já jsem byl opravdu mile potěšen touto netradiční hrou, protože přesto, že mě klasické eurovky typu Portoriko, Agricola už nebaví, tak tenhle mix eura a améru se mi líbí a brzy po vyzkoušení jsem ho musel objednat :)

21.6.2010 18:08:15

Sasa
Mno ja jsem nehral Succesory, ale muzu ti pomoct srovnanim Cyclades a Wars of the Roses. Obe jsou dobre, ale Cyclades se mi libi o hodne vic ve vsech ohledech. Zpracovanim o vagon, uchopenim tematu o neco diky mytickym bytostem, celkove mi prijdou herne zajimavejsi. Stejne jako v WoR tam musis predvidat tahy protihracu, ale ty jsou docela predvidatelne a hlavne se ti nemuze stat, ze najednou budes hrat sam proti trem, protoze akce jsou omezene, respektive kazda je za kolo jen jednou. Me trojice pod vedenim velmi aktivniho Vlaadi docela ocesala:) Celkove mam lepsi dojem urcite z Cyclad.

21.6.2010 18:11:19

trohat

sasa
výjimečně souhlasím s rbx, rozhodoval bych se podle toho, s kým to chci hrát ... chceš A) jednoduchou, rychlou, snadno naučitelnou hru kterou bez problémů zvládnou i holky ? (intelektuálky ze ZH prosím o prominutí) a nebo spíše B) složitou wargamesu, pro herní nadšence na delší hraní ?
v případě A) jednoznačně a), v případě za B) jednoznačně b), Roses neznám

21.6.2010 18:16:16

trohat
Musim nesouhlasit, Cyclades si zahrajou radi i hraci z kategorie B, jsou celkove pristupnejsi;) Naopak to neplati;) Nevyhoda Cyclad je, ze jsou podle me nejlepsi v peti, kdy na kazdeho hrace zbude jeden buh...;)

21.6.2010 18:18:15

to trohat a rbx
Mám hráče jak na rychlé tak dlouhé hry, jak na jednoduché tak i složité. Holky i kluky. Jinými slovy každou z těch her mám s kým hrát. Spíš mi jde o vaše osobní zkušenosti a názory na ty tři hry. Něco na způsob Trolích arén. Kdybych měl peníze koupím si je všechny, ale stav kasičky je poněkud horší :(=.

21.6.2010 18:21:21

offtopic
a propos trolí aréna je už zavřená? Co sydo? :)

21.6.2010 18:24:17

sasa
hrál jsem taky jen Cyclades a byť jsem ji ještě nepřihodil do wišlistu tak se mi velice líbila, zajímavá kombinace AT a EU. jediné co bych vytknul je to, že hra je dost krátká na to jak je dobrá:-)

21.6.2010 18:27:15

Successors
Wars of the Roses - toto téma už máš (sice jen pro 2, ale máš)
Cyclades - jsou krásné grafickým zpracováním, ale je to taková klasická přetahovaná a šup najednou je konec -tak to na mě působilo
Successors - wargames rullez

21.6.2010 19:28:39

Successors
Skvela atmosfericka Wargame s nekolika moznostmi vitezstvi, diplomacii, pokazde nabizi jine rozlozeni sil a jiny prubeh udalosti.
Pro neznalce anglictiny je k dispozici velice dobry Tangramuv preklad karet.

21.6.2010 19:45:37

Vlaada

Připojuju se k Anekenovi
Mezi a) a c) bych volil Cyclades. Ostatně není divu, že mám podobný názor, obě jsem je hrál s Anekenem :)

Cyclades jsou imho chytře udělaná a pěkně vypadající hra (jen se ujisti, že to je verze s plastovými figurkami, my máme v klubu první verzi s dřevěnými, a nějak to není ono).

Jinak ono taky záleží na tom, jaké hry už máš, a jak moc dáš na originalitu. Cyclades jsou dost jiné, než ostatní hry. Nevím, jak je na tom v tomto ohledu Successors - a nevím, kolik generických wargame už máš :)

21.6.2010 19:52:51

PJ

Cyclades
Znám jen Kyklady, takže můj pohled nebude moc objektivní, ale tahle hra má opravdu řadu výhod: přístupnost, jednoduchá pravidla a současně určitou míru komplexnosti, zcela luxusní zpracování, líbí se eurařům i améristům, má skvělou atmosféru a není v ní nouze o dramatické zvraty. Nevýhodou je někdy vyšší podíl náhody (viz Beholderův příspěvek) a perfidní vydavatel, co kašle na zákazníky.

21.6.2010 19:58:09

Successors
Cyclades mi připadá jako velice jednoduchá, velice příjemná hra, pohodová ale není to WARGAME STRATEGIE.
Successors naproti tomu je čistá strategie, nejlépe pro čtyři hráče, ale určitě se dá dobře hrát ve třech či dvou.
War of the roses mi bohužel zatím uniklo.
Pokud chceš wargame, ber Successors, pokud chceš pohodovou euro hru s lehkými náhodnými bitvami, tak ber Cyclades.
Pokud chceš zajíce v pytli, tak ber War of the Roses, třeba sebe i nás mile překvapíš ... nebo nemile :)

21.6.2010 20:21:43

Successors
z těch 3 her mám zkušenost jen se Successors,a líbí se mi moc.
Hráno zatím ve 3 a 4 hráčích,nevím jaké by to bylo jen ve dvou.
Podle mě výborná wargame pro víc hráčů.


ad. Tangram a StevensonJunior -už se těším na další partii.. :-)

21.6.2010 21:05:12

Cyclades
Osobní zkušenost mám pouze s Cyclades, ale za sebe můžu říct, že s nima vedle určitě nešlápneš- vcelku jednoduchá( ale se spoustou možností a strategií vedoucích k vítězství), svižná a zábavná hra, kterou není problém kdykoliv a s kýmkoliv vytáhnout a zahrát. A navíc, je to sice trochu povrchní, ale zprácování a vzhled hry je jedním slovem nádhera!!!

22.6.2010 00:27:47

Cyclades
Jedna me nalakala recenze z dicetoweru a presto ze drazbu tolik nemusim tak tahle hra me vcelku laka. Tematicky mi prijde take prijemna :). A sidli mi ve wishlitu :)

video recenze v Aj:
http://www.youtube.com/watch?v=bgfsAai8Qdw

22.6.2010 00:51:04

Beholder
Aréna bude, ale spíše už jak občasník, moc her, které by měly podobný počet a úroveň hodnocení a zároveň si byly podobné, moc není. Já bych klidně dal do Arény třeba Titan a Cyclades, ale nejsem zvědav na vlnu řečí o tom, že ty hry nejdou srovnávat atd. jak se to většinou děje. Takže až se vyskytne nějaká hra, která ještě v aréně nebyla a splní výše uvedené podmínky, aréna bude :)

22.6.2010 07:53:43

sydo
Taky mi aréna chybí...
někteří to berou moc vážně, já bych klidně nechal soupeřit Heckmeck s Pax Romana :))) žetonky jako žetonky, kostky jako kostky...
a pro sasu: já bych asi zvolil Kyklády, bohužel se mi na ZatroConu nepodařilo si je vyzkoušet, ale moc se mi líbí a jsou na mém wish listu... no asi jsem ti moc mepomohl...

22.6.2010 07:59:48

sydo
Taky bych do toho šla a neřešila co si kdo říká. Mám pocit, že poslední dobou tu lidé některé věci berou až moc vážně. Hrajeme proto, že se u toho bavíme, tak proč z toho dělat drama. Na to mi stačí chodit do práce :)

22.6.2010 08:48:29

sappho, The Hammer
No tak tedy dobrá :)

22.6.2010 08:54:42

sydo
btw: Co kdyby sis vzal nějaký šampiony z přechozích arén a udělal druhé kolo. Nějaký ko systém. Schválně kdo by vyhrál... Aspon nemusíš vymýšlet.

22.6.2010 09:09:23

Elenistar
Dobrý nápad, rozhodně ho zpracuji! Díky.

22.6.2010 09:16:13

šampioni
jo to mě taky napadlo, že by se tam mohli objevit vítězové. Já jsem určitě pro

22.6.2010 10:37:48

to all
Všem děkuji za vaše postřehy k těm třem hrám. Nakonec poměrem 50,1:49,9 zvítězily Cyclades (promiň Andiku :=)), Successor putují do wishlistu a hned jak se objeví příslušný obnos tak do nich půjdu...prozatím ale vzhůru do Řecka :=))
PS: Trolí aréna. Také prosím za vražedný souboj vítězů :=)))

22.6.2010 12:29:15

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas