Nejlepší budovatelská hra?

Jaké je podle Vás nejlepší budovatelská hry? Popřípadě jaký počet hráčů v ní optimální? :)
8.10.2010 23:44:29

PJ

Chm...
Tak předně nevím, co vše spadá do kategorie budovatelská hra? Stačí, že se tam něco staví? Nebo má jít o budování civilizace? Má tam být boj?

Každopádně:

1) Osadníci z Katanu - to ej asi nejznámější budovací klasika a některé pořád nepřekonaná

2) Ad Astra - takové moderní Osadníci ve vesmíru, co se potkali s Dobyvateli a částečně s Citadelou. Méně náhody, více taktiky a stretegie. Obé dobré tak ve čtyřech.

3) Dobyvatelé vesmíru - sice buduješ jen pomocí karet, ale je to super :-) hodně posobný je i San Juan, je jednodušší a má trochu jiné principy, je to karetní Porto Riko, což je asi nejznámější budovatelská hra, která mě zase tak nikdy extra neoslovila... Počet hráčů u Dobyvatelů 2-4, u San Juanu max. 3 - pak už je lepší Porto.

4) Pilíře Země - buduje se tam katedrála, super grafika, nejelpší je jednoznačně ve dvou hráčích. Pokud jsi četl stejnojmennou knihu, super volba.

5) Cyclades - budovací hra, kde je cílem vybudovat ve starém Řecku dvě metropole. Ale také se zde hodně bojuje a je tam hodně mytologických bytostí. Jinými slovy: co vybuduješ, o to můžeš záhy přijít a naopak. Výborné v libovolném počtu hráčů.

6) Galaxy Trucker - asi by to nikdo neoznačil za budvací hru, ale faktem je, že se v tom budují kosmické lodě, a to velmi originálním a hlavně zábavným způsobem. Podle mě v současnosti nejlepší hra Vlaaaaaaaadi Chvátila. Lepší ve větším počtu hráčů - hraničí s party hrou.

7) V Roce Draka (Im Jahr des Drachen) - poctivé budvací euro tvrdé jak řemen. Prakticky bez náhody, pro někoho trochu masochismus, je to sice na pravidla lehká, ale herně dost náročná hra. Má oblíbená :-) Počet hráčů - je to jedno.

8) Diamond's Club - pěkná, podle mě zapadlá eurovka, kde těžíš diamanty a vzácné kameny a buduješ si za to kolem svého sídla anglický park se vším všudy. Originální dražební princip zkombinovaný s poziční taktikou (vzdáleně může připomínat Nefertiti, ale jenom vzdáleně - tam se navíc nic nebuduje). Uvádím jen pro zajímavost, už není k sehnání...

9.10.2010 00:01:45

PJ
Osadnici uz me totalne omrzeli aji ty rozsireni...Co treba Caylus? mate nekdo zkusenosti? Bud si totiz koupim settlery 7 na PC nebo nejakou pekne propracovanou deskovku kde se stavi nebo neco rozvyji :)nejlepe nametem minulost...sci-fi me nejak nebere...

9.10.2010 00:23:01

PJ

GeneralX
Člověk Ti tu napíše seznam jako vrata do garáže a ty mně bohorově opáčíš, že se rozhoduješ mezi PC hrou a deskovkou - na to se snad ani nedá nic napsat. Snad jen, že "rozvíjí" se píše s měkkým "í".

Caylus mě nebaví a to tak, že velmi (k tomu se určitě ještě rád vyjádří jistý mladík s jitrnicí). Ale hodně lidí jej uznává jako výbornou hru. Já mám ale raději hry, kde si buduju vlastního něco na svém písečku a ne budovy po cestě, kterou chodí akční panáček drábáček jako v Caulysu.

9.10.2010 00:47:48

GeneralX
já bych doporučil Through the Ages. Je ta taková karetní civilizace s promakanými a perfektně fungujícími mechanismy.

9.10.2010 00:51:16

TtA
počet hráčů...težko říct, my hrajeme ve dvou a je to super, ale nejde využít diplomacie.

9.10.2010 00:52:39

GeneralX
No je doufam, ze ji bude nove Sid Meiers Civilization od FFG, ktera brzo vyjde. Jinak zatim je to IMHO Civilization od Avalon Hill, zabere tak 8 hodin a idealne v sedmi hracich;)

9.10.2010 09:16:25

GeneralX
Railroad Tycoon

9.10.2010 11:12:21

zajímalo by mě....
Hodně vágní specifikace, co se týče původního dotazu. Přijde mi, že každé druhé euro je budovatelská hra - tím či oním způsobem.

Mě osobně by ale zajímalo jestli někdo znáte dobrou hru, ve které se buduje město? Takovou obdobu simcity na desce.

9.10.2010 12:33:48

Brass (Kohle)
3 nebo 4 hráči

9.10.2010 12:54:46

Vybíráme z Bazaru

Pád nebes + rozsireni
Pád nebes + rozsireni
Akt. cena: 2125 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas