Master Of Economy

zná někdo tuhle hru?

Už dlouho toužím po nějaké kvalitní a věrné ekonomické hře, dobře hratelné ve dvou. Tohle je letošní essenovská novinka a docela mě zaujala. Protože mě už nějak neberou eura (typu Agricola a Portoriko), tak jsem se ani nezajímal jaký je třeba ten Továrník.

Co by se mi líbilo...spíše hra z moderní doby, nějaký podnik, získávání surovin, výroba, prodej, výnosy, náklady, úvěry, export do zahraničí, zisk, prodej/nákup akcií, výplaty dividend atd...a hlavně dobře hratelné ve dvou. Nemáte nějaké tipy?
24.11.2010 22:49:57

ještě odkaz na ten Master of Economy
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/75441/master-of-economy

24.11.2010 22:50:30

neni a nebude
To co jsi popsal ve svych pozadavcich je proste nerealizovatelne jako deskovka. Uz jen slovo "vyroba" je defacto na samostatnou hru, natoz pak ty dalsi veci :) To samé simulace akcioveho trhu. Zkusil to prenesta do deskove podoby treba znamy popularizator Scott Nicholson a stvoril Tulipmanii. Docela zajimavy projekt.

Take Tvuj pozadavek hratelnosti ve 2 mi prijde sileny. Co to je za konkurenci!? :) I kdyz. Ted jsem si poridil hru ze serie 18XX, ktera je i pro 2 hrace, byt s hraci dobou od 3 do 5 hodin. Ale mas tam investice do akcii, vyplaty dividend, akciovy trh (byt neni 2D), bankroty, "vyrobu" - zde stavba koleji, provoz - zde nakup vlaku a jejich provozovani na tratich, penize soukrome, penize spolecnosti, privatni a dokonce i jedna statni :)

25.11.2010 08:33:03

Tip na PC
Pokud te ale tema zajima, urcite si sezen PC hru Capitalism Plus, protoze ta je primo skvela a obsahuje spoustu veci, ktere jsi ve svem postup jmenoval. Vlastne vsechny :)Zalezi na tobe, zdali zacnes jako farmar, zda budes dolovat nerosty, zda zkusi stesti v obchodni firme atd, atd. Mam doma velkou krabici s touhle hrou i s tistenym 100 strankovym manualem :)

25.11.2010 08:34:56

Beholder
Jak říká Richmond - dobrá ekonomka ve dvou je podivnost, jelikož není konkurence. Pro mě je nejlepší ekonomka Indonesia - drsná, interaktivní a nepromíjející. Doufám, že mě jednou Richmond naučí 18ku, ale na naší skupinu by to asi bylo moc hardcore, ta Indonesia nás vaří až až :)

25.11.2010 09:16:54

Richmond, sydo
Tak jasně konkurence je další věc, ve 2 moc velká není, ale ve dvou nebo ve 4 to už je celkem jedno. Myslim, že soupeření mezi dvěmi podniky, který hospodaří lépe je ok. Co ten továrník, po rychlém náhledu mi přijde, že docela dost mých požadavků tam je (kromě akciového trhu, exportu...), otázka je jak to funguje, jestli to je věrohodné nebo to jen tak vypadá :). Je tam podnik i ta výroba na strojích, spotřeba energii, zaměstnanci...

25.11.2010 09:28:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas