Která hra vás v letošním roce nejvíce zaujala?

Blíží se konec roku a to je čas nejrůznějších anket a hodnocení. Rád bych tady taky jednu minianketku rozjel.
Která hra vás v letošním roce nejvíce zaujala?
Rozhodně tím nemám na mysli pouze hry, které vyšly v letošním roce. Klidně to může být hra několik let stará, jen jste měli možnost si ji zahrát (vidět, slyšet o ní) až letos, a zaujala vás natolik, že můžete o ní prohlásit, tak tohle bylo setkání roku...Taky to samozřejmě nemusí být ta nejlepší hra. Prostě hra, s kterou jste se seznámili v průběhu letošního roku a můžete o ní prohlásit, že vás něčím zaujala víc než jiné. A samozřejmě nemusí to být nutně jen kladné zaujetí...

Já osobně jsem měl letos možnost poznat spoustou pro mě nových her. Nových i starších. Ale jednoznačně bych do téhle ankety zařadil DOMINION. A to hlavně a zejména pro jeho obrovskou vhodnost a přístupnost „širokým masám“ hráčů i nehráčů. Pár argumentů a postřehů: když jsem poprvé donesl tuto hru na naše nedělní hraní s přáteli, hru si velmi oblíbil jak zkušený hráč (že, Aleši), tak i jeho dcery a Dominion je od té doby stálým členem našich seancí..jednou si ji s námi zahrál i dospělý synovec, vysokoškolák, občasný hráč, zaujala ho natolik, že ji dostane na své dvacáté narozeniny...na exkursi do našeho domácího herního království přišel synův spolužák, nehráč, vyzkoušeli si Dominion a na další týden hlásil, že už ho má doma...mí synové se svými kamarády hrají dračí doupě plus, občas jim přinesu na doplnění nějakou deskovku, no a snad už ani nemusím říkat, která hra měla největší úspěch...To bylo jen pár příběhů ze života. Tato hra je obrovsky vstřícná a přístupná a herně zajímavá pro široký okruh lidí a proto mě zaujala.

Rád bych znal i vaše tipy na hry, které vás letos něčím zaujaly....
15.12.2009 07:59:40

AT-43
AT-43: SUPER!!! Dlouho jsem po něm toužil a nakonec sem se dočkal!

15.12.2009 20:08:14

tom

tta
asi through the ages. nic jiný mě takhle "z hlavy" nenapadá, takže asi i oprávněně :)

15.12.2009 21:07:33

Titán
Je těžké napsat jednu hru ,letos sem jich zakoupil dost a většina z nich jsou výborné hry ale Titán řadím ve své sbírce hodně vysoko.

15.12.2009 21:10:31

TS
Jednoznačně Twilight Struggle, skvělý téma, geniální hra.

16.12.2009 00:36:46

Descent
Zaklad byl dobrý, ale jakmile jsem si pořídil Road to Legend, hra vylezlá na úplně jinou úroveň zajímavosti!

16.12.2009 08:41:13

Dominion+Seaside
Ted mi ještě napadl všemi milovaný Dominion, který my taky hodně často hráváme, ale nejvíc příjemně překvapilo to rozšíření Seaside, vyzkoušené v Korunce diky Lumírovi))Ještě bych dodal k seznamu Smallworld, Space Alert, Dungeon Lords a Conflict of Heroes

16.12.2009 08:49:18

Small World, Space Hulk a Evoluce v krabici
Já teda chápu, že se dá Evoluce v krabici těžko srovnávat se SH, ale když ona tak hrozně baví mojí pětiletou dceru, že to s ní fakt hrozně rád mastím (a zvládá to i ženuška a staršií holka):-)

16.12.2009 09:44:02

Marvin
A o to mi právě šlo. Nemusí to být nutně o nejlepší hře, ale o hře, která "něčím" zaujala. A to, že Evoluce baví tvou pětiletou dceru a tudíž ji často hrajete, je parádní důvod pro umístění do této ankety :)))

16.12.2009 10:27:40

Vybíráme z Bazaru

Vzdor CZ
Vzdor CZ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas