Joe
Joe - avatar

Kreatívna výzva pre Joa...

Navrhnite PC hru (prípadne inú nestolnú hru), ktorú by som skúsil pretvoriť do stolnej podoby!

Primárnym cieľom tejto výzvy nie je nutne finálny produkt, skôr to má byť "pomasírovanie" mozgových závitov a zároveň uspokojenie záchvatu tvorivosti. Po niekoľkých dňoch prípadných návrhov a/alebo vlastnom rozhodnutí môžme o kandidátoch hlasovať (ak chcete) a zvolená hra potom bude pre mňa vzorom, na ktorom sa skúsim "vyhrať" s jeho pretvorením do stolnej podoby.

Samozrejme každá následná pomoc s nápadmi či pravidlami je vítaná, ale tam budeme, až sa tam dostaneme ;)

Drtič Joe
10.11.2010 13:32:21

sappho
Je pravda, že zaklínač je moje oblíbená postava. Ale přemýšlím, o čem by ta hra byla. Ta dražebka, co existuje mi úplně nesedí. Možná nějaká šermířská karetka pro dva hráče, kdy jeden je zalkínač a druhej nějakej potvorák. Neěco ve stylu areny. Ale nevím no...

15.11.2010 14:28:46

navrh
Mortal Kombat - včetně finalit :D

Jinak držím palci návrhům X-Com a Dyna Blaster :D

15.11.2010 14:49:14

the longest journey
.

15.11.2010 14:49:55

fallout
1 nebo 2. pripadne van burden nebo brotherhood. ty nove nesmysly v zadnem pripade

15.11.2010 14:50:29

Elenistar
Podle mě by ten příběh nějak šel zpracovat. Něco ala MEQ. Zachránit princeznu z Cintry a tak.

15.11.2010 14:58:15

hlavne aby pak Sapkowski nespilal (e;
spilat dokaze pekne. hlasite a spila rad. v polsku se jednu dobou pasoval na nejvetsi fantasy autoritu

15.11.2010 15:22:43

sappho
Zaklinac neni spatnej napad, ten polskej je desnej, hra docela o nicem.

15.11.2010 15:33:42

sappho
Dovolil bych si očistit jméno PC hry Zaklínač. Její kvality jsou dosti vysoké, i když to z obrázků nevypadá. Tvůrci se se Sapkowským hodně radili a dbali na jeho rady, aby nedopadli jako tvůrci seriálu. Hra je proto hodně věrná předloze a neskutečně zábavná svými neotřelými a originálními úkoly a nečernobílostí postav. Každé rozhodnutí nese svoje následky a většinou tak zásadní, že úplně změní děj. Není to bezduchá rubačka a bez lektvarů a alchymie je hra dost nehratelná, což vidím jako velké plus. Prostě chvála chvála chvála. A to je už co říct, když já něco chválím :) Přestože bych rád viděl deskovou hru, neumím si představit o čem by měla být, aby se zachovala replayabilita. Asi nespočet úkolů pro zaklínače, kde by se během jedné hry prošel jenom zlomek těch úkolů a hráč se těšil na další. Ne nevím...

15.11.2010 17:57:02

Havelock
Souhlasím s tebou,zaklínače jsem dohrál a bavil mě velice.Jedna z her na které rád vzpomínám.

15.11.2010 18:29:10

hmm
Co takhle hru s biblickou tematikou. Sice u nás víra moc nefrčí, ale o to víc prostoru toto období nabízí. Starý zákon je plný širokých možností. Kmenové války, zázraky/kouzla apod. Nejsem věřící, ale biblické příběhy považuji za základní vědomosti a ve skutečnosti, až na výjimky, jsou příběhy plné inspirace a ponaučení. Trochu jsem nápad převzal z Vaselovi recenze na neznámou ála MtG karetku Bible Battles, ale to snad vůbec nevadí. Hlavní je tématika. Další biblická hra, o které vím, jsou Osadníci z Kanaanu, ale to je jenom jakási mutace Osadníků. Ten název mě vždycky pobaví :)
A když už jsem už takhle hluboko v historii, vždycky mi chyběla nějaká pěkně zpracovaná hra z pravěku, kde by pravěcí lidé (nebo třeba jen jedinec) vynalézali nástroje a zároveň bojovali o přežití v nemilosrdném světě - nebezpečná zvířata, boj s konkurencí, obchodní stezky, lov mamutů, vytváření kulturního bohatství - taková Osada havranů. Doba kamenná není úplně špatná, ale nějak mi nedává smysl. Proč mám chtít uspokojovat poptávku třeba 1 kámen, 1 dřevo, 1 zlato? Probůh k čemu to? Všechno ostatní je v pořádku, ale tenhle princip prostě do té doby nepasuje. Připádá mi to stejné jako kdyby pravěký muž roznášel pizzu od jeskyně k jeskyni. Nebo vlastně počkat - Flintstoneovi?

16.11.2010 04:32:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ozzy - Zeměplocha
Vynikající nápad. A navíc určitě móóc dobře prodejný :) Pochopitelně s originálními ilustracemi Joshe Kirbyho!! :-P

16.11.2010 08:09:06

ikri
No nic proti Kirbymu, ale na deskovku se hodí, alespoň co se mého názoru týče, jednoznačně Kidby. :)

16.11.2010 08:49:19

Kidby?!
No, V NEJHORŠÍM i ten... ale víc už bych neslevila :)

16.11.2010 08:57:30

ikri
No máš pravdu, že je to tak trochu slevení, ale představ si ten chaos na stole, kdyby byl herní plán sestaven z Kirbyho olejomaleb. No, minimálně originální by to bylo až až :)

16.11.2010 09:09:16

Další zajímavé kousky
Professor Layton (ucelený příběh, který je nějak generovaný poloautomaticky třeba jako v Mansions of Madness, a nějaké hádanky na každém kroku)
Castlevania (úplně vidím objevování pseudonáhodné mapy a skryté komnaty, do kterých se dá dostat jen až bude postava mít příslušný skill, zabíjení stvůr a zisk duší ala Dawn of Sorrow, které otevírají nové dovednosti, kooperace ala Portrait of Ruin, apod.)
Guitar Hero/Rock Band (ale netuším, jak by se to dalo udělat) :-)

A když už Kirby, tak Kirby (http://en.wikipedia.org/wiki/Kirby_%28character%29) ;-)

16.11.2010 11:56:46

Havelock
Beru, ale jedině originály!

16.11.2010 12:05:13

Joe

UFO
Začal som rozvíjať nápad založený na XCOMe. Zatiaľ som v štádiu základných charakteristík a toho, čo by hra mala obsahovať (resp. ako by mali vyzerať základné mechaniky a postupny v hre).

Ak viete, napíšte, ktoré hry do tohto žánru zapadajú (samozrejme okrem XCOM 1 a 2) a ktoré môžu poslúžiť ako inšpirácia - či už PCčkové (flashové, konzolové) alebo aj stolné...

Začnem si písať na blogu aj "dizajnérsky denník" :) - kvôli tomu, aby som spätne videl svoje myšlienkové postupy, ale aj aby som bol prinútený rozmýšľať nad hrou pravidelne, nielen keď sa k tomu náhodne dostanem (ako sa poznám, tak potrebujem občas "nakopnúť" - takže kľudne kopte aj vy :)))))


Rovnako do vrchného šuflíka pre kreatívne masírovanie mozgu odkladám aj Dynablaster, HOMAM a Master of Orion... Inak práve smerom k Master of Orion som nedávno spísal nejaké nápady (ešte predtým, ako som začal touto diskusiou), inšpirované viacerými vesmírno-obchodno-expanznými stolnými hrami súčasnosti (Merchant of Venus, Star Trader...)

18.11.2010 08:32:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Na blogu
je prvotný nástrel hry so základnými súčasťami. Budem rád za každú pripomienku, názor alebo nadávku (ahem :).

stolne-hry.blogspot.com

19.11.2010 09:15:09

XCOM zanr
Zkus treba Silent Storm.

19.11.2010 10:24:22

Joe

Radim
Jop, pozriem... vyzerá to zaujímavo.

22.11.2010 13:21:37

Vybíráme z Bazaru

Tabannusi
Tabannusi
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas