Jednoduchá rubačka

Docela přemejšlím, že by se mi do portfolia šikla nějaká easy rubačka. Nemyslím tím úplně primitivní, ale něco, co můžu někam přinést, během pár minut vysvětlit pravidla i nehráčům a pustit se do hry, případně něco dovysvětlit během hry.
Mělo by to mít relativně krátkou hrací dobu, max tak 90 - 120 min.
Lákám na hry další lidi - Dominion se osvědčil, tak sháním něco dalšího ;-)
Díky za všechny rady!!!
7.9.2010 12:17:52

Easy rubačka
Clash of Gladiators :) Menší krabice, jednoduchá pravidla, odehráno do 45 minut. Hráč bez gladiátorů navíc dále bojuje za zvířata v aréně a může si dál připosovat body! :)

7.9.2010 12:28:39

Cosmic Encounter
Neklasifikoval bych tuto hru jako "easy rubačka", ale jednoduchá je a prakticky se tam jenom bojuje :).

Zkoušel jsem tuto se 4 nehráči (znali max. osadníky) a až na jednoho, to mělo celkem úspěch. Pravidla jsou opravdu jednoduchá a vysvětlená za chvilku. Jediný problém může být angličtina. Když všichni umí anglicky (jakože všichni ti nehráči uměli), tak je to pohoda. Ale existuje zde na ZH buď wordovský překlad všech karet nebo dokonce přeložené celé karty v grafice.

Ale podotýkám, že je to celkem risk z touto hrou, nemusí sednout každému, ale tomu komu sedne se u ní náramně pobaví. Je to opravdu řachanda, která mění základní pravidla hry a velmi často člověk vůbec nečeká co se může stát :)

7.9.2010 12:30:59

ipetrk
Taky se přidám k doporučení Cosmica, to je super věc a odpovídá tomu, co hledáš. A pak samozřejmě ten zatrolený Nexus Ops, ale tam je problém s dostupností :( A musím zmínit také Rush 'n Crush - jednoduchá pravidla a mraky zábavy, ale má to cenu od 4 hráčů výše.

7.9.2010 12:37:21

od 4
Ano stejně tak Cosmic má cenu minimálně od 4 hráčů. Ideál je 4 nebo 5.

7.9.2010 12:39:10

Okko
To by asi stálo za zmínku. Jednoduchá pravidla, hra 20-45 minut. Pěkná na pohled. Rubačka celkem jednoduchá, zajímavý systém inspiračních kostek.

7.9.2010 12:44:16

Ach jo...
Ten Nexus se mi líbí fakt hodně. Ale to je prostě problém. Cosmic vypadá fajn, ale počet hráčů mě trochu limituje... Gladiátoři mě zas moc nelákaj, ale jestli je to sranda, tak mi to může bejt putna, jestli řežu gladiátora, nebo emzáka...
A co nějaký easy RPG?

7.9.2010 12:46:35

rubačka
Stálo by za to podívat se na Ants!, Micro Mutants: Evolution, SmallWorld, a třeba i na sérii Wings of War. Pokud stačí hra pro dva a nevadí téma, tak Memoir 44.
Všechny hry jsou buď česky (Memoir), jazykově nezávislé (Ants!, Wings of War} nebo se na ně tady dají stáhnout potřebné propriety (SmallWorld, Micro Mutants).

7.9.2010 12:49:19

Okko
Joo, Okko je mazec, je to sice kostkárna jak vyšitá, ale je to prča fest. Nevýhodou je, že je jen pro dva.

Easy RPG - Napadá mě Munchkin Quest, Those Pesky Humans, ale nevím, jak je to s herní dobou, RPG většinou nebývají na 90 minut. Last Night On Earth je taky lehká věc.

7.9.2010 12:50:51

rubačky
Dost se přimlouvám za MicroMutants, ale také třeba Colossal Arena?

7.9.2010 12:51:41

Small World
Na můj oblíbený Small World bych málem zapomněl a dokonce bych ho označil za "easy rubačku" :). A je super i ve dvou.

7.9.2010 12:51:46

rbx

Okko a Last Night on the Earth
za tyto dve hry budu orodovat ja, obe jsou me oblibene.

7.9.2010 12:52:32

Okko
Okko je fakt super, ale bohužel jen pro dva. I když, kdyby si pár lidí vzalo srovnatelné postavy (+- stejně Zeni) a rozdalo si to stylem "všichni proti všem"...

7.9.2010 12:54:36

aradraug
Jo, to by šlo, pokud nikdo nebude mít Oni Warau, na toho vždycky zařvou tak tři postavy :)

7.9.2010 12:56:33

Ligretto
Bez přemýšlení ti doporučím mé oblíbené Ligretto. 2-12 hráčů. Pravidla vysvětlena za 3 minuty a jede se. Je to postřehovka, takže i pro nehráče tu není handicap. Mžikem rozloženo i sbaleno.

Stejně tak hodně veselé je postřehové Santy Anno.

Anebo blafovací Cash and Guns s pravidlama na jednom čtverečku. Tady se soupeři navzájem střílí, takže to myslím splňuje požadavek rubačky.

A kdyby Ty krávo! nemělo tak dětsky deb.lní agrární omalovánkové obrázky, tak bych ho navrhl taky. Opět jednoduchá postřehovka.

7.9.2010 12:57:44

Naval Battles
Sice je to zde velmi kritizovaná hra, ale pokud by se ti líbila tématika lodí z 2.sv. války... Rubačka je to značná, hodně o náhodě ale i dost velká nasí..čka, zvláště hraješ-li ve více lidech a například s partnerkou (spolehlivě to do tebe bude sypat co se hlava vejde).

7.9.2010 13:58:59

ad Ligretto
Ligretto je u mé rodiny dost oblíbená karetní hra. Já ji moc nemusím. Zjednodušeně bych řekl, že je to taková autistická hra :). Když jsem to hrál poprvé, tak než jsem stačil položit druhou svou kartu, tak už někdo skončil hru. Ligretto má tu výhodu (nebo nevýhodu - nestačím vše sledovat, zvlášť při více hráčích), že všichni hrají současně, což je ve více hráčích velice brutální.

7.9.2010 14:03:31

Děkuju!!
Díky moc za ten nápad her!

Proberu to nějak postupně, pročtu si recenze. Na první pohled se mi zatím moc líbí SmallWorld (jak je velká krabice? - kvůli transportu...), Okko (bohužel jen pro dva, což je VELKÁ nevýhoda), Ants! a některý věci od syda, ale na ty musím kouknout na BGG, tady o nich nic moc není.

Díky moc za čas, co jste mi věnovali!

7.9.2010 14:33:36

krabice SW
standardní čtvercový rozměr jako např. Dominion

7.9.2010 14:38:27

rbx

ipetrk
Smallworld je tutovka. Pravidla lehka a bavi to vetsinu lidi co jsem potkal.

7.9.2010 14:42:20

re
No opravdu záleží na počtu hráčů, pokud je jich víc a angličtina není problém, tak Last Night se často líbí i nehráčům a je to opravdu jednoduché. Pak třeba 3 Musketeers, Cutthroat Caverns, Dungeoneer, RoboRally, Shadow Hunters,Wings of War...

7.9.2010 15:11:54

Eyron
No Roborally bych bral s rezervou, tedy musel by to být nějaký jednoduchý scénář :)

7.9.2010 15:17:10

==>Eyron
Jsem to neupřesnil, chtěl bych deskovku. Karetky maj na chvíli pokoj ;-)
Ale mušketýři vypadaj fajně... ale zase až od 3 :D

7.9.2010 17:21:31

==>
Ale díky moc!!

7.9.2010 17:21:45

ipetrk
Mušketýři jdou v pohodě i ve dvou hráčích - jedne za Kardinála, jeden za všechny (Mušketýry) :)

7.9.2010 17:23:17

Gold und Rum, Kragmortha, Red dragon Inn
a rychlá rubačka je i CCA:)

8.9.2010 15:02:49

Vybíráme z Bazaru

Pozvedněte číše
Pozvedněte číše
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas