Jakou hru?

Mam takovej problem.Shanim nakou hru co by bavilo 13letou holku a musi byt v cestine.Momentalne ji bavi Fantom stary Prahy(hrat ho asi 5x za den je i na me moc a ve dvouch to neni ono) tak shanim i neco jinyho a treba i slozitejsiho (pred rokem utocila na mistra republiky v Dungeons and Dragons Miniatures nez to Blackfire zrusil dotaci turnaju).
27.11.2009 22:31:19

Hum
Tak to není asi typická třináctiletá holka, když ji bavilo D@D miniatures :) Já teda Miniatures moc neznám, ale když má takový vkus, tak můžeš zkusit Battlelore nebo Warcraft:tBG. Nebo Runebound...

27.11.2009 23:02:55

Pardon
Zapomněl jsem na tu češtinu. Ale ta se přinejhorším da sehnat na netu.
Dorn je fantasy pro 2-6 hráčů, a je to plně česká hra.

27.11.2009 23:04:25

Dorn
ten Dorn je dobrá hra, ale je jednoduší (což napravílo rozšíření), ale pozor ve hře není skoro vůbec žádná náhoda kostky tam neexistují tak aby z toho třeba nebyla zklamaná.

27.11.2009 23:45:40

?
typicka trinacka to neni, k tomu vsemu jeste hraje fotbal za kluky u nas v Modlanech(pobliz Teplic)

27.11.2009 23:48:53

Dorn
tak ten vypada zajimave

27.11.2009 23:51:34

Nápady
Teda to je celekm rozptyl od Fantoma po DnD. :D

Mám doma holky ve věku 10-12-14. Tak zkusím popsat své zkušenosti s holčičíma hrama. Ale pravdou je, že hry založené na řinčení zbraní zrovna nehrajeme, proto budu mluvit o hrách z jiného soudku.

Ta nejstarší zvládá všechny dospělácké eurovky ale užívá si hlavně ty jednodušší, zábavnější. Třeba Cartagena, Viva il Re, Santy Ano, Citadela. Její nepřekonatelná jednička je ale Ligretto, tahá ho všude s sebou a učí to všechny okolo.

Klády typu Le Havre, Puerto Rico, Pilíře země atd. sice odehraje, ale spíš jen do počtu a často bez nároku na umístění.

A ještě jeden tip: Bang!

Prostřední dceru, která se hrám trošku vyhýbá, v poslední době překvapivě hodně chytilo Ubongo, Dominion a Ztracená města. Huráá, už jsem se bál, že deskovky půjdou mimo ni.

Jestli rozpočet dovolí, zkus aspoň 2-3 různé hry protože hráčské nálady se mění. Rozhodně doporučuju navštívít nějaký deskovkářský klub a před nákupem hru vyzkoušet, nebo alespoň osahat.

28.11.2009 08:31:59

Klub
To je prave problem u nas v Teplicich ze zde zadnej klub neni kde by se dali naky hry vyzkouset, takze se musi strilet na slepo

28.11.2009 10:25:53

a třeba v Ústí?
vygooglil jsem http://www.icm.cz/icm-usti-nad-labem-0 ale samozřejmě že to neznám, od nás ze S.Moravy to mám dál než ty :D

Pokud nemá ani základní přehled jaký typ her by ji bavil, je to střílení šíleně naslepo. Pak bych možná sázel na jistotu a bral některý z bestsellerů Carcassonne, Osadníci (3 hráči!), Dominion, Ubongo, Smallworld, Bang! (může střílet kluky na fotbale) atd.

28.11.2009 10:38:41

karty
jen sem zapomel dodat ze karetni hry nesnasi krome Xeka

29.11.2009 17:51:53

Mr. Jack
Ale nevím jak velká je podobnost s fantomem. Ale myslím si, že to není špatná volba :)

29.11.2009 23:46:15

Mr. Jack
Tak ten vypada hodne dobre.

4.12.2009 14:33:40

Vybíráme z Bazaru

Exit: Faraonova hrobka
Exit: Faraonova hrobka
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas