Hry s historickou tematikou

Hľadám hry kde je téma naozaj cítiť, ideálne až čiastočne náučné ak by niečo takéto vôbec existovalo, vhodné pre dejepis na druhom stupni, deti 11+, hráči. 

 Starovek, ale aj iné obdobia. 

Ďakujem za prípadné nápady.

 

7.2.2024 12:56:45

Všechno výše uvedené hráno s 10-12 letým synem, něco z toho z 12-14 letou dcerou. Není to nijak roztříděno, ani seřazeno, spektrum komplexity je velmi široké. Děti se na tom naučili z historie (a nejen z ní) opravdu hodně.

7.2.2024 13:06:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Víceméně cokoliv od firmy GMT, která se soustředí na věrnost k historii často i na úkor hratelnosti. 

V Here I Stand když se hra dostane do roku, kdy zemřel papež, tak zemře i ve hře a nový si dotáhne nějaké své biskupy, kteří každý mají původní jméno a jiné statistiky. Disputace s Lutherem se pak vedou o něco lépe. 

Jejich Twilight Struggle (česky tuším Studená válka) simuluje právě celosvětový boj o moc USA v SSSR 1948-1989, kdy čistě na rok 1989 mají speciální navazující hru. 

Většinou jsou všechny události ve hře přímo dle reálných (nemusí sedět rok zahrání a reality) a na konci pravidel jsou všechny podrobně popsané.

EDIT:jak zmiňuje kolega níže, asi jsem přecenil schopnosti mladých hráčů, ale třeba ten 1989 je česky a je asi nejlehčí a tématem nejbližší. ;-)

7.2.2024 13:16:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie Je to pro děti 11+. 😂 Já sice s 12 letým synem hraju COINy, ale on je dost odlehlá výjimka. Proto jsem třeba neuvedl (z moderní historie):

kde je reálné historie kotel. Ale to běžné děti nedají.

Stejně tak hraju se synem #Pax Pamir (druhá edice) , což ho baví, ale historicky je to velmi marginální a ve školách se o tom neprobírá naprosto nic. To už by se dala zmínit i #Pax Renaissance. 😈

7.2.2024 13:20:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Co je přesně míněno pod „vhodné pre dejepis na druhom stupni“?
Pokud by to měly být hry odehratelné na jedné hodině na dějepisu, takto velkou část zmíněných her vyřadí kvůli délce.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

7.2.2024 13:31:25

Dejepis myslím ako predmet, nie vyučovaciu hodinu, aj keď viac ako dve hodiny by sme asi nehrali. Mám takú predstavu preberáme Rím - literatúra, vhodná hra atď., povzbudiť u detí záujem o tému.

Preto ma zaujímal skôr Starovek lebo tým budeme začínať a myslím že nemáme nič vhodné. Ale napríklad uvedené Impérium a Stret civilizaci máme ešte nehrane a zdalo sa mi to ešte ťažké, budeme musieť teda vyskúšať. 

Ďakujeme aj za ďalšie tipy, popozeram.

7.2.2024 15:06:09

#Concordia: Venus 

7.2.2024 21:57:12

Se všemi dětmi hraju Timeline, Similo -historické postavy nebo řecké báje. Je dost her na Egyptské téma - z jednodušších Sobek, Pharaon, Ve stínu pyramid (chystá se samostatně hratelná hra). Starší synové 11. a 13 zvládnou Kemet, krev a písek (Cyclades jsem nehrála, ale nemělo by to být obtížnější), ten starší už hraje se mnou Hannibal a Hamilkar.

Z dalších epoch hrajeme Král je mrtev, Brian Boru, Odhodlání (oba díly), Blitzkrieg (alternativa je Caesar, který by měl být také pro 2 a spíš jednodušší), Memoir 44, Atentát na Hitlera, Watergate

7.2.2024 22:50:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro středověk:

#Fief: France edition - naprosto skvělá hra, kde děti pochopí, jak fungoval lenní systém a církev

#Glory - hra o rytířském turnaji

#Deus lo Vult  - hra s naprosto doobvým artem

#Joan of Arc  - hra z prostředí stoleté války(možná mimo věkovou kategorii)

#Inovace - hra o vývoji civilizace

7.2.2024 23:23:16

Vzdor!

Northdard: Země nepoznané

Ankh: Bohové Egypta

Paleo

Paladinové západniho království

Atentát na Hitlera

Beztak jsem něco zapomněl 

 

17.2.2024 13:34:49

@tapin  Ta poslední je dobrá. :-)

17.2.2024 19:33:30

Pro 11+ bych jeste volil jednodussi hry…..atmosfericky a tematicky dojem v teto kategorii ve me zanechala hra Time of Legends: Joan of Arc. 

3D herni mapa, skutecne hiatoricke postqvy a strety. Neni to starovek, ale obdobi 100lete valky.

Totiz vetsina hutnych verne historickych her jse do velke komplexnosti, coz bych videl spise pro 15+.

Kdyby bylo chteno, mohl bych mozna Johanku i sehnat. Kamos ji pred casem prodaval kvuli penezum, tak treba ji jeste ma. Kdyztak napis. Pro me je ta hra srdcovka, mam All-In, ale zatim mi bohate staci zaklad + SG box 😁

17.2.2024 23:26:16

po tom co ste jej tu naodporucali niektori, tu pani uz viac nenapise :D 

18.2.2024 08:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Není úplně vzdělávací, ale aspoň tématická pro starověk

#7 Divů světa 

#7 Divů světa: Duel 

18.2.2024 09:23:18

Uki

Čaute, tu sa predpokladam myslia jednoduché rodinné hry, ktoré majú nejaký reálny historický základ, historické miesta, osobnosti, udalosti… Odporúčané sú tu zatiaľ, väčšinou abstraktné hry, a náročné historické vojnové hry, ktoré sa hrajú 4+ hodín. @Malinova kúpte nejaký Timeline, je to relatívne lacné a je ich plno aj po bazároch…

3.3.2024 11:21:08

Vybíráme z Bazaru

Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas