Hry pro děti kolem 5 let


Zakládám vlákno v návaznosti na diskusi u Gulo Gulo.

Hlavně platí to, co už tady někde někdo (tuším, Křen) napsal.

Jakmile dítě vyzkouší složitější hru, už nechce hrát ty jednoduché, určené pro jejich věkovou kategorii.

Tady patří Memoir, který hrají starší bráchové, nebo Agricola s přiměřeně upravenými pravidly. Posledních 14 dní musím každý den po přivedení dítěte ze školky hrát s nim Hive a nechávat jej vyhrát.

Jinak teda děti nechávám vyhrávat tak v 80-90% her skoro pořád, než začnou chodit do školy. Jak začnou chodit do školy, stávám se drsnější.

Abych z té hry něco taky měla, beru si třeba karty naslepo (Citadela).
12.5.2010 10:34:43

=)
Moje pětiletá neteř nevydrží u Labyrintu, na to je moc hyperaktivní, ale miluje HeroScape - ovšem za podmínky, že
ona bude hrát za ty dobré a já za ty zlé, kteří zaručeně prohrají. =)
Ale to stavění terénu jí vydrží dost dlouho... :-D

12.5.2010 10:39:45

Sodovka
Já hraju s pětiletým synem momentálně nejvíc halali,piráti občas carcasone a souhlasím s tebou že jak přičuchnou k složitější hře chtěj hrát jenom jí ,u mého syna patří k těmto hrám Doom a Descent ,které by chtěl hrát také furt ale hraju to s ním pouze o víkendu protože jsme to zatím ještě nikdy nedohráli.Syn chce hrát hlavně za pána jeskyně a né za nějakého mrzkého hrdinu a musí si vymyslet svuj scénář ,tak že to tak pul hodinky strašně duležitě připravuje s prupovídkama jak mě konečně porazí a pak se pustíme do hry a hrajem to tak hodinku než ho to přestane bavit a odejde od stolu a uklízení hry je samozřejmě na mě a když to doklidím tak by si milospán chtěl zahrát zas znova stím že přišel na nový scénář ale to má samozřejmě už smulu.

12.5.2010 17:44:15

Hry pro děti do 5-ti let
Menší syn také miluje Dooma - samozřejmě za Doom Mastera s oblíbenou figurkou Čyberdémon (nejdou mu moc sykavky, logopedie to spraví)a především Zombies!! - obrázky páno co papá hlavičku, nebo paní co má vidličku (rozumněno vidle) v bříšku...:)

12.5.2010 18:11:28

ehm
a není to na pětileté dítě trošku složitější? já teda s dcerou (4.3) roku hraju galaxy truckera, sice ne na karty, ale jen tak si stavíme loď a chápe jak to postavit bez chyb, ale Doom a Descent? Je pravda, že Hisss jsme od vánoc nevytáhly, a že taky raději složitější hry, ale tohle? Taky to za pár měsíců zkusím. Říkal jsem si že to nemá cenu ni zkoušet.

13.5.2010 18:51:37

Adalpo
Doom a Descent s dětma hraju s upravenýma pravidlama (mám ještě 8 letého syny),a chtěli to hrát sami já bych taky ještě počkal ale když je to baví neudělej jim radost.A to už jsem s nima hrál skoro všechny hry co mám doma,ale D a D je baví nejvíc

13.5.2010 20:24:34

to kosi
nedokážu si představit jak s prckama hraješ titana :-D

13.5.2010 20:46:41

andik007
Musím jim pomáhát z verbováním,tak že většinou vím co v který legii mají.Většinou je ale nechávám vyhrát,tak že to beru jako přípravu na partie se sydem:)

14.5.2010 06:04:00

Doom
Samozřejmě taky hrajeme s úplně okleštěnými pravidly, Dokonce bez počítání kostek (za zásahy platí symboly kulek). Nebo hraje i starší syn a mladší je jen výkonná složka posouvání příšer.
Nicméně ta dětská radost jak mi mohou jako mariňákovi zatápět je úžasná :)

14.5.2010 08:53:03

Vybíráme z Bazaru

Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas